siasia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 44
Rejestracja: 17 cze 2008, 15:12

17 cze 2008, 20:21

Mieszkam na Dolnym Śląsku w takiej małej wiosce. 80km od Wrocławia.

Jestem pierwszy raz w ciąży. Na początku strasznie się bałam ze coś będzie nie tak. Swirowałam normalne ale teraz juz jest ok.

Pracuje w taki zakładzie montażowym. To ciężka praca. Troche się trzeba nadźwigać dlatego staram się o zwolnienie jak najszybciej.
W sumie juz tzreci tydzień jestem na zwolnieniu bo mam dosyć dużą anemie którą trzeba wyleczyć :( ale niestety. od poniedziałku wracam do pracy.
Chciałabym zwolnienie już do końca ciaży bo moją pracy mozna określić jako " praca w niekorzystnych warunkach" ale moja ginka nie chce mi dać. Musze pomyśleć o innym lekarzu chyba

Awatar użytkownika
kasiulek247
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 486
Rejestracja: 18 kwie 2008, 15:02

17 cze 2008, 20:29

mysle ze to dobry pomysl zmienic lekarza pierwszy okres do konca trymestru jest w sumie najbardziej istotny co nie oznacza ze kolejne nie..no coz ja nie pracowalam przez poczatki w sumie pracuje gdziec ok 2-3 tydzien bo mialam zagrozenie bardzo duze teraz tez nie moge sie przesilac ale naszczescie mam lekka prace bardziej psychicznie meczy niz fizycznie ..a jak brzusio rosnie juz ???bo ja mam balon jak w szustym miesiacu juz mi z nim ciezko a gdzie tam do konca ja prawdopodobnie bede miala cesarke bo mieszkam w Anglii a tu nie ma jakiegos okresu ktory musi minac od pierwszego porodu a ten zakonczyl sie cesarka wiec powiedziano mi ze sytuacja sie powtorzy co do porodu..z jednej strony dobrze bo tu z opieka szkoda gadac a tak ustala termin zglosze sie potna i po krzyku martwie sie tylko tym ze tu nie daja innego znieczulenia jak zewnatrzoponowe czyli bede swiadoma tego co robia a ja jestem panikara przy pierwszym porodzie mnie uspili bo sie uparlam ..i mam teraz lekkiego stracha ale jak bede znosic ciaze jak do tej pory to pod koniec bedzie mi wszystko jedno co zrobia i jak byle bylo po wszystkim..

[ Dodano: 2008-06-17, 21:31 ]
a jak znosisz ciaze siasia??

[ Dodano: 2008-06-17, 21:33 ]
masz typowania co bedzie??albo przeczucia??i co bys chciala miec..ja juz mam upragniona coreczke to teraz mi jest obojetne byle zdrowe ale gdzies w glowie mi siedzi ze chce jeszcze jedna coreczke ..moja corcia chce braciszka ciekawe dlaczego moze dlatego ze to mala chlopczyca :-D

[ Dodano: 2008-06-17, 21:34 ]
dodam ze moj brzusio na zdjeciu zostal zfotografowany przez moja mala w ok 10-11 tyg..

siasia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 44
Rejestracja: 17 cze 2008, 15:12

17 cze 2008, 20:44

No włąśnie słyszałam że za granicą opieka lekarska jest dużo gorsza niz w polsce.


Ciąze znosze JUZ dobrze bo na poczatku było mi cały czas niedobrze. Budziłam się z mdłościami i z mdłościami zasypiałam, Na szczęcie nie wymiotowałam ale cały czas bylo mi niedobrze.

Co do płci mi to jest naprawde obojętnie ale mój mężczyzna bardzo by chciał mieć córke. Wydaje mi sie ze z synka się tak nie ucieszy dlatego też wole zeby była dziewczynka ale przeczucia mam ze jednak chłopczyk.


A jak to jest u Ciebie?




http://img179.imageshack.us/img179/6021 ... mp9.th.jpg

caro
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3236
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:11

17 cze 2008, 21:46

osita współczuję Ci kochana, mnie pobolewa brzuch, ale nie do takiego stopnia :ico_olaboga: , u mnie najgorzej jest jak dżwignę mlodego albo wózek z nim, u mnie natomiast mdłości wogóle nie przeszły :ico_olaboga: :ico_olaboga: , zwariować idę, ja pierwszą ciążę wspominam z nostalgią zero mdłości, wymiotów i takich tam, ech, teraz jest o wiele gorzej, no i dochodzi jeszcze opieka nad pierworodnym :-D , gdzie w 1 szej ciąży kiedy chciałam to leżałam...ech

witam nową koleżankę :-) , coraz nas więcej :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
kasia1983
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2032
Rejestracja: 13 mar 2007, 10:20

18 cze 2008, 08:13

siasia witaj wśród nas :ico_brawa_01:
osita ty to masz ciągle pod górkę :ico_pocieszyciel:
mnie na szczęście nic nie boli czasem tylko jak Łukaszek sprzeda mi kopa :ico_noniewiem: jest za maly zeby uważał ostatnio tak mi przy przebieraniu przywalił ze długo bolało :ico_placzek:
a co do płci to ja chłopaka juz mam wiec wole teraz dziewczynke

Awatar użytkownika
tosia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3342
Rejestracja: 07 maja 2008, 08:51

18 cze 2008, 09:19

Cześć dziewczynki, sorry, że mnie znów długo nie było, ale chyba przepuściłam jakieś powiadomienie na mojej poczcie i nie informowało mnie, że piszecie:) Witam też Siasię - fajnie, że jesteś z nami - zawsze nas więcej. Kurcze z chęcią zamieniłabym sięz Tobą na terminy, bo masz szansę urodzić dzidziusia jużw 2009 roku a jak bardzo bym chciała ale pewnie się nie uda. Mam termin na 21 a teraz po usg - tak jak mówiłaś Osita- termin przesunął mi się o dwa dni wcześniej. Laski generalnie załama: wczoraj byłam do niczego, generalnie dentka- tylko leżeć i wyć. Dziś jest już ok ale taka piękna pogoda za oknem a tu człowiek w robocie musi siedzieć. Na zwolnienie pójdę pewnie nie szybciej niż 18 lipca bo wtedy mam kolejnąwizytę u lekarza - no chyba, że będzie się coś działo (tfu tfu). Po ostatniej wizycie okazało się że przytyłam 1,5kg w ciągu 3 tygodni - TRAGEDIJOS!!! Co to będzie dalej! Sprawdzałam na stronce http://twoja-ciaza.com.pl/waga.php - powinnam przytyć połowę mniej. Ja też nie mam jeszcze takiego ciążowego brzucha, tylko taki najedzono - obtłuszczony (wstrętny). A co do Twojego pytania Zirca to my czekamy na SYNUSIA!!! Buziaczki
PS> Osita tzrymaj się dzielnie kochana - mam nadzieje, że wszystko to minie bez komlikacji

Awatar użytkownika
kasiulek247
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 486
Rejestracja: 18 kwie 2008, 15:02

18 cze 2008, 10:01

tosia ty juz wiesz?????pozazdroscic..mua

siasia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 44
Rejestracja: 17 cze 2008, 15:12

18 cze 2008, 11:32

dziendoberek. Notosia fajnie by bylo jakby mozna było się zamienic. Ja bym chciała dzidziusia wcześniej :-)

Awatar użytkownika
zirca
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1570
Rejestracja: 09 mar 2007, 18:59

18 cze 2008, 12:40

tosia, suwaczek zmieniony :ico_oczko:
Kochane, nie pozmieniały się Wam przypadkiem terminy? jak coś-wiecie gdzie mnie szukać.... :-D

Awatar użytkownika
kasiulek247
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 486
Rejestracja: 18 kwie 2008, 15:02

18 cze 2008, 18:25

hej dziewczyny dzis mam meczacy dzien taka jestem nie do zycia ze masakra i okropnie mnie glowa boli zjadlam jedna tabletke przeciwbulowa ale nic nie pomogla a nie chce wiecej brac...chyba zaraz ide spac moj jest w domu to zajmie sie mala a ja ide lezec i pewnie usne nie dosc ze zmeczona mdlosci dzis mecza to jeszcze ta glowa..mam tylko nadzieje ze jutro bedzie lepiej..a co tam laski uwas????osita jak brzusio biedaku???

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość