Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

11 lip 2011, 09:12

hey kochane wy moje ;)
ja juz od soboty w domu, czuje sie swietnie jak nie po porodzie ;) troche tylko szwy ciagną no i nawał pokarmu , czuje sie jak cysterna , piersi to jak dwie bomby atomowe, a moja niunia jak by jej nie było, spi po 4-6 godzin, jak ma kupe nie płacze jak jets glodna nie płacze nie wiem co sie z nią dzieje... a ja tak sie denerwowałam w ciazy, musze ja budzic sama i karmic przewijac...
karmie jedną piersią przez kapturek bo mi sutek pękł ;( drugą normalnie...
jak ją przystawie to oprózni całą i zasypia, dzismoze bedzie połoznalub jutro to sie czegos dowiem.
a i pepowinka juz nam odpadła , hm... podobno w 4 dobie juz moze..
ahh.. jak fajnie byc mamą :)

a jak u was dziewczyny ?
ladybird - jak twoja Kalinka?:)

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

11 lip 2011, 10:39

Dzień dobry! Ja już zaczynam budzić się ok. 3 w nocy i już nie śpię. Kręcę się po łóżku i tyle. Mój organizm szybko się wysypia. Potem nawet jak zasnę, to kolejna pobudka o 5, bo mąż do pracy wstaje i chcąc nie chcąc zawsze się przebudzę. Później trochę jeszcze zasypiam, ale dziwny ten sen, taki płytki, byle jaki. Chyba powoli zaczynam przeżywać to, że za dwa tygodnie mam cesarkę, i zimne poty mnie zlewają. Niby to nic takiego, rutynowy zabieg, ale ja to tak już mam, że przeżywam wszystko, bo strach ma wielkie oczy. Powoli mi chyba czop odpada, bo takie małe glutki lekko zaczerwienione mam np. po siusianiu. Jeść mi się nie chce, tzn jestem głodna, ale nie mam na nic ochoty i muszę się trochę zmuszać. A co do rodzenia to i tak pewnie będę rodziła w tej prywatnej klinice, bo w państwowym szpitalu musiałabym czekać, aż mi się akcja porodowa zacznie, a ja uważam, że cesarka to jednak operacja i trzeba się do niej przygotować, a nie tak z biegu...

Malinka pozazdrościć córci, oby nadal była taka grzeczniutka i spokojniutka. Opowiedz nam jak wyglądała Twoja akcja porodowa i opowiedz o swoich odczuciach dotyczących szpitala, lekarzy itp.
Ladybird racja warto odpoczywać, bo w sumie każda kobieta w połogu ma na to prawo. Ale właśnie tak to jest, że jak kobieta siedzi w domu to i tak wszystko na jej głowie i trzeba wszystko ogarnąć, tym bardziej jak masz więcej niż jedno dziecko. A jak się zachowuje Mila? Opiekuje się siostrzyczką?

Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

11 lip 2011, 11:11

nina0226, poród opisałam na przeznaczonym do tego wątku:P to tam zerknij... hehe
hm. co do lekarzy to traktowali mnie tak naprawde fajnie , kurcze czasem miałam wrażenie ,że dużo lepiej niż inne kobiety, żartowali ze mną podczas badan, opowiadali mi co robią, pytali sie o ciąże o męża o imie dla dzidzi, np. lekarz który mnie cerował hehe opowiadał mi o tym dlaczego jest ginekologiem i o swoich nieudanych randkach, dowidziałam sie też ,że jestem najmłodszą a najbardziej samodzielną pacjentką na oddziale , że sie ze sobą nie cackam hehe ;) 2 godz po porodzie poszłam siku, Patryk wtedy był z maleńką ze mna poszła mama, potem poszłam za godzine pod prysznic , lekarze byli zdumieni ,że tak szybko dochodze do siebie ;) podobno tylko mi dzieci rodzić tfuu tfu narazie DZIEKUJE :D
szpital zrobił na mnie ogromnie miłe i ciepłe wrażenie, ludzie byli życzliwi, szpital w ciepłych kolorach, domowe warunki, czysto i nie pachniało szpitalem... położne były na zawołanie po prostu tłumaczyły wszystko...
tylko martwie sie tym ,że ona taka spokojna :ico_sorki: aż za...

no i pepuszek nam juz dzis odpadł.. 4 doba ?

Awatar użytkownika
Agus
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 532
Rejestracja: 14 kwie 2011, 13:00

11 lip 2011, 11:44

tylko martwie sie tym ,że ona taka spokojna :ico_sorki: aż za...
Oj Malinka Ty sobie zawsze znajdziesz powod do zmartwien :ico_noniewiem: Grautuluje jeszcze raz, super ze masz takie spokojne i grzeczne malenstwo, i ze juz w ogole jest z Toba!! Strasznie zazdroszcze, tez bym juz chciala malutkiego ze mna :ico_sorki: Ale poki co polozna mowi ze jeszcze nie 'zszedl' jakos w dol.. A i nic nie mam zadnych bolow, lekkie takie jak na okres, ale to chyba normalne, co?

Ladybird lepiej odpoczywaj! Wiem, ze nie jest latwo jak widzisz ile w domu do zrobienia, ale narazie zajmij sie malenstwem i druga corcia a sprzatanie zostaw mezowi :ico_oczko: W koncu, jak jedna z dziewczyn wspomniala, 9 miesiecy nosilas malutka, urodzilas, co tez jest wysilkiem i teraz nalezy Ci sie odpoczynek!! :)

beti
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 531
Rejestracja: 05 sty 2011, 14:45

11 lip 2011, 12:03

Malinkax33, a co Ty tu kaszanke nam odstawiasz, gdzie jest jakies pokaźne zdjęcie Liwki. Takie to to małe wkleiłas, że nawet nie ma jak podziwiac tej Twojej małej księżniczki.
tylko martwie sie tym ,że ona taka spokojna :ico_sorki: aż za...
to sie tylko cieszyć kochana a nie martwić!!! Jeśli tylko nie zauważasz że malutka gdzieś patrzy sie w jedno miejsce, nie reagując na nic, zwłaszcza na Twój dotyk lub ma jakąś skostniałą minke, to wszystko jest OK. i ciesz się, że taka grzeczniutka i daje mamie tyle odpoczynku. Tylko pozazdrościć :ico_brawa_01:
Ladybird nie forsuj sie za bardzo, żebyś sobie jakiegos kłopotu nie narobiła. Jakoś wytrzymasz te kilka tyg. w bałaganie. Ja już drugi miesiac mam odkurzane tylko w soboty, jak mąż jest. NO ale co zrobić - jak mus to mus.

Słuchajcie, a jak tem czop ma wygladać? Ja od dwóch dni rano mam taka budyniowa mase na wkładce, ale nie krwistą. Może to tez byc ten czop??????????????????????

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

11 lip 2011, 12:29

Słuchajcie, a jak tem czop ma wygladać? Ja od dwóch dni rano mam taka budyniowa mase na wkładce, ale nie krwistą. Może to tez byc ten czop??????????????????????
może być ale nie musi. Sama nie wiem dokładnie. Na początku, jakiś miesiąc temu wychodziły mi takie nitki glutkowate, ale bezbarwne. Wydaję mi się, że to też był czop. Teraz mam takie same tylko, że lekko zabarwione na różowo lub czerwono. Dla niektórych kobiet czop odpada w całości, a dla innych właśnie tak się wykrusza, że tak powiem przez kilka tygodni przed porodem.

Malinka to prawda, ciesz się, że mała jest taka spokojna. Kiedyś czytałam taką książkę, w której kobieta opisywała, że dzieci nieraz po porodzie nawet do tygodnia, dwóch są bardzo spokojne, bo to dla nich też był wysiłek, stres, nowa sytuacja. Potem dochodzą do siebie. Ale opisywała też dzieci, które nazywała "aniołkami", które właśnie przez cały czas są takie spokojne, po prostu taki ich charakter. I oby Liwka nie zamieniła się w jakąś płaczącą bestyjkę. A niech sobie zostanie taka spokojna!!! :-) :ico_brawa_01:
A i nic nie mam zadnych bolow, lekkie takie jak na okres, ale to chyba normalne, co?
tak, takie bóle są normalne. Też takie od czasu do czasu mam.

A co do przemęczania się po porodzie, to moja mama jest pielęgniarką i pracuje w poradni chirurgicznej. Mówiła, że nie raz kobiety przychodzą z ogromnymi problemami, np że szwy im się porozciągają, a potem nie ma jak tej blizny już połapać i zostaje gruba szrama albo co gorsze macica wypadnie, a tylko dlatego, że np. podnosiły coś cięższego po porodzie. Mama mówi, że każda kobieta w okresie połogu - a przynajmniej przez 3-4tygodnie powinna się oszczędzać, bo można sobie dużej biedy narobić, a po co...
Ostatnio zmieniony 11 lip 2011, 13:10 przez nina0226, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

11 lip 2011, 12:33

Agus, dobra dobra ale ona mi pory karmienia przesypia :D
jedna teoria mówi ,ze na żadanie karmic piersia druga ,że co 2,3 godz bo spada poziom cukru dziecku i co ? :D

nie umiem wstawic tu zdjecia, zapraszam na NK. ;)
Monika Róża Markiewicz , podziwiajcie hehe ;)

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

11 lip 2011, 13:07

jedna teoria mówi ,ze na żadanie karmic piersia druga ,że co 2,3 godz bo spada poziom cukru dziecku i co ? :D
skoro się nie upomina, to włącz sobie budzić, co 2-3godziny i rozbudzaj ją do karmienia i już :-). Sama się jeszcze musi otrząsnąć i znaleźć w nowej sytuacji, później pewnie się nauczy upominać, a jak na razie karm ją przez sen chociażby, tylko tak by się nie zadławiła

beti
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 531
Rejestracja: 05 sty 2011, 14:45

11 lip 2011, 13:16

Malinkax33,
Agus, dobra dobra ale ona mi pory karmienia przesypia :D
ja tam sie pewnie nie znam ale z tego co wiem :-D , jak w nocy przesypia pory karmienia, a mimo to pięknie przybiera Ci na wadze, to po co ja budzic i na chama butle czy cycka wciskać. Ja jestem przeciwniczka takiego karmnienia na siłe, potem pojawia sie problem ciągłej nadwagi malucha i pytanie mamy - jakim cudem, jak karmione przeciez zdrowo piersią. (przykład, moja własna przyjacióła) Ale to moje prrywatne spostrzeżenie, broń Boże żebym tu sie bawiła w życzliwa doradzająca ciocię :-D :-D
Ważne, żeby waga nie spadała (od tego jest położna) i jak to sie zgadza to śpij smacznie w nocy, bo mała na pewno przez te 6h nie jest w takim razie głodna. Możliwe ze masz bardzo dobry, treściwy pokarm. Powinnas się cieszyć a nie kombinowac i mała wybudzać.!!!!!!!

Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

11 lip 2011, 14:14

beti, haha kochana cioteczka ;)
spoko spoko... tez tak uwazam, ,ze jak by była glodna to by dała znać ;)
i skoro spi to cos tam ma w tym brzuszku, kupki robi ładne i czesto...
czekam na tą położną dzis jej niby nie ma ale jutro powinna byc na bank...

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość