Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

24 lis 2010, 13:08

Askra brrrrr, denstysta :ico_noniewiem: ale ja też muszę się wybrać, bo tak wybierałam się przed ciążą, ale ciągle mi jakimś trafem nie pasowało :ico_haha_01: no ale teraz nie ma wyjścia, trzeba o ząbki zadbać. Ja badań prenatalnych nie robię. Miałam w poniedziałek usg, przezierność była dobra, kość nosową lekarz widział, więc zwiększonego ryzyka wad nie ma, a nie chcę sama sobie stresów dokładać.

Zoola jutro wizyta :ico_brawa_01:

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

24 lis 2010, 13:57

markotka to co robilas tez zalicza sie do prenatalnych;) takze masz je juz za soba:D
skoro jest wszystko dobrze to inwazyjnch juz ie trzeba. mozna jeszcze co najwyzej zbadac stezenie hormonow we krwi i tyle;)
ja bylam w sumie przed ciaza zrobic zabki, ale ciagle mnie bola dziasla i byc moze tez mam jeszcze jeden ubytek. Lepiej sprawdzic, bo nie ma nic gorszego niz prochnica w ciazy...lekarz mnie mocno postraszyl... :/ a poza tym kazal wyleczyc zeby calej rodzinie tzn wszystkim tym co moga miec stycznosc z dzieckiem :) no i juz na zas powiedzial jak karmic dobrze dziecko zeby nie bylo problemow z zabkami, ale to akurat juz wiedzialam wczesniej;)

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

24 lis 2010, 21:00

Askra no tak, to niby też prenatalne :ico_oczko: ale nie będę robić sama z siebie dodatkowych badań, tylko te, które gin zaleci. A Ty kiedy masz badania? A czemu osoby, które będą miały kontakt z dzieckiem też mają mieć zdrowe zęby?

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

25 lis 2010, 12:30

A nie wiesz? bardzo latwo przenosi sie prochnica (bo niestety babcie cioteczki itd lubia calowac dzidziusia) i paradontoza co zle wplywa na dziasla dziecka, potem na zeby mleczne i w konsekwencji zeby stale. 50% ochrony przed prochnica to wlasnie unikanie osob juz zainfekowanych. A poza tym dziecka absolutnie nie wolno karmic ta samo lyzeczka, ktora sie samemu jadlo, w ogole nie brac do ust tego co ono bierze do buzi. No i najlepiej zadnych slodyczy.
W sumie ja juz to wiedzialam od znajomych z malymi dziecmi ale teraz lekarz tylko potwierdzil.

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

25 lis 2010, 13:44

To, że nie powinno się jeść tą samą łyżeczką, oblizywać smoczka itp... to wiem, ale przecież nie będę pytała każdej osoby, która przyjdzie nas odwiedzić, czy ma zdrowe zęby :-D a przez policzek próchnica chyba nie przejdzie :ico_oczko: nie popadajmy w paranoję :ico_oczko:

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

25 lis 2010, 15:26

niby nie popadajmy a jednak dzieci prochnice maja:) ja wole popasc:) zdrowe zeby to skarb, ja ze swoimi nameczylam sie jak cholera. nie zamierzam fundowac tego dziecku...

magda1614
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2628
Rejestracja: 17 sie 2008, 19:38

21 gru 2010, 17:55

askra, zajrzalam do was i wtrące sie w ten temat bo moje dziecko calowali wszyscy i jakos 8 lat ma i nie ma ani odrobinki próchnicy :ico_brawa_01: a dlaczego ? nie dawalam mu do picia nic slodkiego w nocy ani nie uczylam jesc slodyczy od małego i najwazniejsze myć dziąsła dziecka od malego i uwazam ze to jest najwazniejsze a nie pocalunki rodziny,kolezanka robila doslownie na odwrót i dziecko na pierwszych mleczakach mialo juz próchnice zaawansowaną :ico_sorki:

Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

20 sty 2011, 15:01

hej dziewczyny, jesteście zainteresowane próbkami pieluch? Tu można zamówić: link usunięty przez obsługę forum

[ Dodano: 2011-01-20, 14:13 ]
link nie działa, ten powinien być ok link usunięty przez obsługę forum
Ostatnio zmieniony 20 sty 2011, 15:30 przez pinko, łącznie zmieniany 1 raz.

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

20 sty 2011, 15:31

pinko, tutaj jest watek o próbkach :ico_oczko:

http://www.naobcasach.pl/forum/viewtopi ... 77#5414377

malgoskab
4000 - letni staruszek
Posty: 4919
Rejestracja: 28 kwie 2008, 22:31

21 sty 2011, 01:02

kobietki
mam do was prośbe,
jesli nie zdecydowalyście sie jeszcze na jaki cel przekażecie swój 1% podatku to może moja propozycja was zaciekawi.
Kuba jest moim siostrzeńcem a to co jest poniżej, napisane zostało przez moją siostre aby osoby które zdecydują sie na przekazanie 1% wiedziały cos wiecej.

Jakub urodził się z rzadką chorobą genetyczną. Po wielu miesiącach poszukiwań, konsultacji i badań została postawiona diagnoza: Zespół Williamsa. Intensywna i wielokierunkowa rehabilitacja pozwala stymulować rozwój Jakuba i przynosi wymierne efekty. Dzięki otrzymanym funduszom możemy poszukiwać nowych metod rehabilitacji. Udało nam się zakupić kombinezon THERA TOGS, odbyć dwuetapowy trening słuchowy metodą TOMATISA oraz korzystać z HIPOTERAPII. Jakub aktualnie w przedszkolu przygotowuje się do pójścia do szkoły integracyjnej, jest to dla niego zarazem sukces, ale i duże wyzwanie. Każdej osobie pragnącej wspomóc rehabilitacje bardzo dziękujemy. Dane potrzebne do przekazania 1% to: Nazwa OPP: FUNDACJA DZIECIOM ”ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”. Numer KRS: 0000037904. Cel szczegółowy 1%: JAKUB POSIM nr ewid. 6998."
_________________

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość