Kasia3
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 955
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:37

09 sie 2007, 14:18

Pruedence, wiem co masz na myśli z moim jest tak samo, ale ja poprostu się ubieram i wychodze a on leci za mna bo niechce mnie zostawić samej, hihi.
Okrutna jestem ale co tam mi też coś się należy, bo wiele przecież nam zotało a potem bedzie inna gatka. :-D
Dzisiaj dostałam, jak zawsze informacje na necie i ku mojemu zdziwieniu poruszyli temat nad, którym się wszytkie zastanawiałyśmy, apropo kąpielii. O to co oni piszą:

PIELĘGNACJA SKÓRY. Skóra noworodka jest bardzo wrażliwa i powinna być odpowiednio pielęgnowana. Utrzymanie jej w suchości i czystości jest najważniejsze. Nie wahaj się zmienić pieluszki po każdym karmieniu lub spaniu i zawsze kiedy myślisz, że to konieczne. Używaj pieluszek dobrej jakości, które wchłaniają wilgoć, tak że powierzchnia pieluszki i skóra dziecka pozostają suche. Doskonałym wyborem będą pieluszki Pampers New Baby - specjalnie pieluszki dla noworodków. Używaj delikatnych chusteczek pielęgnacyjnych. W trakcie oczyszczania skóry dziecka upewnij się, że wszystkie zakamarki skóry są czyste i suche. Sięgnij po chusteczki Pampers Sensitive. Z pewnością położna pokaże Ci także jak właściwie dbać o pępek. W pierwszych dniach życia noworodek nie potrzebuje codziennej kąpieli. Kąpiel co 3 - 4 dni wystarczy mu zupełnie. W pozostałe dni wytarcie twarzy, szyjki, rączek i stóp mokrym wacikiem, ręcznikiem czy chusteczką powinno wystarczyć.
Dodatkowo mam pytanie apropo tych ochronek na brodawki i oto co tu dają do wyboru, wiecie że nawet są rozmiary?? :ico_olaboga:

http://img465.imageshack.us/img465/152/scull168ni9.jpg
Ostatnio zmieniony 09 sie 2007, 14:26 przez Kasia3, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

09 sie 2007, 14:25

No tak ale ja się nie zgadzam z ta kapielą co 3-4 dni, bo przecież dziecko nawet leżąc się poci, czasem nawet przy ssaniu, zwłaszcza przy takich temperaturach. Nam na szkole mówili, że jeśli mamy możliwośc to lepiej nie przesadzać z tym chusteczkami bo są nasączone chemikaliami lepiej zwykła woda,ale wiadomo na wychodznym nie ma takiej opcji.

Jejciuuuuuuuu ale mnie przes......cały czasn a kibelku siedze, a nic prawie dzis nie jadłam, chyba mi sie jelitka przed porodem czyszczą :-D Teraz to już z domu nie wyjde bo co rusz musze do kibelka :-D sorki za paskudny temat :ico_olaboga:

Kasia3
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 955
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:37

09 sie 2007, 14:30

Pruedence, dziecko przez pierwszy miesiąc wogóle się nie poci, bo nawet jego gruszoły potowe nie są jeszcze prawidłowo rozwinięte. Ja będe chusteczki używać jedyniena wyjścia a w domu sama woda, anwet niebede używać pudru tylko mąke kartoflaną. Ja jestem totalnie za naturalnym, dodatkowo pieuchy materjałowe będe w domu stosować, bo z pampersów wylatuje a tak to nie ma jak. A cenowo z praniem i kupnem tetry wychodzi znacznie taniej, wszczególności w polsce, i podobno jest to ok 60 pieluch tetrowych na tydzień dla noworodka, znajoma która to zrobiła mi mówiła.

[ Dodano: 2007-08-09, 14:35 ]
A to co piszą apropo Rodzeństwa, akurat mnie to dotyczy i to w dużym stopniu, bo ja jestem macochą i to będzie trudniejsze, szkoda, że mojej pasierbicy mama jest taka jaka jest, przecież można by zupełnie inaczej to zorganizować.

CZEŚĆ RODZEŃSTWO! Widok maleńkiego noworodka w ramionach rodziców prawdopodobnie wzbudzi szereg mieszanych uczuć u Waszego starszego dziecka. Nie zapomnijcie, że jego dom i rodzice byli do tej pory na jego wyłączność. Zaakceptowanie brata lub siostry, którzy na stałe wkroczą do jego świata będzie wymagało czasu oraz pomocy i wsparcia z Waszej strony.

WSPARCIE. Kiedy dziecko po raz pierwszy widzi maleńkiego braciszka lub siostrzyczkę, powinnaś być przy nim i najlepiej trzymać je za rączkę lub stać bardzo blisko niego. Niech noworodek będzie w łóżeczku lub w ramionach babci. Pozwól mu go dotknąć jeśli tylko tego pragnie, pomóż usiąść i potrzymać maleństwo w bezpieczny sposób jeżeli tylko starsze dziecko o to prosi. Zadbaj aby było to ciepłe i pełne czułości spotkanie. Staraj się poświęcać starszemu dziecku tak dużo czasu jak to tylko będzie możliwe. Niech nadal czuje się bardzo kochane i ważne.

POMOCNE PORADY Oto kilka porad aby pierwsze spotkanie przebiegało gładko:

Nie planuj pierwszego spotkania tak aby kolidowało z porą karmienia. Dziecko i noworodek powinny być w tym momencie najważniejsze.

Przygotuj się na wszystkie możliwe reakcje. Starsze dziecko może zareagować podnieceniem, obojętnością , radością, złością lub wszystkimi tymi uczuciami naraz.

Nie strofuj dziecka za zbytnią wylewność w tym ważnym momencie (na przykład, kiedy próbuje zbyt mocno ściskać dziecko lub popisuje się przed noworodkiem) - to może tylko spowodować niechęć do noworodka.

Odwróć uwagę od noworodka, jeżeli starsze dziecko jest smutne w trakcie spotkania. Poproś aby Cię przytuliło i sama mocno je przytul. Możesz przenieść jego uwagę na rzeczy znajdujące się w szpitalnym pokoju.

Nie trać cierpliwości, bądź opanowana i radosna. Musisz utrzymać pozytywną atmosferę, nawet jeżeli dziecko źle reaguje na noworodka. W sytuacji stresującej dzieci uspokajają się widząc, że dorośli są spokojni i opanowani. Rozśmiesz go, śmiech wspaniale odwraca uwagę, śmiej się z zabawnych zmarszczek noworodka lub z odgłosów jakie wydaje. Opowiedz mu o wspaniałym dniu jego narodzin i jakim było malutkim noworodkiem. Postaraj się aby starsze dziecko odczuło, że jest dla Ciebie tak ważne jak kiedyś.
Z tym to akurat w dużej mierze się zgadzam i już takie cos przeszliśmy, kiedy powiadomiliśmy Keely o ciąży, była bardzo zszokowana i nie wyraziła swoich uczuć, a tak nam nie dawała spokoju kiedy będę starszą siostrą i kiedy?
Najfajniejsze było kiedy mówiła, że chce starszego brata !!!!!!!!! :-D

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

09 sie 2007, 15:18

No ja z rodzeństwem nie mam problemu, bo to moje pierwsze dziecko :-D

Hmm zastanawiam sie jak mają wyglądac skurcze, bo miałam cos takiego jak mocny ból na okres, na razie dwa w odstepie pół godziny i trwały koło 30sekund, i ciekawam czy to to czy moja chora wyobraźnia, zobacze za nastepne 30 min :-D

Awatar użytkownika
kasia1983
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2032
Rejestracja: 13 mar 2007, 10:20

09 sie 2007, 15:53

co do kąpieli to ja kąpie codziennie bo tak kazali w szpitalu a w dzień używam chusteczek
z rodzeństwem też nie mam problemu bo to pierwsze dziecko :ico_oczko:
a co do mojego wygladu to będę musiala faktycznie poczekać ale bylam pewna że kilka rzeczy będzie juz dobre w niedziele mamy pierwszą rocznicę ślubu i chcialam się jakoś odstroic a tym czasem zostają tylko ciążowe ciuchy ale mam nadzieje że brzuszek jeszcze sie wciągnie no i przedewszystkim że zamknie mi suie pępek bo jak narazie mam tylko taka dziurę :ico_noniewiem: podobno są takie pasy obciskajace na brzuch muszę sie chyba za tym rozejżeć

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

09 sie 2007, 16:09

kasia1983 wex mi poradź, jak ty odczuwałaś skurcze?
Bo ja nie jestem pewna bo tak strasznie to znów nie boli, ale spina i boli dołem brzucha, mocniej niż na okres...

Kasia3
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 955
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:37

09 sie 2007, 16:11

kasia1983, Słyszałam o tych pasach,a tu jak zwykle w tej Kanadzie to takie rzeczy trzeba szukać jak ze świeczką.
A jak tam karmienie ci idzie, bolą cie brodawki?? Czy jesteś jedną z tych szczęściar i nie masz problemów wogóle??
Pruedence, czekamy na kolejne skurcze i zobaczymy jak to się rozwinie, ktoś mi powiedział, że jak pójdziesz na spacer, jak zaczynają się skórcze i nic się nie uspokoi z nimi to znaczy, że zaczyna się ale czy to prawda ??!!! :ico_oczko:

Yvone
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1338
Rejestracja: 26 mar 2007, 12:19

09 sie 2007, 16:15

No u mnie podobnie. :ico_brawa_01: Pierwsze dziecko, tak więc problem rodzeństwa z głowy, ale wiem jak to wyglądało u znajomych. :ico_oczko: Przygotowywali starszego synka kilka miesięcy i szybko zaakceptował brata, choć tata musiał poświęcić mu wiecej czasu. :ico_brawa_01:
Mam nadzieję Pruedence, że u Ciebie wszystko pójdzie teraz. :ico_brawa_01: Troszkę zazdroszczę, ale naprwdę pozytywnie. :ico_brawa_01: Będę trzymała kciuki mocno za Ciebie i jak się nie odezwiesz przez parę dni, to chyba będę wiedzieć, co to znaczy. :ico_brawa_01: Jeśli to to, to życzę szybkiego i bezbolesnego wiesz czego :ico_oczko:
A u mnie ciągle cisza. Żadnych objawów ani niczego. :ico_haha_01: Na razie jeszcze nie przeżywam i jestem spokojna i nawet mi to odpowiada, ale zobaczę później. :ico_oczko:

Kasia3
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 955
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:37

09 sie 2007, 16:37

Yvone, masz wspaniałych zanjomych. Ja pisze o tym jak postępoważ z rodzeństwem, bo czasem jak słysze historje to mi serce sie kraja.
Np: moja znajoma, kiedy była w szpitalu, jej mąż wyciągnął starszego z łóżeczka i kazał nagle spać na kanapie, a za 2 dni pojawił się brat, którym wszyscy się zaczeli zajmowac i kazali jeszcze mu mówić jak bardzo kocha brata, bo przecież nie może być inaczej, a taki 4-ro latek na pewno poczuł się odrzucony i zaczął zachowywać się bardzo nieznośnie, plucie, gyzienie i wrzaski. I moja znajoma woła na nieo djabołek, jak tak myślisz o sowim dziecko to takie będziesz miała.
Mówiłam jej aby chociaż kładła go spać, miała czas sam na sam, ona i dziecko, tata i dziecko i razem, ale ona jakaś dziwna i chce aby wszscy się przystosowali, niż ona nad tym popracowała, a i dziecko urodziło się tego roku w marcu, więc sprawa bardzo świerza.
Błagam pamiętajcie o tym na przyszłość !!!!!!!!! :ico_oczko:
A ja szczerze bym chciała aby coś już się zaczęło, ale sama nie wiem.
Chyba zaczynam się cykać. :-D

Awatar użytkownika
wisienka24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2589
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:31

09 sie 2007, 18:21

Hej moje kochane!!!
U nas pierwsza zarwana noc. Mały bardzo płakał do 4 nad ranem i teraz oboje z Rysiem snujemy sie po domku jak zjawy. :ico_noniewiem: Szymonek miał problem z brzuszkiem. Boje sie, ze to moje mleko mogło mu zaszkodzic. Od wczoraj biore tabletki na zatrzymanie biegunki, która mnie meczy odkad wyszłam ze szpitala. :ico_puknij: Moze to przeszło do mleka? Juz sama nie wiem :ico_noniewiem:

Nadal sciagam pokarm, bo Szymon nawet nie mysli o ssaniu, :ico_nienie: a mleka mam co raz mniej. Z lewej piersi juz nic mi nie leci. :ico_placzek: Z prawej tylko troche, ok 20 ml na jedno sciagniecie. :ico_wstydzioch: Jak tak dalej pójdzie to za tydzien wogóle nie bede miała pokarmu.

Dzis wybieramy sie na pierwszy spacer, bo w koncu pogoda jakas w miare znosna sie zrobiła :ico_brawa_01:

kasia1983, ja nawet nie próbuje sie wbijac w swoje ciuchy sprzed ciazy. Mam brzuchol nadal jakbym była w 6 miesiacu. Nie mam wagi, ale codziennie sie mierze cm i codziennie mi ubywa, wiec nie narzekam. :-D Ten pas o którym wspominałas juz zamówiłam na allegro i moja mama ma mi go przysłac, bo tutaj jakos nic takiego w oczy mi sie nie rzuciło. :ico_puknij: Mam nadzieje, ze to bedzie działało.

Pruedence, chyba u Ciebie cos sie zaczyna dziac. :ico_brawa_01: Czekam z niecierpliwoscia na dalszy rozwój wypadków :ico_brawa_01:

A co do kapieli niemowląt... Ja Szymonka myje codziennie. Na razie nie w wanience, bo ma jeszcze pepuszek, ale myjką. :ico_sorki: Mały ma troche wałeczków i codziennie po południu go przemywamy. :ico_haha_01: Nie wyobrazam sobie, zeby było inaczej. :ico_noniewiem: I nie wiem jak to jest z tym poceniem, ale Szymon chyba sie poci. Czasami na czole ma taka wilgoc... A moze mi sie zdaje. :ico_noniewiem:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość