Awatar użytkownika
aricia
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 972
Rejestracja: 10 lip 2007, 14:11

12 gru 2011, 10:18

Myślę że podejście nauczyciela jest bardzo ważne. To od prowadzącego pochodzą napięcia. Ostatnio u mojej córki było zastępstwo i od razu wyczuło się różnicę w zachowaniu dzieci. Pani była surowsza od wychowawczyni i bardziej wymagająca.
W pierwszej klasie wymaga się od uczniów dużej samodzielności coraz większej odpowiedzialności, chociażby w przyniesieniu akcesoriów na następne zajęcia, albo odrabianie lekcji. 6-latki nie posiadają tych umiejętności w takim stopniu jak 7-latki, oczywiście jest sporo dzieci zdolnych, ale nie zawsze idzie to w parze z emocjami. Moja córka jako5-latek dostała opinię pozytywną o gotowości do obowiązku szkolnego. Jednak ja znając jej charakter
i skłonności do nieobowiązkowości przypuszczałam duże problemy w pierwszej klasie na tamtym etapie. Teraz już po pół roku widzę dużą różnicę na lepsze. Kiedy będzie miała 7 lat będzie świetną pierwszoklasistką.

Awatar użytkownika
kwiatunio
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6675
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:31

12 gru 2011, 12:13

chociażby w przyniesieniu akcesoriów na następne zajęcia, albo
u nas na szczęście Pani wkleja takie informację do specjalnego zeszytu :ico_sorki:

[ Dodano: 2012-01-04, 19:28 ]
i co znów cisza???

jak tam kobietki w Nowym Roku?

lilo

Re: Dzieciaczki roku 2005

06 lut 2013, 15:29

Jeju... Tyle się tu kiedyś działo..... A teraz cisza.....

Nasze dzieci to już szkolniaki a nie przedszkolaki :ico_oczko:

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość