Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

Re: Letnie dzieciaczki 2012

11 lut 2013, 00:40

Gosia ja bym brała silikonowy!!!!
Nawet jak się nie sprawdzi jako "podajnik" żywności to przyniesie ulgę dziąsełkom podczas gryzienia :ico_oczko:

Awatar użytkownika
meggi_24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2194
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:24

Re: Letnie dzieciaczki 2012

11 lut 2013, 10:21

Qanchita czy możesz mi podac przepis na salatkę :) Mam w niedziele urodzinki to z pewnością coś nowego i smacznego sie przyda :) :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

Re: Letnie dzieciaczki 2012

11 lut 2013, 10:53

Qanchita czy możesz mi podac przepis na salatkę :) Mam w niedziele urodzinki to z pewnością coś nowego i smacznego sie przyda :) :ico_sorki: :ico_sorki:
To sałatka Kasiali ale myślę że nie będzie miała nic przeciwko temu że się ją powieli :ico_oczko:
Troszeczkę go zmodyfikowałam wg własnych "widzimisie"

-podwójna pierś z kurczaka
-zioła prowansalskie
- świeża papryka (ja robię pół na pół z marynowaną)
- ogórek świeży
- kukurydza z puszki
- pomidory (najlepsze są koktajlowe)
- sałata lodowa

Pierś z kurczaka pokroić w kosteczkę, dodać zioła i smażyć. Usmażone przełożyć do miski ( 1 warstwa)
2 warstwa - papryka pokrojona w paseczki o dł ok 3 cm
3 warstwa - ogórek pokrojony w cienkie plasterki ( ze skórką)
4 warstwa - odcedzona kukurydza
5 warstwa - pomidory (koktajlowe na pół, a jak duży to w plastry)
6 warstwa - sałata lodowa (szarpię sałatę i duszę ręką z odrobiną soli i oliwy) posypana ziołami.

Do polania w osobnej salaterce podaje się sos czosnkowy (ja robię go "na oko" ale podam Ci tak jak proponuje Kasiala)
5 łyżek majonezu
5 łyżek jogurtu
2-3 ząbki czosnku

Pyszna jest...taka lekka :ico_sorki:

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

Re: Letnie dzieciaczki 2012

11 lut 2013, 11:26

muszę zrobić tą sałatkę.

No i rzeczywiście chyba ten silikonowy powinnam kupić chociaż mi się wydawało że za mało jedzenie przez nią przechodzi.

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

Re: Letnie dzieciaczki 2012

11 lut 2013, 15:07

Wróciłam od lekarza, byliśmy na kontroli....oskrzela czyste :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
Mam dawać jeszcze 3 dni flegamine. Tak bardzo się cieszę że antybiotyk pomógł :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Tośka_30
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1367
Rejestracja: 09 sty 2009, 10:05

Re: Letnie dzieciaczki 2012

11 lut 2013, 17:44

Quanchita to super!!!

My jutro na szczepienie idziemy...

Gosia nam tez ten gryzak nie przydal sie do Matyldy+ te siatki brudzyly sie, fuj

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

Re: Letnie dzieciaczki 2012

11 lut 2013, 18:13

Gosia nam tez ten gryzak nie przydal sie do Matyldy+ te siatki brudzyly sie, fuj
Dokładnie! Po pierwszym użyciu miałam wrażenie że daję dziecku szmatę do cyckania :ico_zly: Mimo że wygotowałam siateczkę.

Tośka_30
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1367
Rejestracja: 09 sty 2009, 10:05

Re: Letnie dzieciaczki 2012

11 lut 2013, 19:27

Dziewczyny, a ja nie mogę na mojego niejadka... Ona nic nie chce jeść :( wciskam Jej po 3 -4 malutkie łyżeczki max i na tym koniec... nawet nie wiem ile tego glutenu dostaje, bo dodaję go do kaszki na śniadanie, ale ona jej zje 2-3, no czasem 4 łyżeczki...
Na szczęście lubi mleko z butelki ( daję jej bebiko), bo cycek jest rano i wieczorem i w nocy do oporu ( choć i z tego muszę już zchodzić do minimum)

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

Re: Letnie dzieciaczki 2012

11 lut 2013, 23:21

Dziewczyny, a ja nie mogę na mojego niejadka... Ona nic nie chce jeść
Tośka Marcelka nawet 6 miesięcy nie ma czym się Ty martwisz. Maks o miesiąc starszy i niewiele więcej je :ico_olaboga: Jeszcze deserki jako tako połowę słoiczka zje ale zupki coraz gorzej :ico_olaboga: a już też bez problemu pół jadł. Z Tomkiem tak ciężko nie było mimo że potem straszny niejadek się zrobił :ico_olaboga:

Gosia super że Tymek zdrowy :ico_sorki: :ico_sorki: A powiedz chrycha coś jeszcze? Maksio niby zdrowy był już w czwartek ale te inhalacje z pulmicortu czy czegoś tam robimy do czwartku. No i te pulneo miał brać ale że wymiotował to robię mu inhalacje z mucosolvanu rano a po południu daję flegaminę. Ale chyba już skończę bo już słyszę że coraz lepiej :ico_sorki: A w piątek na szczepienie idziemy.

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

Re: Letnie dzieciaczki 2012

11 lut 2013, 23:26

Tośka mój głodomorek tak pięknie jadł wszystko a teraz przez chorobę je tak jak Ty piszesz...przymuszony zjada po 2-3 małe łyżeczki. Czasami nawet nie. Do tego mleko tylko moje ale też jakoś po troszku :ico_olaboga:
Mam nadzieję że jak mały poczuje się już zdrowy to jego apetycik wróci :ico_sorki:

Gosia Tymek jeszcze chryboli ale lekarka powiedziała że tylko podawać jeszcze z 3 dni flegaminę i powinno być ok.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości