Awatar użytkownika
milutka204
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7293
Rejestracja: 25 mar 2008, 16:14

18 mar 2009, 08:09

witam
mała usnela wczoraj 30 minut po kapieli bez cyca bo kolke miala i nie chciala, plan dnia wprowadzony je prawie codziennie o tych samych godzinach chyba ze spi dlugo to jej nie budze no i bez jedzenia spala do 1! a potem juz od 3 nie chciala spac marudzila ja spalaam na jawie i wkladalam jej co 5 minut smmoczka wrrr brzuszek ja meczyl bo kopy jeszcze nie ma na szczescoie pierdzi i jjestem na diecvie przez skaze ale brzuszek znow sa problemy jednak kolke trzeba prtzezyc i tyle

[ Dodano: 2009-03-18, 07:10 ]
proboje je glowke na lewa strone brac no ale nie chce i kryk pare sekund potrzyma i tyle a juz wudzialam poprawe maartwie sie o to :(

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

18 mar 2009, 09:03

plum z rana :-)

ja juz od 6 na nogach, bo mały cos mi psikusy robi :-) i nie chce spać normalnie... wyspał się czy co?? :-D akurat dzisiaj, jak czuję, że mogłabym kimać do 9tej :-)

ja dziś w planach mam ogarnięcie chaty przed jutrzejszym przylotem bratowej, bo ta to jak reporter - zrobi mi zdjęcie w chacie z każdego możliwego kąta spojrzenia i jeszcze pacnie stojąc na głowie ;-) :-D bo ona jeszcze bardziej zdjęciowa niż ja :-D
a potem na 13tą gnam na baby group :-)
a zaraz może słówka zdążę powtórzyć :-D jak Prezes pozwoli :-D

odnośnie planu dnia to ja się wzoruję na zaleceniach z książki "Język niemowląt" Tracy Hogg - część jej rad bardzo mi odpowiada i dostosowałam sobie jej propozycje do moich potrzeb i zaopatrywań w temacie :-D
proboje je glowke na lewa strone brac no ale nie chce i kryk pare sekund potrzyma i tyle a juz wudzialam poprawe maartwie sie o to :(
Ty jak zwykle, Milutka :ico_olaboga: :ico_nienie: przestań biadolić, nic jej nie jest... pomyśl troszkę nad tym tematem poczytaj w necie zamiast już się martwić strasznie.... są sposoby na to, żeby dziecko przekładało głowkę na drugą stronę, choćby zmiana ułożenia łóżeczka, czy kładzenie na boki z podpórką za pleckami ze zwiniętego ręcznika czy kocyka...

Awatar użytkownika
Ragazza555
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1970
Rejestracja: 11 kwie 2008, 13:47

18 mar 2009, 09:06

hejka

Ja już tez na nogach bo o 6.30 Emi obudziła się na jedzonko, pojadła i dalej śpi a ja wstałam i pól godziny dzwoniłam do przychodni. No ale udało się mamy pierwszy numerek na 11. :-)
Teraz juz nie będe się kładła tylko jak mała śpi to sobie cos porobię w domku i przygotuje rzeczy na wyjście.

[ Dodano: 2009-03-18, 09:09 ]
spala do 1! a potem juz od 3 nie chciala spa
moja Emi chodzi spać po kąpieli i jedzonku ok 20 potem o 23 karmie ją na spiocha i śpi do 3, następnie karmienie i spanko do ok 6-7 i znowu karmienie i spanko do 9. Tak więc nockę mi ładnie przesypia.

Awatar użytkownika
milutka204
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7293
Rejestracja: 25 mar 2008, 16:14

18 mar 2009, 09:14

Ty jak zwykle, Milutka :ico_olaboga: :ico_nienie: przestań biadolić, nic jej nie jest... pomyśl troszkę nad tym tematem poczytaj w necie zamiast już się martwić strasznie.... są sposoby na to, żeby dziecko przekładało głowkę na drugą stronę, choćby zmiana ułożenia łóżeczka, czy kładzenie na boki z podpórką za pleckami ze zwiniętego ręcznika czy kocyka...
tak tez robie ale ja zawsze histeryczka taka moja natura mąż juz tez mnie gani :-D ja od małego zawsze przezywalam nawet gupie skaleczenie :-D

u nas pogoda do bani!!!! nie dosc ze mała kaszel meczy to ciemno ponuro i snieg napierdziela chlop dzis w trasie a ja sama troche ogarnal mi mieszkanie :ico_sorki: :ico_sorki: bo ja oczywiscie mam lenia ...kurde po porodzie to ja chyba normalnie dostalam hemoroidow czy co bo krwią sie zalatwilam :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: alee buraki jadlam wiecmoze dlatego mnie to wygladalo na krew

ale mam strasznego lenia kwiatki podlalam bo u nas cos szybką schna i dostalam na dzien kobiet od taty w donniczce a usechl mi troche :ico_placzek: a podlewam co drugi dzien

[ Dodano: 2009-03-18, 08:15 ]
Tak więc nockę mi ładnie przesypia.
mnie rowniez ale dzis jej brzuszelk i kaszel dokuczal i chyba dlatego ale od 5:30 to codziennie i tak spania nie ma :-D

[ Dodano: 2009-03-18, 08:23 ]
Co jeść przy skazie białkowej?
1. mięso drobiowe
2. mięsko królicze
3. ryż
4. kasze
5. ziemniaki
6. makaron
7. marchewkę
8. kalafior
9. brokuły
10. brukselkę i kapustę w małych ilościach (uwaga wzdęcia)
11. żółtko jaja (nie wolno białka)
12. mleko sojowe (co do tego niektórzy maja wątpliwości)
13. owoce jabłka (najlepiej zrezygnować z owoców cytrusowych, powodują uczulenie)
14. .........

Czego nie jeść:
1. białko jaja
2. mięsa czerwone (cielęcina, wołowina i inne)
3. czekolada (powoduje uczulenia)
4. orzechy (powodują uczulenia)
5. miód (powoduje uczulenia)
6. produkty mleczne i mlekopochodne
7. grzyby
8. cebula, czosnek (uwaga wzdęcia)
9. groch
10. kapusta
11. ogórki, szczególnie kiszone i korniszonki
12. pomidory
13. ostrożnie z sałatą
14. ..........

moje menu fajne nie ?;-D

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

18 mar 2009, 09:30

moje menu fajne nie ?;-D
a powiedz szczerze, ile rzeczy jadałaś z listy, której nie wolno jeść ??

Awatar użytkownika
milutka204
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7293
Rejestracja: 25 mar 2008, 16:14

18 mar 2009, 09:52

a powiedz szczerze, ile rzeczy jadałaś z listy, której nie wolno jeść ??
od poniedzialku ani razu nic a nic :ico_sorki: :ico_sorki: jem to samo od poniedzialku czyli jabłko z parowaru ziemniaki kurczak (cycki udko ) z parowaru i marchewka ... a dzis sznycle z indyka z parowaru buraczki i ziemniak... zaraz jablka obiore sobie .... na sniadanie buleczke ziarnista z poledwicą bez masła... i juz 1 kg mniej :ico_sorki: ale co najwazniejsze mala rzeczywiscie nie ma juz tych krostek :ico_sorki:

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

18 mar 2009, 10:03

ale co najwazniejsze mala rzeczywiscie nie ma juz tych krostek :ico_sorki:
noo, jak na tak mały okres czasu to chyba to nie jest skaza :ico_sorki: noo, ale ja nie lekarz, pamiętam, jak mój starszy syn miał skazę

Aniabella, pytałaś o rehabilitację Młodego :ico_sorki: mieliśmy najpierw wskazanie do ćwiczeń ze względu na ten połamany obojczyk przy porodzie... ale w okolicach 4 miesiąca okazało się, że w ogóle nie ciągnie głowy podnoszony za łapki do siadu i nie koniecznie odnosi główkę na leżąco... wtedy też stwierdzono problemy z napięciem, przy czym u niego to był w ogóle koszmar, bo pani neurolog :ico_puknij: stwierdziła, że prawa strona ciała ma wzmożone napięcie, a lewa za małe :ico_puknij: :ico_puknij: :ico_puknij: noo, ale dzielnie z diagnozą poszłam znów na rehabilitację :ico_sorki: tam przyjeżdżała raz w miesiącu inna pani dr, która praktykowała zawód tylko z maluchami i miała jakieś specjalizacje porobione z rozwoju maluchów, ona stwierdziła, że mały ma tylko osłabione mięśnie brzucha i zupełnie inne ćwiczenia zaleciła, po chyba 2 miesiącach było juz ok, chodziliśmy 3 razy w tyg do poradni i codziennie w domu przez półtora godziny łącznie (rozbite miałam na "sesje" półgodzinne) - pomogło... :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Marcia77
Wodzu
Wodzu
Posty: 11779
Rejestracja: 08 lip 2008, 16:04

18 mar 2009, 10:40

witam witam dopiero Was doczytałam..malutka usneła na leżaczku..

ja dzis musze pojechac na chwilke do biura wiec zrobimy sobie z niunia wycieczke..no i jeszcze raz musze pojechac do ksiedza..jakie dokumenty oprocz aktu urodzenia trzeba bo nie chciałabym trzeci raz jechac..

[ Dodano: 2009-03-18, 09:42 ]
mnie matwia szorstkie nózki mojje niuni i łuszczaca sie głowka czoło..juz stasowałam preparaty na ciemieniuszke..oliwkowałam..wyczesywałam..i po 2 dniach znowu to samo..moze macie jakis sposób?

Awatar użytkownika
gaga22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2580
Rejestracja: 11 sie 2008, 10:03

18 mar 2009, 11:23

No, dzisiaj net mi działa.

Witam, u nas noc jak zwykle super, maly poszedł spać o 21.30, jedzonko o 2.40 i 6.10 i jeszcze spanko do 8.

A co do skazy milutka wczoraj pisałaś, że mała ma te krostki od dwóch miesięcy i że wszystko jesz od dwóch tygodni, a wcześniej nie jadłaś. To może Klaudia ma uczulenie na coś innego ? :ico_noniewiem: A jeżeli to skaza to może ma ją od sztucznego mleka, przecież to modyfikowane krowie mleko, więc jeśli skaza to najszybciej na sztuczne

[ Dodano: 2009-03-18, 10:27 ]
mnie matwia szorstkie nózki mojje niuni i łuszczaca sie głowka czoło..juz stasowałam preparaty na ciemieniuszke..oliwkowałam..wyczesywałam..i po 2 dniach znowu to samo..moze macie jakis sposób?
Marcia cimieniuchę trzeba przetrzymać - oliwkować i wyczesywać, czasami przechodzi dopiero po kilku miesiącach. Bartkowi na razie minęła, ostatni raz wyczesywałam mu po powrocie ze szpitala i od tej pory spokój. Ale to u każdego dziecka inaczej i Bartkowi też jeszcze może wrócić.

Awatar użytkownika
milutka204
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7293
Rejestracja: 25 mar 2008, 16:14

18 mar 2009, 11:29

gaga22, karmie tylko juz piersią od poniedziałku :-D i zaczelo jej znikac ale jak sie zdenerwuje (placz itd to zaczerwienione znow sie pokazują)

mąz juz pojechal w trase zdązyłam tylko pojsc do sklepu

moja malutka dzis odsypia nocke ale marudna jest strasznie budzi sie z placzem przy cycu z płączem jak ją poloze to placz nosze nosze cisza ale jak juz jej sie znudzi to placz nie wiem co jej jest..chyba mam poprostu wymagające uwagi dziecko

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość