Mamusia28
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 933
Rejestracja: 03 cze 2011, 14:37

Re: Letnie dzieciaczki 2012

29 sty 2013, 23:03

Co do jogurtów to spróbowałam i faktycznie jest bardzo słodki - mam jeszcze 3 więc bede dawac na zmiane z owocami a pozniej tylko owoce. Musze sprawdzic jogurty z bobovity (mąż mówił ze tez takie widzial)
Ale ogólnie sie ciesze ze mała tyle dzisiaj zjadla- przeglodzila sie 2 dni i chyba dzisiaj nadrobila.

Awatar użytkownika
Kasiala
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1482
Rejestracja: 11 lis 2011, 14:07

Re: Letnie dzieciaczki 2012

29 sty 2013, 23:07

Hej...

padam na pysk... M nie ma a Kaja taka maruda jakich mało w sumie to nie pamiętam zebym kiedyś miała taki dzień jak dziisaj poprostu cały czas na NIE nic jej nie [saowało nawet jak tańczyłam na rzęsak z nią na rękach to teeż nie poprostu jak bym jej nie miała gdzie nie posadziła co bym jej nie dała to wszystko beeeee łeeeeeee aaaaaa fuuuuu masakra przynać się któa mi dziecko podmieniła :ico_olaboga:

Madleine co do jJogócików i ogólnie cukrów... Niestetuy nie uchronisz dziecka przed tym... ja też bardzo na to zwracałam uwagę... ale teraz popusciłam bo niestety ale nie zabronie dziecko wszystkieco ma cukier bo prawdę mówiąc to tylko ekologiczne jedzenie które sama uhoduję w ogródku dałoo by mi pewność zę zdrowe i pewne... patrząc na skład wszystkich kasze... to cukier dominuje... w sokach to samo, nawet w herbatkach jest pod różnymi nazwami maltodekstryna, glukoza, laktoza... no cóż niby by się wydawało ze dla dzieci to zdrowe a tu du.pa blada.... nie mnyśl że krytykuję CI broń boże :-)

Dziewcyzxny ja zadam inne pytanie którą część ciała zwierzęcia się podaje dziecku? Piersi, nózki udka? Bo zaczynam gotowaći będę mieć sprawdzone królki (mam nadzieję ze w częsciach i bez głowy :ico_chory: ) bo jak takiego dostanę to zemdleję i na pewno nic z niego nie ugotuję... zaopatrzyłam się w kleik ryżowy Bobovity jest lepszy od nestle bo w bobovity jest 100% mąki ryżowej i wit B a Nestle ma jeszcze maltodekstrynę... a jak któaś używa kleiku kukurydzianego to z kupca jest nejlpeszy bo te dla dzieci dość ze dorższe o jakieś 2zł to do tego z kupca jest bez cukrów :-)

a My dzisiaj same... M jest w Rzeszowie w delegaci i wróci we czwartek... :-( :ico_noniewiem:

Jadę jutro do MOPSu i już mi się nie chce jak pomyślę o pakowaniiu Kajki.... a w ogóle to dostałam od bratowej z Angli taką zarąbista zawieszkę na smoczek robioną ręcznie z myszką minnie i Kostakmi z napisem KAJA :-) śliczie to wygląda :-)

Mamusia28
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 933
Rejestracja: 03 cze 2011, 14:37

Re: Letnie dzieciaczki 2012

29 sty 2013, 23:24

Ja zaczęłam używac kleiku kukurydzianego bo po tych kaszkach ryzowych Marysia ma zatwardzenia. Dzięki więc za info....

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

Re: Letnie dzieciaczki 2012

29 sty 2013, 23:24

Kasiala - ja wiem,że nie da sie cukru zupełnie uniknąć,ale staram się by było go jak najmniej. Cherbatkę sama małemu parze,soczki wybieram tylko te bez zadnych "słodkich" dodatków,słoiczki tak samo. Co do kaszek to niestety jest tam cukier,ale jest na przedostatnim miejscu jesli chodzi o skład więc dużo go nie ma. wiem,że nie uchronie dziecka przed tym,ale wydaje mi się,że Marcinek jest na tyle mały,że nie powinien jeść jeszcze takich rzeczy i dlatego staram się ten cukier ograniczyc do zupelnego minimum.
Nie myslcie,ze jestem maką która potem bedzie dziecku słodyczy nie dawała nie nie nie :-) Dziecinstwo musi miec smak czekolady :-) ,ale teraz poki Marcinek jest taki maleńki wolę poprostu tego nie dawać :-)


P.S. - pokaz zawieszkę :-)

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

Re: Letnie dzieciaczki 2012

29 sty 2013, 23:42

a My dzisiaj same..
My też...tylko my we trójkę bo mam jedno bobo więcej :ico_haha_01:
Mój ślubny jakoś jutro koło południa wraca :ico_sorki:

Właśnie mleko ściągam bo jutro jadę z Jolką do p-la na "Dzień Dziadka" i dobre 3 godzinki mnie nie będzie. A mały załapał dziś butelkę ale wyłącznie z moim mlekiem... innym pluje :ico_zly: No ale dobre i to :ico_sorki:
Maksio rano zjadł cały słoiczek gruszek :ico_szoking: a na obiadek pół słoiczka zupki z króliczkiem, dopił herbatką no i sluzowate kupki były :ico_olaboga:
Gosia jeszcze za wcześnie ten śluz gdyby dzisiejsze jedzonko miało go uczulić. Może wczoraj coś zjadł...albo po prostu katarek ma?

Awatar użytkownika
Kasiala
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1482
Rejestracja: 11 lis 2011, 14:07

Re: Letnie dzieciaczki 2012

29 sty 2013, 23:44

P.S. - pokaz zawieszkę :-)
jutro wstawię foto bo mała już śpi a nie chce jej obudzić szukaniem aparatu :-D

Mamusia28
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 933
Rejestracja: 03 cze 2011, 14:37

Re: Letnie dzieciaczki 2012

29 sty 2013, 23:52

A ja do was z pytaniem - możecie sie smiac! Ale nie wiem jak sie montuje szelki dla dziecka we wózku. Kupilam i nie ma zadnej instrukcji babka mi cos probowala tlumaczyc zeby do rurek przypiac ale nie kumam:( W spacerówce xlandera szelki sa za krotkie jak Marysia jest w kombinezonie:/

Awatar użytkownika
Kasiala
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1482
Rejestracja: 11 lis 2011, 14:07

Re: Letnie dzieciaczki 2012

29 sty 2013, 23:54

W spacerówce xlandera szelki sa za krotkie jak Marysia jest w kombinezonie:/
Mamusia nie możliwe zeby były za krótkie... coś musiałaś źle pozakładać hcyba.... kurde hcyba zsprawdzę jutro z ciekawosci bo my jeszcze spokojnie luty prześmigamy w gondoli :D

Awatar użytkownika
Kasiala
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1482
Rejestracja: 11 lis 2011, 14:07

Re: Letnie dzieciaczki 2012

29 sty 2013, 23:54

Dobra ja już uciekam spać :-) Dobranoc laseczki :ico_buziaczki_big:

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

Re: Letnie dzieciaczki 2012

29 sty 2013, 23:56

Mamusia - niemozliwe zeby byly za krotkie - one sa regulowane !!! Marcinek jest wiekszy od Marysi i spokojnie regulujemy tak zeby było dobrze :-)
Przeciez one muszą pasować nawet dla 2 letniego dziecka :-)

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość