Awatar użytkownika
shoo
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2650
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:56

28 sie 2008, 10:34

ananke, ja w ciazy W OGOLE nie mialam ochoty na te sprawy i nie chodzi mi o to, ze balam sie o dziecko czy z jakichs innych powodow.. po prostu moje libido spadlo ponizej zera :ico_noniewiem:

za to teraz coraz czesciej zerkam na mojego z zainteresowaniem... chociaz musze przyznac, ze ten tydzien po porodzie to u nas nie byl najweselszy, duzo sprzeczek, jakiejs takiej nieuzasadnionej rywalizacji i pokazywaniu sobie, kto jest lepszym rodzicem.. krytykowanie itp.. w sumie glupie to bylo, bo rodzicami jestesmy po raz pierwszy, wiec kazdy z nas sie uczy i czasami popelnia bledy :ico_noniewiem:

na szczescie teraz jest lepiej, pogadalismy i wiemy, czego od siebie oczekujemy.
a na "oczyszczenie atmosfery" moi i jego rodzice zwalaja nam sie na glowe :-D i to juz jutro... :ico_olaboga: olaboga, co to bedzie :ico_szoking:

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

28 sie 2008, 10:45

shoo pisze:ananke, ja w ciazy W OGOLE nie mialam ochoty na te sprawy i nie chodzi mi o to, ze balam sie o dziecko czy z jakichs innych powodow.. po prostu moje libido spadlo ponizej zera :ico_noniewiem:
noo, to u mnie właśnie Chłop tak ma.... rozumiesz kochamy się, a on się nagle pyta czy mi wygodnie, czy brzuszek oki? :ico_zly: noo, to mi się odechciewa... :-D

shoo pisze:hociaz musze przyznac, ze ten tydzien po porodzie to u nas nie byl najweselszy, duzo sprzeczek, jakiejs takiej nieuzasadnionej rywalizacji i pokazywaniu sobie, kto jest lepszym rodzicem.. krytykowanie itp..
tak to bywa niestety, nagle świat wywraca się do góry nogami i nie wiadomo w którą stronę uciekać :-) dobrze, że pogadaliście, to ważne żeby ustalić wspólny front działania, bo wtedy dla dziecka jest bardzo dobrze...

shoo pisze:a na "oczyszczenie atmosfery" moi i jego rodzice zwalaja nam sie na glowe :-D i to juz jutro... :ico_olaboga: olaboga, co to bedzie :ico_szoking:
noo, tego Kochana to Ci nie zazdroszczę :-D ale może mama, jak Cię zobaczy to Cię podkarmi ;-) pamiętaj, że funkcja "dziadki" jest the best - wykorzystaj to dobrze - zaplanuj wieczór, choćby dwie godz, tylko z Chłopem, dziecko dziadkom zostawisz :-) przyda Wam się taka chwila tylko dla siebie :-)

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

28 sie 2008, 10:57

Dziewczyny moze Wy wiecie co to jest??

Bo juz nie mam pomyslow zabardzo
budzilam sie jakies jedyna 10 razy :ico_olaboga: tak strasznie w nocy dretwieja mi dlonie i sie co chwilke z bolu budze :ico_placzek: nie moge ruszac palcami :ico_placzek:
nie wiem moze jakiejs witaminy mi brakuje...

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

28 sie 2008, 11:16

mmarta81, najlepiej to Ty dryndnij do położnej albo ją nawiedź... to nie wygląda za dobrze.. może być zwykły niedobór magnezu i żelaza, a może być cosik gorszego...

Awatar użytkownika
shoo
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2650
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:56

28 sie 2008, 11:35

mmarta81, ja nie wiem, co to jest.. ale pamietam, ze na sierpniowkach dziewczyny tez mialy podobny problem tzn. z dretwieniem rak :ico_noniewiem:

ananke, dzieki za rady :-) tak zrobie, wyeksploatuje dziadkow na maksa :-D a zreszta oni mnie (i teraz wnuka) widza tak rzadko, ze nie beda miec nic naprzeciw :-)
a jezeli chodzi o "te sprawy", to moze dobrze by bylo, gdyby tego Twojego chlopa uswiadomil lekarz, albo ktos "kompetentny" (w jego oczach)... zeby mu czarno na bialym powiedzial, ze nie ma zagrozenia dla dziecka (jezeli Twoja ciaza jest ok.. a chyba nie masz problemow, nie?) :-)

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

28 sie 2008, 11:47

shoo pisze:gdyby tego Twojego chlopa uswiadomil lekarz, albo ktos "kompetentny" (w jego oczach)... zeby mu czarno na bialym powiedzial, ze nie ma zagrozenia dla dziecka (jezeli Twoja ciaza jest ok.. a chyba nie masz problemow, nie?) :-)
noo, właśnie już go od samego początku edukowałam, że póki nic się nie dzieje to można... ale niestety - nie do obejścia jest.. a od wypadku i tego podejrzenia, że z serduszkiem nie wszystko ok, to mi też się odechciało.. także tylko parkuję pod jego pachą w celu zasypiania....

poccoyo
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3962
Rejestracja: 08 mar 2007, 22:07

28 sie 2008, 12:06

mmarta81, i co byłaś u położnej?? ja się martwie... daj znać

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

28 sie 2008, 12:42

poccoyo pisze:mmarta81, i co byłaś u położnej?? ja się martwie... daj znać
do poloznej ide 2.09
a myslicie ze to cos powaznego :ico_noniewiem: bo ja to troszke olalam
juz tak z 10 dni to mam ale teraz to sie ciagle budze z bolu :ico_noniewiem:
moze to niedokrwienie bo leze na boku :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
osita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3480
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:22

28 sie 2008, 12:58

mmarta81 pisze:moze to niedokrwienie bo leze na boku :ico_noniewiem:

ja mialam tak z Carmen - tragedia. budzilam sie w nocy, bo myslalam, ze mi jakas padlina na twarz np. spadla, przerazona odrzucam a cialo za ta "padlina" leci - to byla moja reka :ico_haha_01: :ico_noniewiem: baaaaardzo dlugo mi to trwalo, ze dwa mce.. to samo z nogami, budzilam sie z bolu, ale lekarz mowil, ze to normalne, ze niedokrwienie z powodu zlej pozycji. Teraz tez mi dretwieja nogi i rece - szczegolnie jak leze z reka pod brzuchem, wtedy mam to na bank. Ale lepiej sie dowiedz jak to w twoim przypadku, bo kazda z nas jest inna.
shoo, no, dziadkow wykorzystaj, odciagnij mleczka i wyeksmitujcie na kolacyjke :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: zreszta, i tak podziwiam, ze sobie tak dobrze dajecie rade z malym - "pierworodni" rodzice i jedynym problemem kto sie dzieckiem bedzie zajmowal.. oby wiecej takich problemow :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
shoo
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2650
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:56

28 sie 2008, 12:59

mmarta81, znalazlam to w necie :

http://www.forumginekologiczne.pl/specjalista/ep,423

zerknij, moze pomoze :-)

[ Dodano: 2008-08-28, 13:01 ]
cos widze, ze sie nie otwiera.. wkleje tutaj tresc tego artykulu

Drętwienie rąk w ciąży.
DEFINICJA
Uczucie cierpnięcia, mrowienia lub bólu palców, dłoni lub całej ręki pojawiające się podczas ciąży.

OBJAWY I PRZEBIEG
Ból i drętwienie palców lub całej dłoni najczęściej są objawami tzw. zespołu cieśni nadgarstka, który w czasie ciąży występuje dość często. Zespół ten pojawia się u kobiet ciężarnych na skutek zmian hormonalnych powodujących zatrzymanie wody w organizmie. Zastój płynów może wywołać obrzęk torebki stawowej nadgarstka, w której przebiegają nerwy odpowiadające za unerwienie kończyny górnej. Miejscowy wzrost ciśnienia w torebce oraz obrzęk tkanek może uciskać nerwy i wywołać mrowienie, drętwienie oraz ból palców i nadgarstka, który w sporadycznych przypadkach może również promieniować do ramienia. Objawy mogą być znacznie bardziej nasilone w nocy, jak również po dniu, w trakcie którego nadgarstek był znacznie obciążony poprzez wykonywanie czynności wymagających wielokrotnego powtarzania jak np. pisanie, robótki ręczne, krojenie. Objawy najczęściej mijają samoistnie i nie wymagają specjalnego leczenia.

WEZWIJ LEKARZA, GDY...
Jeżeli ból staje się bardzo dokuczliwy lub drętwienie uniemożliwia utrzymanie w ręku przedmiotów i wykonywanie podstawowych czynności należy skontaktować się z lekarzem. Najczęściej do zwalczenia uciążliwych dolegliwości wystarczą zalecone przez lekarza odpowiednie preparaty witaminowe. W niektórych przypadkach konieczne może okazać się przyjmowanie środków przeciwbólowych lub też unieruchomienie nadgarstka specjalnym opatrunkiem. Lekarz może również zlecić konsultację u neurologa lub ortopedy.

LECZENIE DOMOWE
Aby zmniejszyć dolegliwości należy unikać ucisku na daną kończynę, szczególnie podczas wypoczynku nocnego. Dobre rezultaty przynosi również zażywanie preparatów zawierających witaminę B6 oraz magnez. Niezmiernie ważna jest również dieta bogata w te witaminy i mikroelementy. W witaminę B6 bogate są np.: ryby, drób, ziemniaki, mleko, orzechy, słonecznik, warzywa strączkowe, natomiast magnez zawierają np.: fasola biała, pestki dyni, kakao, koper, pietruszka zielona.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość