joanna1111
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3382
Rejestracja: 11 mar 2007, 21:49

17 gru 2007, 19:02

Violu :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
A jakie owoce i warzywa kiedy?

[ Dodano: 2007-12-17, 18:04 ]
No to my wyprzedzilismy do 7m-ca.Ja podaje Juli jarzyny z mieskiem i kartofelka utarte do konsystencji papki

Awatar użytkownika
Viola
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3773
Rejestracja: 12 maja 2007, 12:08

17 gru 2007, 19:10

Po 4. miesiącu życia do diety dziecka karmionego sztucznie, wprowadza się pierwsze owoce i warzywa.
Po 4. miesiącu:
OWOCE - jabłka, winogrona, porzeczki, jagody, maliny, jeżyny, owoce dzikiej róży
WARZYWA - marchew, dynia, ziemniaki, kalarepka, pietruszka, seler, por

Smak jabłek jest pierwszym owocowym smakiem w diecie niemowlęcia. Owoce te niezwykle rzadko wywołują reakcje alergiczne, są bogate w błonnik i lekkostrawne. Kolejnym z początkowych smaków jest marchewka - cenne źródło witaminy A, oraz łagodna w smaku i bogata w beta-karoten dynia.
Wszystkie owoce najlepiej podawać w postaci soków musów lub deserów (np. BoboVita). Podstawową zasadą wprowadzania nowych smaków do diety jest wprowadzanie ich pojedynczo - w ten sposób łatwo zaobserwujesz reakcje dziecka i wyeliminujesz z jego diety produkty uczulające.

takie produkty proponuje bobovita
Soki owocowe BoboVita po 4. miesiącu:

sok klarowny Złociste jabłko
sok klarowny Winogrona i soczyste jabłko
sok klarowny Winogrona i aromatyczna dzika róża
sok klarowny Winogrona, dzika róża i słodka malina
sok klarowny Pachnące lasem owoce jagodowe
sok klarowny Jabłko i słodka porzeczka
sok klarowny Jabłko i słodka porzeczka

Soki owocowo-ziołowe BoboVita po 4. miesiącu:
sok klarowny Winogrona z łagodną melisą i rumiankiem
sok klarowny Winogrona z kojącym koprem włoskim i rumiankiem
sok klarowny Jabłko z orzeźwiającą miętą

Desery BoboVita po 4. miesiącu:
Złociste jabłka
Jabłka i łagodna dynia
Jabłka ze słodką marchewką
Jabłka z delikatnym bananem
Jabłka i winogrona z różanym puree
Jabłka i dojrzałe jagody
Jabłka i słoneczne brzoskwinie

a to tak w skrócie...
Od 5. miesiąca* - PIERWSZE OWOCE I WARZYWA, BEZGLUTENOWE PRODUKTY ZBOŻOWE

Od 5. miesiąca** - GLUTEN I WARZYWA

Od 6. miesiąca* - MIĘSO, RYBA, GLUTEN

Od 7. miesiąca* - ROSÓŁ, ŻÓŁTKO

Od 7. miesiąca** - MIĘSO, RYBA, OWOCE, ŻÓŁTKO, ROSÓŁ

Od 10. miesiąca - NIEWIELKIE ILOŚCI PIECZYWA, BISZKOPTY, SUCHARKI

Od 11. miesiąca - CAŁE JAJKA, TWAROŻEK, JOGURT, KEFIR

joanna1111
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3382
Rejestracja: 11 mar 2007, 21:49

17 gru 2007, 19:22

Super dziekuje :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Kinga_łódź
4000 - letni staruszek
Posty: 4985
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:50

17 gru 2007, 21:14

Violu śliczny kożuszek my wczoraj licytowaliśmy śliczną zieloną sukieneczkę z bolerkiem ale niestety w ostatniej chwili mnie przelicytowali o...50gr. byłam taka zła :ico_zly: :ico_placzek:

A Eliza dziś jadła pierwszy raz dynię z ziemniaczkiem :-D Całkiem całkiem jej wchodziło. Ale jeszcze nigdy nie zjadła całego słoiczka :ico_noniewiem: a wasze dzieciaczki jedzą :ico_noniewiem: ehh...

Awatar użytkownika
Viola
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3773
Rejestracja: 12 maja 2007, 12:08

17 gru 2007, 21:25

Kinguś ja już sama nie wiem czy dawać Milenie zupki... :ico_noniewiem: pytałam pediatry to powiedziała, że narazie zupek nie....
tylko deserki i soczki...deserki Milena zjada po całym słoiczku, natomiast soczku nie dawałam jej jeszcze...wątpię, że wypije...w dalszym ciągu nie toleruje smoków...ani z butelki ani uspokajających... :ico_olaboga: no i nie wiem jak to z tymi soczkami będzie...
nie zamierzam jej dawać soczku po łyżeczce... :-D :ico_nienie:

a z tymi licytacjami to tak bywa, też tak mi się kilka razy zdarzyło... :ico_zly:

Awatar użytkownika
Aagaa
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 376
Rejestracja: 06 cze 2007, 21:33

17 gru 2007, 22:42

hej dziolszki
No wlasnie te licytacje... czasem licytuja takie cwaniaki i w ostatnim momencie przebijaja - ech...
A ja na razie jeszcze nie daje zupek, czy innych bardziej wykwintnych dan poki Kubus chce cyca to glownie mleczko cycusiowe je no ale 1 raz dziennie daje kleik albo owocka albo warzywko jakies- zamiennie.
Kinga Kubus je 1 sloiczek na 2 lub 3 razy.
Soczki juz probowalismy - no i zaczelismy od jablkowego a potem byl marchewkowy - tak po 40 ml

justyna30
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1112
Rejestracja: 08 mar 2007, 20:52

17 gru 2007, 23:11

Kinga torcik śliczny i wygląda smakowicie :-)
Violu ale Milenka bedzie slicznie wygladac w tym kozuszku
Joasiu moja tez juz z jadłospisu wychodzi na 7m-c zresztą z wagą tez juz zalicza sie do 7 m-c :-D tak szybko rosnie juz 74 niektóre rzeczy jej zakładam
A co do obiadków to dziś jadla Bif strogonow od 4 miesiaca z Nestle i bardzo jej smakowało bo cały słoiczek pierwszy raz zjadła.
Acha a ostatnio kupiłam jej deserek od 4m-c banan z truskawka i bardzo jej smakował ale dostała po paru dniach uczulenie :ico_zly:

Awatar użytkownika
Viola
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3773
Rejestracja: 12 maja 2007, 12:08

18 gru 2007, 11:15

justyna30 pisze:Acha a ostatnio kupiłam jej deserek od 4m-c banan z truskawka i bardzo jej smakował ale dostała po paru dniach uczulenie

z jakiej firmy jest ten deserek?
jeszcze nie zauważyłam takiego w sklepie...truskawka jest uczulająca...dopiero około 10-11 m-ca moze być wprowadzona...

barbapuppa
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3446
Rejestracja: 08 mar 2007, 20:37

18 gru 2007, 11:23

witajcie kochane
ja mam sprzątanko i porządki i szycie na jutro skończyć i...
utknęłam na naszym forum na 237 stronce i nie mam czasu przeczytać
bardzo was przepraszam, ale nadrobię w późniejszym terminie
dziś idę na konsultację w sprawie te rehabilitacji, mam mnóstwo spraw w pracy, jak to prze Świętami i ogólnie nie wiem w co łapki włożyć, na dodatek od kilku dni próbuję Tadzikowi mocz pobrać do woreczka bezskutecznie (Wiki jak była mała to udało mi się za 1 razem!) ogólnie wariactwo... nawet kartek w tym roku jeszcze nie napisałam :ico_olaboga:
pozdrawiam was wszystkie i życzę więcej spokoju

justyna30
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1112
Rejestracja: 08 mar 2007, 20:52

18 gru 2007, 11:38

Violu to deserek szwedzkiej firmy semper od 4m-ca
A ja zaraz ide gotowac bigosik i pranie robić :ico_duzepranko:
GRATULACJE DLA ELIZY 5m-ca
Obrazek

[ Dodano: 2007-12-18, 10:40 ]
oj Basiu to ty masz naprawde urwanie głowy

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość