Awatar użytkownika
Mery31
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1139
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:35

11 mar 2008, 08:53

Witam

Nell- przyznam, ze wczoraj naspacerku nie byliśmy jakoś zimno było, muszę dzisiaj się wybrać tylko za bardzo nie mam gdzie mały lata w ta i z powrotem a wóżkeim juz dawno nie byliśmy na spacerze, snujemy się po osiedlu na piechotę

Asiu- w końcu jesteś, dobrze , że juz zdrowa, ja wczoraj tez zasnełam na Szymonie ostatnio taka zmeczona jestem chyba przesilenie mnie dopadło

Chloe- tez uwielbiam tulipany dostałam od męża choć on uważa, ze to komunistyczne święto

Edulitko- szkoda, ze nie wyszło z ta praca ale jak miałaś się męczyc to nie było sensu dobrze zrobiłaś

Anetko- ile w Tobie zapału i energii daj trochę :ico_haha_01:

[ Dodano: 2008-03-11, 07:56 ]
A mój Kornel ostatnio coraz wcześniej wstaje dzisiaj o 6.30 wcześniej widno się robi mały wczesniej się budzi pewnie niedługo już o 6 pobudka na dobre będzie :ico_noniewiem: przyznam, ze mnie to nie cieszy :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

11 mar 2008, 10:02

Mery - u nas też wczesne pobudki bo przez ten okres kiedy pracowałam Niki się przestawiła na wcześniejsze wstawanie czasami o 5 jak wychodziłam do pracy to już otwierała oczka :-) no ale fakt też nauczyła się wcześniej kłaść już o 8 ją kąpie a o 20:30 śpi jak suseł.
Z tą moją praca to było tak że miałam 71 pacjentów na oddziale w ttym 90% to leżący a w pozostałych 10% było może 4 osoby które samodzielnie się poruszały a reszta potrzebowała żeby ich posadzić na wózku i zrobić przy nich prawie wszystko. Są to ludzie starsi schorowani wielu ma choroby zakaźne, trzeba ich nakarmić, przebrać pmpersy,i mnie nie przerażały bo to mój zawód i tak naprawde to lubie go i chce pracować w zawodzie. Ale po kilku dniach pracy odezwał się mój kregosłup i kiedy wracałam po dyżuże do domu to nie byłam już w stanie podnieść Niki na ręce, poprostu kładłam się i wyłam z bólu. Na dyżuże jest jedna pielęgniarka i dwie opiekunki i panie pokojowe też dwie(one tylko sprzątają) - poprostu nie jest człowiek w stanie się ze wszystkim wyrobić i nie dziwie się że ludzie odchodzą od nich tak jak ja bo przecież poza pomocą innym trzeba też uszanować swoje zdrowie.Na ostatnim dyżuże trafił mi się zgon i całą toalete pośmiertną i wszystkie sprawy formalne i lekarz z pogotowia na mojej głowie, no i sama zapokować do worka :ico_szoking: - w szpitalu chociaż masz obok lekarza a tu sama jak palec :ico_noniewiem: . Pozatym są też wśród schorzeń demencje i choroby psychiczne raz dostałam łomot od dziadka któremu chciałam pobrać krew, czasami godzinami trzeba było tłumaczyć i uspokająć rozchisteryzowanych, no i jeszcze wysłuchiwać ty szmat... ty kórw... ty suk... kiedyś jeden pacjent wyzywał mnie przez cały dzień :ico_olaboga:
Kiedy powiedziałam mamie że rezygnuje to powiedziała że Niki też to strasznie przeżywa :ico_noniewiem: bo kiedy przychodziłam to trzymała się blisko mnie i nawet do wc ze mną chodziła żebym jej z oczu nie zgineła. Podobno siedziała w oknie i jak tylko zobaczyła kogoś podobnego tzn. kobiete w kitce w czarnym okryciu :ico_szoking: to już wołała mama a wiadomo ktoś poszedł dalej i zginoł za następnym blokiem to ona płakał a i krzyczała mama :ico_placzek: jak to usłyszałam to poprostu serce mi pękało i wiem że podjełam słuszną decyzje. Gdybym nie wracała z pracy tak zmęczona i zchechłana to napewno ona też inaczej by to odczuła. Dostałam skierowanie na soluxy, masaże i jonoforeze aby odreanimować mój kręgosłup - jutro się udam na rehabilitacje.
Ciesze się bo już wiosennie choć ma się ochłodzić - byłam wczoraj na działce wypiliśmy kawke a ja siedziałam i planowałam jak to sobie wszystko w tym roku urządze.

Awatar użytkownika
Ela28
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 894
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:35

11 mar 2008, 10:06

hej :)

wczoraj u nas było piękne słonko, byliśmy na długim spacerku w lesie, było super, chwilowo moje deprechy poszły precz jak się tak dotleniłam :)

Edulito, dobrze, że zrezygnowałaś i się nie męczysz, jeszcze zdazysz wrócić do pracy.
Najgorsze to tkwić w czymś niedobrym dla siebie i nie umieć się z tego wyplatać.

Mery,, Ty jesteś dzielna i twarda kobietka, bo tez sama ciągle a nigdy nie narzekasz, dzielnie się zajmujesz domem i dzieckiem, ja to ciągle dołki łapię,
a ze sprzateniem sobie nie radzę!
JAś się boi odkurzacza, a jak chcę coś robić to wisi mi na nodze,
więc zawsze odkładam sprzatanie na sobotę,
gorzej jak wyjeżdżamy do rodziców w week, wtedy bałagan zostaje...

[ Dodano: 2008-03-11, 09:10 ]
Edulitko teraz przeczytałam co dopisałaś, naprawde ciężki kawałek chleba,
i skoro Niki tak przezywała... szkoda malutkiej, dobrze naprawdę, że zrezygnowałaś..
i będziesz z nami, bo tak tu pusto ostatnio...

[ Dodano: 2008-03-11, 09:13 ]
mój Daniel często zostawia na wierzchu rózne rzeczy zamoast chować na miejsce, no i JAś całe pudełko z nowymi płytami rozwalił, dwóch bałaganiarzy ma,m w domu :ico_zly:

Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

11 mar 2008, 10:20

Ela28, - nie przejmuj się niczym może idź kup sobie jakiś drobizg może ładne majtusie a może paseczek lub jakiś kosmetyk, pomyśl że już wiosna i tak jak wszystko się budzi to i w tobie znajdą się chęci. Moja mała też boi się odkurzacza i czasami to mnie do szału doprowadza bo nawet odkurzyć nie moge jak jestem z nią sama :ico_zly: raz ją namówiłam i pokazałam jak odkurzacz je babolki no ale teraz znowu się go boi - udane te nasze maluchy za to broić się to moja nie boi :-D
Dzięki za zrozumienie myślałam oczywiście nie o was a swojej rodzinie że ktoś mi powie że jak tak można po tyg. pracy zrezygnować ale im wcześniej tym lepiej. Na was zawsze można liczyć dzięki :ico_buziaczki_big: .

Awatar użytkownika
Ela28
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 894
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:35

11 mar 2008, 10:42

Edulitko, buty zamówiłam przez internet, czekam az przyślą :D

teściowa do mnie dzwoniła zatroskana, jak ja się czuję :ico_haha_01: bo w niedzielę jak wracaliśmy do domu to mnie coś zemdliło i Daniel im o tym przez tel powiedział i mi się wydaje, że ona mysli, że ja w ciąży :ico_haha_01: bo innymi moimi chorobami się nie przejmowała i ostatnio w ogóle do mnie nie dzwoniła :ico_haha_01:
pomóc to nie ma kto przy dziecku, a wnuczków to najlepiej jak by im stado zrobić całe :ico_sorki:

Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

11 mar 2008, 11:23

Ela28 pisze: najlepiej jak by im stado zrobić całe
:ico_smiechbig: dobre :ico_oczko:
Fajnie napewno twój nastrój się poprawi ja uwielbiam buty mogłabym 1 nową pare kupować na tydzień :ico_haha_01:

My myślimy o dzidzi no bo w końcu Niki już prawie dorosła jest teraz jak już woła na nocniczek i sama wybiera w sklepie co kupimy to chyba już można sobie pozwolić na drugą pocieszke :-) no ale narazie to plany - jak plan wykonamy to napewno się pochwale :-)

Mój Marcin też zawsze cośzostawi a mała szybko się zajmuje uporządkowaniem tego jego bałaganu i robi jeszcze większy bajzer :ico_olaboga: :ico_haha_01:

Posiałam dziś kwiatki do doniczek teraz codziennie będe sprawdzać czy już wschodzą :ico_haha_01: Napracowałam się więc pora na relaks :ico_oczko: Ide sobie kawe parzyć może ktoś jest chętny :-) mam pyszną babke cytrynową od babci - zapraszam :-)

Awatar użytkownika
Ela28
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 894
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:35

11 mar 2008, 11:42

naprawdę Niki woła na nocniczek? ja nawet jeszcze nocnika nie kupiłam...

[ Dodano: 2008-03-11, 10:45 ]
ja z tej stronki buty zamówiłam, 30 zł taniej niż w sklepie
http://www.ebuty.pl/buty/damskie.html

Awatar użytkownika
asiapanda
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3077
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:07

11 mar 2008, 11:52

No Witam!!!!
Eluś ja na depresje proponuje czekoladę u mnie działa :-D. Podobnie jak ty nocnika jeszcze nie mam, nie wiem czemu, tak mi utkwiło że gdy dziecko skończy 1,5 roku to wtedy, choć to sprawa indywidualna, ale chyba faktycznie najwyższy czas :-D
A ja sobię też torebkę kupiłam, by humorek był jeszcze lepszy :-D
Edytko twoja praca o faktycznie dla ludzi o mocnych nerwach, brawo dla Niki za nocnikowanie. Druga dzidzia no no :ico_brawa_01:
Moja mam też, że moglibyśmy o drugie się postarać, no coż sama mogła miec dwoje to by może dwoje wnuków miała, a tak będzie miała tylko jedną wnuczkę :-D Ja na drugie nie dam sie namówić żeby nie wiem co :ico_olaboga:
Dobra idę na kawkę

Awatar użytkownika
Ela28
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 894
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:35

11 mar 2008, 12:00

Asiu, zeby mi du.. urosła? :ico_haha_01:
Dziewczyny, jak znacie jakieś fajne stronki butowo - torebkowe to wklejcie mi tu plissss :ico_sorki:
Dobra idę obiad robić bo Johny śpi

Awatar użytkownika
aaneta25
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1158
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:21

11 mar 2008, 12:00

ja się piszę na kawkę :-)

e tam z tą moją energią...aż sama się dziwię sobie, bo w poniedziałek znowu do sądu :ico_noniewiem: a ja tak nawalam na tym rowerku treningowym 45 minut,a potem gęba mi się cieszy jak głupia :-D... z czego?

Edulitko- smutne co napisałaś,ale dla dobra Niki i swojego zdrówka niesmowicie dobrze jest,że zostaniesz w domku.Podreperujesz się i córcia będzie weselsza,że mamusia blisko.Do pracy jeszcze zdążysz wrócić.Podziwiam cię,że wytrzymałaś,aż tydzień w takim stresie. Ja sieję dziś bazylię i melisę.
Wzięło mnie wczoraj na przesadzanie kwiatków.

Asiu -ile bym dała za taras i kawkę na tarasie...relaks o poranku...

miłego dnia.

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości