Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

21 sty 2009, 12:10

Dziewczyny wiecie ile Wasze dzieciaczki waza??
ja nie mam pojecia :ico_olaboga:
Termin mi sie troszke zmienia z USG, z miesiaczki mam 16 czerwiec, z 1 USG 23, a wczoraj wyszlo na 18 czerwca.
a termin porodu zrownal mi sie z terminem z miesiaczki, czyli USG tez pokazuje 22 czerwca :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Frydza
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7857
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:12

21 sty 2009, 14:44

Czesc Czerwcoweczki serdecznie was pozdrawia czerwcowka 2007 :-D :-D

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

23 sty 2009, 08:48

Frydza, fajnie ze zagladnełas :ico_oczko:
Gdzie zniknełyscie wszystkie?? :ico_olaboga: Powiedzcie mi kiedy zaczac 'magazynowac' te wszystkie rzeczy dla malenstwa? Wiekszosc z nas (czerwcowek) juz pewnie ma czesc drobiazgow po poprzednich maluszkach... ja sie tak zastanawiam czy nie za wczesnie a z drugiej strony jak przyjdzie mi to wszystko kupic w jedym miesiacu to z torbami pojde :ico_olaboga:
A i jeszcze jedno... jest wiele 'wyprawkowych list' w necie ale co z tego jest tak na prawde potrzebne a co zbedne? Ktoras z was rodziła moze w lecie i napisze mi w co wyposazyc szafe? :ico_oczko:

monis
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1983
Rejestracja: 07 lis 2008, 14:06

23 sty 2009, 10:05

Powiedzcie mi kiedy zaczac 'magazynowac' te wszystkie rzeczy dla malenstwa?
ja jeszcze nie mam wprawy w magazynowaniu bo to moje pierwsze dzieciątko ale juz kupuje ubranka. Wózek i łóżeczko mam upatrzone ale na to jeszcze jest czas, mysle że drobiazgi mozna juz powoli kupowac bo tak jak piszesz jeśli chciałybyśmy kupic wszystko na raz to bankructwo nas czeka.

Awatar użytkownika
Frydza
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7857
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:12

23 sty 2009, 11:22

Witam kochane :-D


ramonka, faktycznie mozesz juz magazynowac rzeczy bo pozniej tak jak piszesz pojdziesz z torbami hihi,na koniec zostaw sobie kosmetyki,a ciuszki juz mozesz kupowac :-D

Awatar użytkownika
myszka_g
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1554
Rejestracja: 16 maja 2007, 13:44

23 sty 2009, 14:35

Co do terminu porodu to powinien byc pewny wiem, dokladnie wiem kiedy dzidzia była zrobiona :ico_wstydzioch: 4 października
jak przyjdzie mi to wszystko kupic w jedym miesiacu to z torbami pojde :ico_olaboga:
radze kupować po troszku bo naraz to naprawdę można zbankrutować
jest wiele 'wyprawkowych list' w necie ale co z tego jest tak na prawde potrzebne a co zbedne?
postaram sie pomóc i napisze co według mnie się przydaje ale to tylko moje zdanie.

Pielęgnacja:

* wanienka- mam najzwyklejszą i się sprawdziła
* materacyk lub leżaczek do kąpieli - zbędne, używałam tetrowej pieluchy
* delikatna myjka - próbowałam ale nie zdało egzaminu po dwóch dniach zaczyna
dziwnie pachnieć, siedlisko bakterii
* okrycie kąpielowe frotte - mam dwa z kapturkiem do dzisiaj używane jestem jak
najbardziej na tak
* oliwka - nie lubię używałam mleczka nawilżającego z Nivea rewelka(używam do
dzisiaj)
* puder - nie używałam wcale dałam tacie zamiast talku :)))
* mydełko używałam Nivea
* chusteczki nasączane - super sprawa straszne udogodnienie.
* krem na odparzenia też Nivea do dzisiaj jak jest potrzeba bardzo wydajny mam dwa
od urodzenia Dominiki
* bezpieczne patyczki higieniczne miałam ale nigdzie Dominice ich nie wciskałam :))
niepotrzebne według mnie.
* bezpieczne nożyczki trzeba kupić i nauczyć się używać pierwsze obcinania paznokci
były bardzo stresujące
* termometr do pomiaru temperatury ciała i wody do kąpieli lub pokarmu - do ciała
najlepszy rtęciowy jest najdokładniejszy, reszty nie miałam używałam metody
naszych babć łokieć i nadgarstek :))
* pieluszki tetrowe i flanelowe - flanelową miałam jedną do dzisiaj nie wiem po co,
tetrowe się przydają jak dziecku się ulewa itp
* wkładki i ceratki do pieluszek - nawet nie wiem o co chodzi
* wata bawełniana - używałam wacików kosmetycznych
* spirytus 70 % najlepsze do pępka te gotowce z apteki są za sztywne ja nie umiałam
ich używać
* sól fizjologiczna - ja używałam wody przegotowanej
* szczoteczka do włosów - potrzebna
* aspirator do nosa na początku miałam zwykłą gruszka a później kupiliśmy feride
* pojemnik na wodę (do przemywania pupy) - kurcze a zwykła miseczka juz nie może
być

Zaraz napisze resztę :-D

[ Dodano: 2009-01-23, 13:45 ]
Karmienie:

* butelki 250ml
* butelki 125ml
* szczotka do mycia butelek i smoczków - do mycia smoczków nie miałam
* smoczki uspokajające (0-3 miesięcy)
* smoczki na butelkę do płynów (0-3 miesięcy)
* smoczki na butelkę do mleka (0-3 miesięcy)
* podgrzewacz do pokarmu mam Avent
* sterylizator do butelek - nie miałam sterylizowałam staromodna metodą.
* laktator - mam z Aventu polecam z czystym sumieniem.

Co do butelek, smoczków i smoczków do butelek wszystko używałam z Aventu, kupiliśmy je dopiero jak się okazało że karmienie naturalna nie wchodzi w grę, Dominika miała wtedy ok 2tyg. Polecam firmę Avent mam z niej wszystko.

[ Dodano: 2009-01-23, 13:58 ]
Akcesoria:

* łóżeczko - pierwsze 3 miesiące mielismy drewniane, póxniej kupiliśmy turystyczne
Dominika używałago do 1,5 roku, na wyjazdy super sprawa. Teraz przez pierwsze 6 miesięcy będziemy używać kosza wiklinowego już mamy kupione części i sami go zrobimy tak wychodzi taniej.
* materac - mam kokosowo gryczany
* prześcieradełko - najlepsze z gumka, nie gniecie sie
* kołdra i poduszka - poduszek Dominika zaczęła ozywać dopiero niedawno
* pościel - najlepiej dwa komplety na zmianę
* ceratka na materac - nie była potrzebna
* kocyk - jeden cienki jeden gruby
* becik lub rożek - mieliśmy becik i używałam go tylko w szpitalu, teraz nawet nie zamierzam kupować starczy kocyk
* przebijak na łóżeczko lub komodę - mieliśmy na łóżeczko fajna sprawa świetnie udogodnienie
* wózek - mamy "czołg" taki jak firmy tako sprawdzał się do czasu jak Dominika tylko leżała później sie troszkę przechylał, nie będziemy kupować nowego na roczek kupiliśmy jej spacerówek, radze nie szaleć z wózkiem głębokim bo nie używa sie go tak długo jak spacerówki.
* śpiwór do wózka lub pościel - przesada tym bardziej że nasze pociech urodzą sie na lato kocyk starczy
* fotelik samochodowy (0-13kg) - jak najbardziej potrzebna dla bezpieczeństwa i wygody.

[ Dodano: 2009-01-23, 14:04 ]
Co do ubranek to sama nie wiem miałam ich dość dużo, teraz teraz są u mojego kuzyna więc wrócą do mnie i znając życie będzie ich dwa razy więcej. :-) Nie warto mieć dużo całkiem małych ubranek dzieciaki strasznie szybko rosną.

Strasznie się rozpisałam sorki, mam nadzieje że coś pomogę.

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

23 sty 2009, 23:19

Strasznie się rozpisałam sorki, mam nadzieje że coś pomogę.
super opis :ico_sorki: pomogłas bardzo a nie zadreczajac was to powiedzcie mi jaki rozmiar tych ubranek? Nie wiem czy kupic 56 czy 62... pewnie i takie i takie tylko tych 56 pewnie mniej :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Frydza
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7857
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:12

24 sty 2009, 00:04

ramonka, pare 56 mozesz miec ale wiecej 62,moja Wiki miala 57 cm a niektore dzieci rodza sie dlugie 60cm takze roznie jest!!
Zmykam :ico_oczko:

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

24 sty 2009, 10:29

Frydza, o dzieki :ico_sorki: ja to sie zastanawiam :ico_oczko: :ico_oczko:
Ostatnio zmieniony 23 paź 2014, 08:36 przez ramonka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
myszka_g
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1554
Rejestracja: 16 maja 2007, 13:44

24 sty 2009, 11:40

ramonka, co do rozmiaru to zależy jakie dziecko sie urodzi Dominika była malutka jak sie urodziła miała 51cm, wiec 56 było za duże :-D zakładałam jej skarpetki, podwijałam rękawy i było ok. lepiej nie kupować za dużo całkiem malutkich bo niemowlęta strasznie szybko rosną. :-) jak tatuś twojego maleństwa jest taki wysoki to maleństwo tez może być duże.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: DenAdhele i 1 gość