madzia0609
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1313
Rejestracja: 16 paź 2009, 20:02

26 sty 2010, 11:35

jagodka24, ja chciałam pod maluszka podkładać jakąś pieluszkę tetrową albo flanelową i przykrywać kocykiem uważam że pościel to zbędny wydatek

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

26 sty 2010, 11:37

hormiga, no to fajnie masz z tym znieczuleniem
jakby u nas bylo można to może tez bym sie pokusiła

ja mam materacyk w gondolce przykryje go pieluszką flanelową (coś jakby prześcieradełko) albo poszewka
ja nie uzywam poduszki więc nie posiadam
no i na dzieciaka albo w kocyk albo w rożek i na to kocyk i juz
zalezy jaka pogoda bedzie
hormiga, a powiedz mi jak uzasadniała to że lewatywa jest konieczna ale zróbcir sobie panie w domu?
jak tego wymagają to kurde powinni zrobic sami bo rozumiem jaki to stres

co prawda sama lewatywa to ja akurat ledwo co pamiętam bo to strasznie szybko poszło w szpitalu
nic nie boli nie czuje sie strasznie dużego dyskomfortu oprócz tego parcia
no chwilke posiedziec z tym ile sie da i do kibelka

[ Dodano: 2010-01-26, 10:39 ]
madzia0609, wyjełas mi to z ust :-D

teraz to wiadomo że trzeba bedzie troszke przykryc ale moje pierwsze dziecie to bidne leżało wlasnie na pieluszce pod głową miala tez złożoną pieluszke w razie jakby sie jej ulało i przykryta była (jeśli wogule ) pieluszką

[ Dodano: 2010-01-26, 10:40 ]
aha i nie narzekała
tylko babcie płakały nad jej biednym losem

ale jak raz ją ubrałam i przykryłam tak jak kazały a rano dziecko obudziło sie w czerwone krosty to od razu sie nauczyly

madzia0609
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1313
Rejestracja: 16 paź 2009, 20:02

26 sty 2010, 11:43

a my stawiamy :ico_tort: i :ico_kawa: za rozpoczęty 34 tydzień :ico_brawa_01:

hormiga
Papla
Papla
Posty: 771
Rejestracja: 14 cze 2007, 19:10

26 sty 2010, 11:44

jagodka24, trochę się źle wyraziłam z tą lewatywą może. Babka powiedziała, że w zasadzie musu nie ma, bo dla lekarza i położnej to nic takiego jak się komuś przy porodzie wiadomo co zdarzy, ale dla kobiety to większy komfort, zwłaszcza jak rodzi z partnerem, bo jak się zdarzy coś brązowego to potem rodząca może czuć bezradność, wstyd itd...Wię jest zalecana. No i lepiej w domu bo mniej stresowo i wstydliwie, ale jak ktoś nie potrafi to w szpitalu bez problemu zrobią, zeby się nie przejmować. Tak że tak to wygląda. I ja chyba w domu sama nie będę próbować, bo po co mam sobie biedy narobić...

madzia0609
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1313
Rejestracja: 16 paź 2009, 20:02

26 sty 2010, 11:45

jagodka24, ja uważam że nie ma co przesadzać tym bardziej że tibby ma termin na kwiecień to tak naprawdę może w kwietniu być chłodniej a później maj czerwiec to już są ciepłe dni

[ Dodano: 2010-01-26, 10:50 ]
ja zawsze mam na przykładzie mojego chrześniaka i jego siostrę bliźniaczkę to są dzieci wychowane bez gondoli, miały wózek spacerowy który opuszczał się na płasko, pieluszka koło buźki maleńka podusia pod główkę na nóżki kocyk i tak były wychowywane też się pojawili na świecie w kwietniu, ciocia zawsze powtarzała że nie ma co za bardzo przesadzać i dziecko za bardzo sterylnie wychowywać

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

26 sty 2010, 12:05

hormiga, ano chyba ze tak
ale ja tez uwazam ze to jest komfort dla rodzącej
nie jest to jakies bolesne więc nie widze problemu zeby zrobic
ale chyba masz racje lepiej profesjonalniej i szybciej zrobią ci w szpitalu
mnie tam wszystko (oprócz golenia krocza) robili przy moim M
twardziel z niego :-D
madzia0609,
moj siostrzeniec z maja tez wsiadł od razu do parasolki :ico_olaboga: potem siora troszke narzekała ale tez sie wychował i kręgosłup ma zdrowy

to prawda że nie ma sie co za bardzo cackać bo wychowamy piecucha wiecznie chorego maminsynka albo córunie mamuni

[ Dodano: 2010-01-26, 11:07 ]
aha i podobno w kwietniu ma sie zrobic cieplej
początek marca ma byc jeszcze zimny

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

26 sty 2010, 12:14

Qanchita wiesz co...mi się zdaje, że położne gadają to, co im każą...także jak dostają produkty np Johnsona to będą go wychwalać...tak samo z innymi firmami....

Wiesz, ze o tym samym pomyślałam. Ta położna ma prywatną działalność - poradnia laktacyjna i prawie całe zajęcia skupiała się na laktatorach i innych duperelach firmy Medela... miała ich różne rodzaje, do tego też butelki i jakieś woreczki do pokarmu, sterylizacji, nakładki na piersi żeby brodawki wyciągnąć...
A na koniec zaproponowała że jakby któraś chciała to ona może z Medeli po kosztach sprzedać więc myślę, że wszystko jasne.
To chyba największa konkurencja Aventa :)

hormiga
Papla
Papla
Posty: 771
Rejestracja: 14 cze 2007, 19:10

26 sty 2010, 12:25

Qanchita, no to wszystko jasne z tą jej awersją do Aventu :-D :-D
Dlatego nie można za bardzo się przejmować takim gadaniem, nie? Nasza położna nigdy nie zachwala konkretnych marek i to mi się podoba :ico_haha_01:

Ale jak wczoraj powiedziała, że w pierwszym dniu 38 tygodnia dziecko jest gotowe do przyjścia na świat to mnie zatkało - u mnie to niecałe 3 tygodnie - oczywiście nie łudzę się że wyjdzie aż tak wcześnie, pewnie mnie przetrzyma po terminie, ale jakoś to mnie uderzyło. JAK TO JUŻ???????????????Tak szybko????? O Mamuśku! :ico_szoking:

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

26 sty 2010, 12:40

hormiga, podobno najlepsze buteleczki to takie, których smoczek przypomina pierś kobiety... Tommee Tippee chyba ma właśnie takie smoczki...płaskie a o dużym obwodzie.

Kurcze... ugotowałam bulion na kurczaku i myślę teraz czy pozostawić rosół czy zaciągnąć na pomidorową....hmm :ico_puknij:

[ Dodano: 2010-01-26, 11:43 ]
Ale jak wczoraj powiedziała, że w pierwszym dniu 38 tygodnia dziecko jest gotowe do przyjścia na świat to mnie zatkało - u mnie to niecałe 3 tygodnie - oczywiście nie łudzę się że wyjdzie aż tak wcześnie, pewnie mnie przetrzyma po terminie, ale jakoś to mnie uderzyło. JAK TO JUŻ???????????????Tak szybko????? O Mamuśku! :ico_szoking:
Ty mówisz " O Mamuśku" a ja mówię WRESZCIE :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
A Jolka spłata mi figla i przeczeka mrozy w brzuszku do 42 tc :ico_szoking:

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

26 sty 2010, 13:26

no wlasnie teraz jest taki wybór butelek ze az szok
takie smoczki ma właśnie TT no i canpol lovi też ma taka dynamiczną butelke ktora sie wyciąga jak piers matki
ja mialam jagode na avencie a wczesniej na dr brownie bo ulewała a brown to naprawde dobre butle dla dzieci z kolkami i ulewaniami bo wolno z nich leci
ja poki co sie nie nastawiam jakie butle bede uzywać
ale kupie jedna aventa zeby mi pasowała do laktatora a ze szpitala dostane lovi

no wlasni edziewczynki u was to juz naprawde nawet nie miesiąc :-D :ico_brawa_01:


moj lekarz tez mi powiedzial że jak dzidzia bedzie sie zapowiadała na taką dużą jak jagoda to ok 38 t może bedziemy wywoływać

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość