szczako
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1651
Rejestracja: 15 paź 2007, 19:06

11 mar 2008, 15:09

MONIKAB fr, wygrałaś złoty medal w przygotowaniach :ico_haha_01: :ico_brawa_01:

Jeżeli chodzi o to w co ubrać bobasa na wyjście ze szpitala, to ja będę miała chyba dwa zestawy. Dresik - jeżeli będzie chłodniej i sukieneczka - jeżeli pogoda będzie ładna.

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

11 mar 2008, 15:22

szczako pisze:MONIKAB fr, wygrałaś złoty medal w przygotowaniach :ico_haha_01: :ico_brawa_01:


:-D :-D :-D ale jakby to bylo moje pierwsze dzieciatko to pewnie duzo rzeczy bym jeszcze nie miala :ico_oczko:
poza tym wole byc przygotowana duzo wczesniej bo nie wydaje mi sie abym ciaze przenosila
(wiktorek przyszedl na swiat 3 tygodnie przed terminem)

[ Dodano: 2008-03-11, 14:24 ]
co do ubranka wyjsciowego, to tez mysle o dresiku :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Szpilka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 67
Rejestracja: 10 mar 2008, 17:24

11 mar 2008, 16:15

MONIKAB fr, czy jest gdzies twoja lista wyprawkowa na forum?

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

11 mar 2008, 17:12

szpilka, pisalam juz o tej liscie na watku majowkowym, ale jesli chcesz to moge ja powtorzyc ( cala liste dostalam ze szpitala, troche ja udoskonalilam lub wyeliminowalam to co zbedne, bo mam doswiadczenie po pierwszym dziecku :ico_oczko: )

Awatar użytkownika
Szpilka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 67
Rejestracja: 10 mar 2008, 17:24

11 mar 2008, 17:34

MONIKAB fr, jakbys mogla podac dokladnie gdzie bp bardzo dlugie sa te watki lub powtorzyc, bede bardzo wdzieczna :-)

Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

11 mar 2008, 17:49

MONIKAB fr, faktycznie tylko Ci pozazdrościć,ja nie mam nic przygotowanego.Jutro spakuję rzeczy i zawieziemy je do mamy,żeby poprała,bo ma dużą pralkę.Resztę kupię po świętach.
Ja dziś byłam u mojej dr,morfologię mam ok,anemia minęła,ale mam mocz nie za dobry i kazała mi jeść żurawinę,bo furaginem nie chciała mi obciążać wątroby.Jak nie pomoże to furagin.I mam podobno miękką szyjkę.A jutro na usg.Mam nadzieję,ze będzie wszystko w porządku.

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

11 mar 2008, 17:56

ok, szpilka, nie ma problemu...
dla dzidziusia:
- kocyk albo spiworek albo np. rozek
- 1 czapeczka
- 3 kaftaniki
- 6 body z dlugim rekawem
- 6 pizamek
- 3 pary skarpetek albo bucikow
- 3-4 pieluszki tetrowe
- paczka pampersow 2 - 5 kg
-termometr elektroniczny do pupci
- termometr do kapieli
- szczotka i grzebyk do wlosow
- 3-4 gabki do kjapieli
- butelka mydla w plynie dla maluszkow
-serum fizjologiczne

dla mamy
-termometr ( mi sie nie przydal w szpiutalu, bo codziennie pielegniarka mierzyla temperature termometrem dousznym :ico_oczko: )
-pizama ( ja kupilam dwie a wlasciwie koszule nocna i pizame, takie specjalne do karmienia piersia :ico_haha_01: )... wg uznania szlafrok i papcie :ico_oczko:
-suszarka do wlosow- to rowniez wg uznania (moze np sluzyc do osuszania rany poporodowej)
- 2 paczki podpasek poporodowych
-osobiste srodki czystosci
- reczniki
- i super wynalazek ktory goraco polecam...woda w sprayu :ico_haha_01:
jeszcze od siebie dorzucam 2 biustonosze mamy karmiacej,plastikowe nalkadki laktacyjne na piersi (ale z ta laktacja to jest u kazdej kobiety roznie, wiec mozna sie z tym wstrzymac, tak jak z laktatorem :ico_oczko: )
-polecam zakupienie jednorazowych majtek (u nas w szpitalu daja, ale nie wszedzie zapewniaja taki luksus :-D )

[ Dodano: 2008-03-11, 17:04 ]
Zulciu, to jeszcze mozesz mame delikatnie poprosic aby ci poprasowala, to bedziesz miec z glowy :-D :ico_oczko:
ciesze sie ze wyniki badan lepiej u ciebie :ico_haha_01:
zauwazylas?nasze suwaczki sa juz prawie na samym koncu :-)

Awatar użytkownika
emalia30
4000 - letni staruszek
Posty: 4924
Rejestracja: 09 lis 2007, 11:51

11 mar 2008, 18:58

hej hej

Zulciu z ta wyprawka i przygotowaniami to raczej ja bede i jestem ostatnia :ico_noniewiem:
tzn nie zebym nic zupelnie nie miala,bo ciuszki na pierwsze 2,3 miesiace poprane i poprasowane od siostry czekaja w komodzie,ale to wszystko co mam na chwile obecna,no moze jeszcze 2 biustonosze dla mamy karmiacej a wczoraj wylicytowalam na allegro spora pakę dla maluszka takiego juz wiekszego od 74 cm do 86 cm,licytuje tez mniejsza paczkę ciuszkow takich od 3 do 9 miesiecy :ico_oczko:

Lozeczko i wozek kupie jakos z koncem kwietnia a jak juz kiedys pisalam tez kupuje takiego samego X-landera jak Szczako i Szpilka tzn XA i tez takiego niebieskiego jak Szpilka jak i maxi cosi fotelik do autka :-D

kosmetyki dla maluszka i inne akcesoria mam zamiar za miesiac zbierac i kupowac

po za tym u mnie nic nowego jak juz pisalam u mnie nic ciekawego procz natloku pracy :(
zblizaja sie swieta a przed nimi St Ptricks Day i wiem,ze juz od jutra na plenych obrotach i teraz niestety juz tak pozostanie -wycieczka za wycieczka a weekendy ostatnie daly mi popalic,w niedziele brzuszek mi sie stawial pod koniec dnia,a niech to szlak z tym wszystkim,do tego mojemu M. jeszcze nie odeslali prawo jazd i juz 2 tydz leci jak siedzi bez pracy,nawet za bardzo nie ma gdzie jechac i pytac,bo jak tak bez prawka :ico_zly:

pogoda tez ostatnimi czasy do bani,glowy chce pourywac,ja chce juz wiosne,ciepelko itd :ico_zly:

wlasnie zaraz ide jesc-dzis robilam knedle z truskawkami

sciskam wszystkie was kochane majoweczki

ciekawe co tam u babe_boom i kotecz@ka

Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

11 mar 2008, 19:11

MONIKAB fr pisze:zauwazylas?nasze suwaczki sa juz prawie na samym koncu

:-D zauważyłam Monisiu,jestem tylko ciekawa czy do końca dociągnę.Bo przy cholestazie i miękkiej szyjce mogę się wcześniej znaleźć na porodówce.

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

11 mar 2008, 20:10

Zulcia, ale mamy blizej jak dalej i nawet jakby sie teraz dzieciaczki urodzily to z pewnoscia mialyby sie dobrze :-) oczywiscie lepiej aby przyszly na swiat o terminie :ico_sorki:
a moja Ala jak tak bedzie rosla to mi brzuszek rozsadzi :ico_oczko: :-D

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość