anetka607
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:21

27 sie 2010, 10:05

Justynka dziś po raz pierwszy powiedziała mama :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
super, moja jak placze to mnie wola :-D
ale odkad pije sztuczne mleko to juz wody nie chce. a jak nie dostanie mleka w nocy to histeria i spac nie chce :ico_olaboga:
najwyrazniej potrzebuje, ja mojej na poczatku jak zabralam cyca w nocy to dawalam soczki zageszczone plula ale pila i tym sposobem teraz mam wode przy lozku ale juz pare nocy jej nie daje, jak zle ok 20 to pozniej rano ok 8 :ico_sorki: dzisiaj budzila mi sie 2 razy :ico_brawa_01: ale za to ja wstalam i ponad godzine lezalam ok 2 bo sie wyspalam :ico_szoking: a jak wkoncy zasnelam to ona sie obudzila
Coraz lepiej wychodzi jej chodzenie przy meblach :ico_brawa_01:
jejku dobrze ze moja jeszcze nie szaleje :ico_sorki: bo musze jakies pozadki porobic z ramkami na zdjecia i duperelkami bo bedzie sciagac
ja potarfie w nocy wypic szklanke i picia i dorabiac jeszcze... :ico_noniewiem:
to córeczka w mame się wdała :-D

Awatar użytkownika
graz1974
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 576
Rejestracja: 23 sie 2010, 12:34

27 sie 2010, 10:37

u nas w szpitalu wręcz kazali spać mamom z dziećmi :-) żeby dziecko czuło mame i czuło się bezpieczne :-)
:ico_szoking:
u nas, jak matka spała z dzieckiem to położne i pielęgniarki krzyczały... miały przypadek jak mama udusiła swoje dziecko
Przecież po porodzie jesteś tak osłabiona, że nie wiesz kiedy zasypiasz
Ja tam się bałam i jak nakarmiłam kładłam dziecko do wózka. A mieliśmy takie fajne wózki,że mogłam dziecko przesuwać do siebie na brzuch

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

27 sie 2010, 10:41

Aleście popisały:)

Właśnie wyszła od nas niania, nawet nabrałam optymizmu bo fana kobieta się wydaje i całkiem dobrze sobie radzi z Adasiem, nie płakał więc jest nadzieja, że się przyzwyczai.

lilo- gratuluje awansu i podwyżki, to rzeczywiście super miła niespodzianka. U mnie raczej takich miłych nie będzie bo mam umowę na 5 lat na określoną sumę, ale wystarczy mi, żeby atmosfera była miła bo to ważne w pracy.

shiva- super że Justynka powiedziała mama :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2010-08-27, 10:42 ]
graz u nas w szpitalu było tak samo, nie wolno było spać z dzieckiem wałśnie dlatego że jedna laska zasnęła i przydusiła swoje dziecko

A i zapomniałam dodać, że udało mi się zbić koszta i będę płacić niańce 1500zł :)

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

27 sie 2010, 11:32

dawalam soczki zageszczone
moja tez je pija,nawet rozcienczone. ale nie wiem juz co lepiej w nocy-i jedno i drugie na zeby szkodzi :ico_olaboga:
Przecież po porodzie jesteś tak osłabiona, że nie wiesz kiedy zasypiasz
ja czasem odkladalam mala,czasem nie. przy synie to sie czepiali i nie pozwalali,przy corce nikt mi nic nie gadal. ale ja mam czujny sen. budze sie na namniejsze stekniecie dzieci :ico_noniewiem:
wogole w szpitalu przy Lenie to polozne niewiele mi pomagaly.uznaly ze jak drugie dziecko to juz wiem wszystko. i mi tak bylo lepiej bo robilam wszystko po swojemu :ico_oczko:
Pruedence, fajnie ze niania sie sprawdza,a to jakas starsza babka?
będę płacić niańce 1500zł
a za ile godzin?

Awatar użytkownika
Helen
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8796
Rejestracja: 17 lut 2009, 15:14

27 sie 2010, 11:43

Ja tam się bałam i jak nakarmiłam kładłam dziecko do wózka
ja sie balam, ale nie mialam wyjscia, w dzien jak sie rozchodzilam, to w ogole do lozka nie wchodzilam i jakos bylo (z reszta maz spedzal prawie cale dnie z nami w szpitalu), ale w nocy nie moglam sie ruszyc z bolu i nic nie moglam na to poradzic. Jeszcze przez kilka tygodni wstawanie z lozka sprawialo mi straszny bol z lewej strony brzucha, bo lekarka wykonala zbyt szerokie ciecie z tamtej strony i strasznie to ciagnelo przy wstawaniu z lezenia :ico_sorki:
i jedno i drugie na zeby szkodzi :ico_olaboga:
i to jest ten dylemat...

[ Dodano: 2010-08-27, 11:56 ]
wczoraj karmilam Kiare po raz pierwszy w krzeselku - jesc za bardzo nie chciala, byla zbytnio przejeta swoim tronem i nowa perspektywa, ktora z niego widzi, ale wydawala sie byc zadowolona :-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

27 sie 2010, 12:06

dorotaczekolada- za mniej więcej 7h godzin dziennie, w zależności jak uda mi się dojechać z pracy, ale z opcją że jak Tosia est chora to nią też się opiekuje.

Helen- super fotka. Ja Adasia wsadzam już od miesiąca do fotelika bo w leżaczku mi siadał i trzeba było uważac żeby nie wypadł, poza tym często go sadzam ma na blacie zabawki i chwilke spokoju jest!

Awatar użytkownika
Helen
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8796
Rejestracja: 17 lut 2009, 15:14

27 sie 2010, 12:21

bo w leżaczku mi siadał i trzeba było uważac żeby nie wypadł
no wlasnie, lezaczek dzisiaj zdemontuje i wyniose
z opcją że jak Tosia est chora to nią też się opiekuje.
to fajnie :-)

anetka607
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:21

27 sie 2010, 13:06

graz u nas w szpitalu było tak samo, nie wolno było spać z dzieckiem wałśnie dlatego że jedna laska zasnęła i przydusiła swoje dziecko
a u mnie kazali, aby dziecko czulo matke i bylo mu cieplo :ico_szoking: nawet mi mala 2 godz po porodzie same polozyly i kazaly trzymac bo ja jeszcze nie ma chodzie bylam :-D
wczoraj karmilam Kiare po raz pierwszy w krzeselku - jesc za bardzo nie chciala, byla zbytnio przejeta swoim tronem i nowa perspektywa, ktora z niego widzi, ale wydawala sie byc zadowolona :-)
super wyglada, jejku a jakie ma wloski :ico_brawa_01: ja moje grzywke scielam :ico_wstydzioch:

zapomniala dodac ze dostalam okres :ico_placzek: ciezko sie przyzwyczaic po 1,5 rocznej przerwie, ale jest znosny bezbolesny

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

27 sie 2010, 13:12

ja moje grzywke scielam
ja musze mojej zawijac i do tylu spinac :ico_haha_01:
zapomniala dodac ze dostalam okres
ja mam juz od 4 mcy..
no i wlasciwie skonczylismy cycowanie..pokarm jeszcze mam bo jak scisne cycka to leci ale nie zbiera sie w piersiach czyli nadprodukcji brak. w nocy mala dostaje butle. dziwnie mi..syna karmilam prawie 2 lata.. :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

27 sie 2010, 14:16

anetka- ale kłaść jak ja nie śpie w szpitalu owszem, po porodzie 2h pierwsze miałam i adasia i tosie na brzuchu, przytulać jak karmię też, chodziło o to tylko żeby nie spać z dzieckiem w łóżku i na ten czas odkładać do wózeczka obok łóżka.

Ja mam okres już od 4 miesiecy, ale biorę antykoncepcje żeby nie mieć jakiejś niespodzianki, używam wkładek z hormonami i lepie się czuję niż po tbl, a do tego nie trzeba o nich pamietąć zakłądasz na 3tyg i masz spokój.( kurcze wpadł mi kruszek pod litere j i teraz jak mocno nie wcisne klawisza to mi tą lit zjada:))

Adasiowi się udało dzisiaj samemu usiąść 2 razy i zaczął tak śmiesznie pełzać, staje na czworakach prostuje nogi i się w tren sposób odpycha i od nowa, ciekawe kiedy zakuma jak raczkować.Teraz ogląda z Tosią kotka filemona (uwielbia o dziwo tą bajke), miałam iść na spcer ale mi M przez przypadek zabrał wózek który został w aucie :ico_olaboga:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość