Awatar użytkownika
inia1985
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3491
Rejestracja: 14 sie 2009, 15:28

07 mar 2011, 18:59

Dziewczyny z tym serem feta jest tak samo jak z pleśniowymi, jeśli jest zrobiony z mleka pasteryzowanego to można, w niepasteryzowanym są bakterie listerii i one mogą być w ciąży groźne. Ale tak jak i z pleśniowymi te sery feta dostępne w marketach są z pasteryzowanego. Na opakowaniu z resztą pisze.

[ Dodano: 2011-03-07, 18:02 ]
izabelllla123, nawet w tym linku, który wkleiłaś jest o tym napisane

Awatar użytkownika
izabelllla123
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2091
Rejestracja: 15 sty 2011, 16:54

07 mar 2011, 19:05

Ale tak jak i z pleśniowymi te sery feta dostępne w marketach są z pasteryzowanego. Na opakowaniu z resztą pisze.
przyznam że nie interesowalam się tym co jest napisane na opakowaniach, podchodziałam i brałam swoj ulubiony ser który już mam wypróbowany. Czyli najlepsza rada wziąć każdy produkt po kolei i sprawdzic z czego jest robiony.

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

07 mar 2011, 19:07

ech, ja tam jem wszytsko w granicach rozsądku i szczerze to wam powiem ze wiele produktów jest zabronionych w ciazy :/
np. ryby morskie-niby wskazane a jednak mają jakies tam ryzyko zatrucia metalami ciezkimi i rtęcią :ico_szoking:
sery i jogurty -trzeba uważac żeby były z pasteryzowanego mleka :ico_olaboga:
surowe jaja i mięso ze względu na listerię i salmonellę :ico_olaboga:
masakra :/

niedługo kobiety w ciąży bedą kupowac w aptece specjalne odżywki w proszkach jak mleko modyfikowane czy odżywki dla sportowców bo NIC nie bedzie sie nadawało do jedzenia :ico_placzek:

a tak na serio to lekka przesada żebym miała sobie odmówić paskudnej zupki chińskiej raz na pół roku kiedy akurat mam jezor do pasa i taką ochote na nią jak nigdy w zyciu bo przecież "normalnie" nie lubie takich dań :ico_noniewiem: a :ico_ciezarowka: płata figle :/
smaki w tamtej ciaży miałam głównie na serowe chitosy smierdziuchy i Majce trzecia ręka nie urosła :ico_haha_01:
e tam, wązne zeby każda z nas racjonalnie sie odżywiała :ico_sorki: a takie smaczki raz na kilka dni to jeszcze nie grzech, co innego sie tak codziennie obzerać chemią

Awatar użytkownika
jula81
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 306
Rejestracja: 21 lut 2011, 19:47

07 mar 2011, 19:17

Ja właśnie przygotowuje sobie szpinak na obiado-kolację. Tak mnie wzięło, że musiałam go zrobić. Ja za wiele nie muszę sobie odmawiać, gdyż niewiele z tych zakazanych rzeczy jadałam wcześniej. Trafiłam do poradni diabetologicznej na powtórne badania glukozy, gdyż przy pierwszym pomiarze była za wysoka. Już się boje, że będę musiała wprowadzić dietę :ico_placzek: ,a tak lubię słodkie i produkty mączne.

Awatar użytkownika
inia1985
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3491
Rejestracja: 14 sie 2009, 15:28

07 mar 2011, 22:14

Czyli najlepsza rada wziąć każdy produkt po kolei i sprawdzic z czego jest robiony.
ja patrzę, nic na tym nie tracę, a przynajmniej się później nie martwię niepotrzebnie.
e tam, wązne zeby każda z nas racjonalnie sie odżywiała :ico_sorki: a takie smaczki raz na kilka dni to jeszcze nie grzech, co innego sie tak codziennie obzerać chemią
jasne, że tak
Trafiłam do poradni diabetologicznej na powtórne badania glukozy, gdyż przy pierwszym pomiarze była za wysoka
a robiłaś ten test tolerancji glukozy, czy na razie badałaś tylko jej poziom na czczo?

Awatar użytkownika
Pati85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5910
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:05

08 mar 2011, 08:58

Dzien dobry

Wszystkiego najlepszego w DNIU KOBIET dziewczyny :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent:

Kurcze my od 7 na nogach, nie wiem czemu teraz tak maly malo spi, spal po 12 godzin jeszcze kilka tygodni temu, a teraz po 8 :ico_noniewiem:
a tak na serio to lekka przesada żebym miała sobie odmówić paskudnej zupki chińskiej raz na pół roku kiedy akurat mam jezor do pasa i taką ochote na nią jak nigdy w zyciu bo przecież "normalnie" nie lubie takich dań :ico_noniewiem: a :ico_ciezarowka: płata figle :/
masz racje, ale ja jakos przestrzegam tego co nie powinnam jesc, a jesli o cole to czasami sie jej napije, szklaneczke, bo lekarz powiedzial, ze jak tyle wypije to nic sie nie stanie, ale nie zebym pija non stop i to codziennie.
Ja uwielbiam cole i jak mnie najdzie to musze, a co do zupek chinskich to tez je kiedys jadlam, smaczniutkie sa :-)

Dzis od lekarza na 16.30 a myslalam, ze na 15 ale chyba zadzwonie i sie upewnie, bo wydaje mi sie, ze rozmawialam o godzinie 15 a nie 16.30 :ico_noniewiem: juz sama nie wiem

Milego dzionka

Awatar użytkownika
izabelllla123
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2091
Rejestracja: 15 sty 2011, 16:54

08 mar 2011, 09:02

dołączam się do życzeń..... :ico_prezent:

ja znów mam masakryczne mdlości, prawie całą noc nie spałam. Nie wiem czy one kiedykolwiek się skończą, póki co 10 tydzień od 5 tygodniu mdłości........
Dzis od lekarza na 16.30 a myslalam, ze na 15 ale chyba zadzwonie i sie upewnie
najlepiej się upewnij nie ma sensu żebyś czekała ponad godzine na wizytę jesli masz o 16.30
Ostatnio zmieniony 08 mar 2011, 09:16 przez izabelllla123, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

08 mar 2011, 09:11

ja tez wpadłam zyczyć Wam Wszystkiego Najlepszego w Dniu Kobiet
:ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big:

a przy okazji :ico_kawa:

ja za gazowanymi napojami wcale nie przepadam :/ raz na pół roku sie coli napije jak Przemek akurat ma smaki :ico_haha_01: u nas w domu wcale takie napoje nie są spotykane, jak już to soki w kartonach albo napoje typu caprio, garden itp

wczoraj robiłam grecką sałatke, oczywiscie z fetą :ico_oczko: favita jest z pasteryzowanego mleka :ico_brawa_01: jupiii :ico_oczko:

ech, lece na sniadanko paaaaa :ico_oczko:

Awatar użytkownika
inia1985
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3491
Rejestracja: 14 sie 2009, 15:28

08 mar 2011, 09:56

Wszystkiego naj dziewczyny :-D

Pati85, chyba Synek poczuł wiosnę, moja też od jakiegoś czasu wstaje wcześniej... ok. 5-6
ja znów mam masakryczne mdlości, prawie całą noc nie spałam
:ico_noniewiem:
u nas w domu wcale takie napoje nie są spotykane
u mnie też, tylko na imprezkach zawsze sprite i coca colę pijemy, a tak to raczej woda, soki sporadycznie.

Awatar użytkownika
Pati85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5910
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:05

08 mar 2011, 16:45

Hello

ja juz po wizycie, jednak mialam na 16.30 ale babka powiedziala, ze jak lepiej mi na 15 pasuje to moge przyjechac widocznie bylo wolne.
Widzialam bijace serduszko, slaby ma ten gin sprzet, nic nie bylo widac i nie dal mi dlatego zdjecia, niech se kurcze inny sprzet kupi.Ale ciesze, ze jest ok, a noi kurcze mam nitki krwi w moczu znowu, ciekawe od czego, kazali mi duzo pic, w pierwszej ciazy tez raz mialam :ico_noniewiem:
ja znów mam masakryczne mdlości, prawie całą noc nie spałam.
jejku wspolczuje kochana, ja nie mam z tym doczynienia, ale moge sobie wyobrazic przez co przechodzisz, trzymaj sie, juz niedlugo powinno przejsc
wczoraj robiłam grecką sałatke, oczywiscie z fetą :ico_oczko:
och Ty, narobilas mi smaka :-)
favita jest z pasteryzowanego mleka
to chyba moj ulubiony ser feta, czy on jest w takim kartoniku, jesli to ten to jest przepyszny, zaden ser mu nie dorowna
soki w kartonach albo napoje typu caprio, garden itp
u nas tez noi woda ale oczywiscie gazowana albo sredniozmineralizowana, bo innej nie wypije, a co doo coli, to tez tylko jak jest okazja czyli urodziny, imprezka
Pati85, chyba Synek poczuł wiosnę, moja też od jakiegoś czasu wstaje wcześniej... ok. 5-6
oj nie wiem, ale tez byl taki okres jak maly wstawalmi o 5-6, to byla katastrofa

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], maximllCeap i 1 gość