Awatar użytkownika
Agunia
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1281
Rejestracja: 12 lut 2012, 21:59

21 maja 2012, 16:33

niki, słyszałam kiedyś o tej książce bodajże w radiu :-) Była uznana za ciekawą, jednak nigdy nie miałam okazji jej przeczytać.

takjak
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 26 kwie 2012, 14:24

22 maja 2012, 14:07

Dziewczyny, a ja znalazłam książkę o przeżyciach bliźniaków jeszcze w brzuchu mamy. Anna Janko, którą kojarzę ze Zwierciadła, w bardzo humorystyczny sposób opisuje budzenie się świadomości malców przed urodzeniem. Artur Gulewicz dołożył bardzo subtelne i śmieszne ilustracje. Całość może się przydać, kiedy dziecko zacznie zadawać pytania i swoje początki. Tytuł to Maciupek i Maleńtas. Niezwykłe przygody w Brzuchu Mamy.
hihi - ja wygrałam dla dzieciaków siostry- w konkursie 39:) - pięknie wydana ta książka , tym bardziej zachęci je do czytania :ico_brawa_01: .

Ciekawa ta książka, o której piszesz :-)

Awatar użytkownika
Agunia
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1281
Rejestracja: 12 lut 2012, 21:59

29 maja 2012, 20:49

Ja właśnie zabrałam się za czytanie "Żywy zen, nic niezwykłego" autorstwa Charlotte Joko Beck. Dosyć dawno już kupiłam sobie tą książkę i zaczęłam ją czytać, ale z nadmiaru obowiązków poszła w odstawkę i teraz sobie o niej przypomniałam i kontynuuję czytanie :-)

fejara
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 43
Rejestracja: 11 maja 2011, 19:05

01 cze 2012, 01:50

Dziewczyny, a ja znalazłam książkę o przeżyciach bliźniaków jeszcze w brzuchu mamy. Anna Janko, którą kojarzę ze Zwierciadła, w bardzo humorystyczny sposób opisuje budzenie się świadomości malców przed urodzeniem. Artur Gulewicz dołożył bardzo subtelne i śmieszne ilustracje. Całość może się przydać, kiedy dziecko zacznie zadawać pytania i swoje początki. Tytuł to Maciupek i Maleńtas. Niezwykłe przygody w Brzuchu Mamy.
Jestem zaintrygowana... Może jeszcze dziś uda mi się tę książkę dorwać- muszę tylko zapisać tytuł na karteczce.. Ech, ta sklerozka...

Awatar użytkownika
niki
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 106
Rejestracja: 02 paź 2009, 14:36

25 cze 2012, 16:32

To może teraz coś dla mam. Nie wiem jak Wy, ale ja zawsze uważałam się za kompletną idiotkę w dziedzinie filozofii. No nie pojmowałam tej mądrości i już. Aż nie przeczytałam książki Roberta Smitha Śniadanie z Sokratesem, a teraz poprawiłam Podróżami z Platonem. Te książki pokazują jak można uprawiać filozofię, czyli umiłowanie mądrości przy okazji normalnych ludzkich spraw, takich jak np. pójście do szkoły czy pierwszy pocałunek, albo jazda na rowerze. I proszę drogich Pań, nie jestem idiotką, tylko tamte książki napisano w jakimś narzeczu suahili.

wygodny
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 106
Rejestracja: 08 mar 2012, 00:54

02 lip 2012, 16:49

Aktualnie czytam książkę o dźwięcznym tytule "Piter" Szymuna Wroczka. Osadzona jest w uniwersum Metro 2033. Może samo "Metro 2033" Dmitry Glukhovsky'ego bardziej "zasysała", ale klimat jest podobny i czyta się całkiem fajnie. Polecam fanom literatury sci-fi postapokaliptycznego.

Awatar użytkownika
Agunia
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1281
Rejestracja: 12 lut 2012, 21:59

03 lip 2012, 20:37

A ja dla odskoczni po kilku ostatnio przeczytanych cięższych pozycjach, wzięłam się przedwczoraj za "Alef" (P. Coelho) :ico_oczko: Początek trochę zalatuje mi podobieństwem do "Pielgrzyma", który mi się nie podobał :ico_nienie: ale to dopiero początek, zobaczymy co będzie dalej, a nuż mi się spodoba dalsza część :ico_oczko:

fejara
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 43
Rejestracja: 11 maja 2011, 19:05

04 lip 2012, 20:52

Ktoś tu pisał o książkach filozoficznych. Polecam sięgnąć po "Fiasko" Tomasza Mazura. To antyporadnik :D. Czyli coś bardzo intrygującego :).

Awatar użytkownika
niki
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 106
Rejestracja: 02 paź 2009, 14:36

Re: Co teraz czytacie?

17 paź 2012, 21:48

Książka, którą można poczytać razem z TŻ lub bez niego :D. Pluton wyrzutków Seana Parnella to wspomnienia z wojny na pograniczu afgańsko- pakistańskim, w górach Hindukuszu. To Helikopter w ogniu i Czas apokalipsy XXI wieku.

Awatar użytkownika
babe_boom
4000 - letni staruszek
Posty: 4341
Rejestracja: 12 mar 2007, 17:58

Re: Co teraz czytacie?

18 paź 2012, 12:03

Virginia C. Andrews "A jeśli ciernie"

Wróć do „Nasze hobby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość