mazia***
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1232
Rejestracja: 04 paź 2007, 17:13

12 mar 2008, 13:32

Juą jestem umyłam to okno, ale wieje :-D Dobrze że myłam okna balkonowe to mnie nie wywiało :-D Tak a co to dutków to macie racje dziecko musi mieć nowe wyprofilowane butki. Ja martynce kupowałam takie dużo kasy kosztowały ale matyldzi chyba nic nie będzie ja po siostrze bedzie chodziła :-D

[ Dodano: 2008-03-12, 12:34 ]
A i dla tych które jeszcze nie głosowały http://www.cwiczzmaluszkiem.pl/ musze ten link na stałe wkleić żebyście pamiętały to ta ładna dziewczynka w żółtej sukience. Matylda głosować ciotki która jeszcze nie głosowała

Awatar użytkownika
Mery31
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1139
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:35

12 mar 2008, 13:34

ja też nie mam zdjęć od Anety :ico_placzek:

[ Dodano: 2008-03-12, 12:39 ]
ZAGłOSOWAłAM :-D

[ Dodano: 2008-03-12, 12:40 ]
Okna pomyte ale firanek jeszcze nie uprałam :ico_oczko:

[ Dodano: 2008-03-12, 12:54 ]
no i gdzie pouciekałyście mi??

Jutro bedę sama mąż jedzie w delegacje i wróci w piątek troche mam cykora

Teść ma mnie odwiedzić ale nocki się boję obym tylko nie nasłuchiwała bo w domu to zawsze coś stuka, puka i jeszcze ten wiatr słychać, pogoda zrobiła się fatalna gdzie ta wiosna :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2008-03-12, 12:57 ]
no tak sama sobie pisze, jeszcze troche i cała stronka moja :-D będzie

mazia***
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1232
Rejestracja: 04 paź 2007, 17:13

12 mar 2008, 13:58

Ja też Mery okna pomyłam ale firanki jutro powiesze :-D nie moge sie przecież przemęczać :-D Dzięki za głosa jutro też was będe molestowac o te głosy hahaha :-D :-D :-D No to bedziesz miała labe bez męża, a co boisz się zostac sama przecież masz faceta w domu Kornelek będzie mame bronił :-D

Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

12 mar 2008, 13:59

Mery wydaje mi się że to najprostsze ciasto w świecie od niego zaczełam nauke piecznia :-)
Ciasto z kruszonką mama nauczyła mnie je piec i tak zaczełam próbować dalej zawsze mi wychodziło może czasami zabardzo je przypiekałam no ale i tak było pyszne.

SKŁADNIKI:

kruszonka
- 0,5 kg mąki pszennej
-4 żółtka
-1 szklanka cukru
-2 łyzeczki proszku do pieczenia
- 1 kostka margaryny

piana:
-4 białka
-3/4 szklanki cukru

owoce lub dżem ja zazwyczaj daje owoce teraz to jabłka bo zadużego wyboru nie ma ale w sezonie rabarbar, truskawki, poziomki, śliwki, brzoskwinie a nawet gruszki :-)

Mąke, żółtka , posiekaną margaryne, proszek do pieczenia i cukier wsypujemy do miseczki i rozcieramy wszystko palcami tak żeby uzyskać kruszonke, kruszonke dzielimy na pół i połowe wykładamy na wysmarowaną i posypaną bułką tartą blaszke(dobrze jak lekko pougniatamy tę kruszonke na blaszce tak aby w miare szczelnie pokryć blaszke).
Piane ubijamy z 4 bialek stopniowo dosypując cukier tak aby stała się sztywna i nakładamy na kruszonke a na piane owoce lub dżem. Na to wszystko posypujemy pozostałą kruszonke staramy się aby owoce były prawie pokryte kruszonką.
Gotowe teraz wkładamy do piekarnika nagrzanego do 200 i pieczemy przez około 30 do 40 minut aż wierzchnia kruszonka nabierze lekko złotego koloru.
:one: SMACZNEGO.

mazia***
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1232
Rejestracja: 04 paź 2007, 17:13

12 mar 2008, 13:59

no co ty ja tu jestem :-D

[ Dodano: 2008-03-12, 13:02 ]
no smakowite te ciachoooooooooo już takie jadłam i podobne robie tylko bez tego białka :-D musze spróbować w sobote upiec :-D

Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

12 mar 2008, 14:11

Mery wiem wyobraźnia duzo potrafi też zawsze się bałam samotnych nocy ale teraz kłade koło siebie telefony a jak mi coś stuka to ide to sprawdzić i zawsze się okazuje że to jakaś nonono albo lodówka albo jakaś gałązka o okno :ico_oczko:
Opowiem ci jak kiedyś ze strachu o mało nie posikałam się w majtki :-) na mikołajki dostałam kapcie od męża takie z główkami tygrysków i ogonkami - oczywiście następnej nocy Marcin poszedł na nocke i zostałam sama, i jak zwykle coś stukalo i pukalo postanowiłam wstać z łóżka i to sprawdzić kiedy postawiłam nogi na podłodze coś zaczeło ryczeć i charczeć wskoczyłam spowrotem do łóżka i nakryłam się kołdrą :ico_szoking: w głowie tysiąc myśli i w końcu pomyślałam że to może jakaś zabawka Niki ale nigdy wcześniej nie słyszałam takiego odgłosu :ico_szoking: ) po chwili umilkło i postanowiłam sprawdzić po pomyślałam może rzeczywiście gdzieś tu w pokoju jest jakaś zabaweczka a może wyczerpały się baterie i charczy. Niestety nic nie znalazłam spanikowana zadzwoniłam do mamy i jak jej opowiadalam to znowu to usłyszałam - okazalo się że moje kapcie tygryski jak naciśniesz na główke to ryczą - byłam wściekła na męża że mi kupił takie kapcie co straszą po nocach :ico_zly: ale on też nie wiedział że ryczą.Od tamtej pory staram się na bierząco sprawdzać niepokojące mnie odgłosy a jakieś delikatne stuki puszczam mimo uszu. Nie przejmuj się i myśl pozytywnie a jak coś nie tak albo czegoś się wystraszysz to włącz kompa i pisz ja mam powiadomienie sms więc jak coś to popisze z Tobą dopuki nie przestanie stukać.

Awatar użytkownika
Mery31
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1139
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:35

12 mar 2008, 14:12

Mazia- rzezcywiście Kornel mnie obroni przecież mame bije to wroga też w razie czego sierpowym przywita ;

Edulita- dzieki za przepis juz kajecik wzięłam i spisuje :-D :-D

Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

12 mar 2008, 14:16

Przypomniało mi się żeby np. urozmaicić sobie to ciacho można jescze np. spodnią część kruszonki wymieszać z kakao i wtedy przy krojeniu ładniej wygląda, dół ciemny, góra jasna no i zależy co w środku jakie owoce czy dżem :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
Mery31
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1139
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:35

12 mar 2008, 14:20

Edulitko- dobre z tymi :-D :-D :-D kapciami, już sobie wyobrażam jak pod kołdrę się chowasz :-D zreszta my tez juz raz przerabialismy z męzem odgłosy nocne i światło,z lapmy od sąsiada, które w nocy świeci prosto w nasze okna i daje poblask, mąż myślał, ze złodzieje i z siekiera latał po domu, pisałam o tym kiedyś :-D dzięki kochana jesteś mam nadzieję, ze nie będę musiała w nocy kompa wlączać, jedna noc chyba przetrwam, po świętach Daniel na tydzień wyjeżdza ale mama do mnie przyjedzie więc przeżyjemy

mazia***
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1232
Rejestracja: 04 paź 2007, 17:13

12 mar 2008, 14:24

Hahaha Edulitko to miałaś stracha. o moja mała wstała musze obiadek skończyć moze zje łaskawa pani. Bo ostatnio to tak grymasi że hej :-)

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości