szczako
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1651
Rejestracja: 15 paź 2007, 19:06

26 mar 2008, 22:36

Zulcia, ja myślę, że do samego porodu lepiej taką "gorszą". Na później mam ładne, żeby się ładnie prezentować w szpitalnej sali i w domu :ico_oczko:

Dzwoniłam dzisiaj do "Centrum dla mamy". Taki "ośrodek" dla mam oczekujących i tych całkiem świeżych. Organizują szkołę rodzenia, ćwiczenia dla ciężarnych, porady laktacyjne, klub kangura, ... Kiedyś mieli w swojej ofercie indywidualne spotkania z położną i chcieliśmy na coś takiego się umówić, ale okazuje się, że już nie organizują.
Możemy zapisać się na kurs szkoły rodzenia. Jeżeli zaczniemy w najbliższą sobotę i będziemy uczęszczać na zajęcia z dwiema grupami do 16 kwietnia skończymy kurs.
Jeszcze nie rozmawiałam o tym z Michałem, bo opija dzisiaj z przyjaciółmi synka jednego z nich, ale chyba jestem zdecydowana, żeby wziąć udział w tych spotkaniach.

Awatar użytkownika
emalia30
4000 - letni staruszek
Posty: 4924
Rejestracja: 09 lis 2007, 11:51

26 mar 2008, 23:01

wpadlam powiedziec dobranoc
jutro wracam do pracy i juz mi niedobrze z tego tytulu :ico_zly: :ico_placzek:

Obrazek

Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

26 mar 2008, 23:26

szczako, ja się nie wypowiem na temat szkoły rodzenia,bo nie chodziłam ani w ciąży z Zuzią,ani teraz.Z jednej strony żałuję,a z drugiej nie,bo już wiem co to poród,jak się relaksować i zajmować noworodkiem.Po prostu nie mam na ten temat zdania.
emalia30, dobranoc kochana.I nie martw się,miesiąc szybciutko zleci i od maja będziesz już na zwolnieniu.Uważaj na siebie i nie przemęczaj się.

[ Dodano: 2008-03-27, 11:29 ]
Witam :ico_haha_02:
Pusto tu jakoś,pewnie dlatego,że TT znowu dziś nie działało.
Ja już po badaniach,jutro wyniki,a we wtorek wizyta u dr.Aż 5 probówek mi pobrała,pierwszy raz tyle :ico_szoking: ale jakoś się doczłapałam do domku na śniadanie :ico_oczko:
A co u Was?
Obrazek

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

27 mar 2008, 13:57

witajcie kochane!
dopiero co zajrzalam na tt bo moj komputer jest zainfekowany i ledwo ciagnie a laptopa dopiero wczoraj po poludniu naprawilam bo tez wysiadl :ico_noniewiem: cos sprzety ostatnio odmawiaja mi posluszenstwa :ico_zly:
ja dzis mialam umowiona wizyte z anestezjologiem :-D i moge juz byc spokojna... w razie czego moge smialo prosic o zoo :-D
juz kilka dni mam dziwne skurcze w okolicach krocza a raczej takie odretwienie :ico_noniewiem: mam nadzieje ze to nic powaznego :ico_noniewiem: oby Ala chciala jeszcze przynajmniej ze 3 tygodnie posiedziec w brzuszku :ico_sorki:
co do tych patyczkow Zulciu to tez takie mialam, ale nie do pepuszka , tylko w pozniejszym czasie do uszek (pepek przecieralam jalowymi gazikami i spirytusem)
te flanelowe pieluszki sa sliczne :ico_brawa_01: ... u nas takich chyba nie ma, a przynajmniej ja nie widzialam, ale kupilam takie tetrowe, haftowane... tez sa sliczne, tez do celow raczej innych jak pampersy :ico_oczko: a do tego strasznie drogie :ico_zly: wiec mam tylko dwie :ico_oczko:
Emalia ciesze sie bardzo ze z dzidzia wszystko jest w porzadku :ico_brawa_01:
ewelina, co do tych podkladow poporodowych, to jesli nie znajdziesz takich w niemczech to moze popros kogos z rodziny w Polsce aby ci kupil... ja mialam po pierwszym porodzie wlasnie takie z Belli i teraz tez poporosilam mame i przeslala mi dwie paczuszki ... jestem bardzo z nich zadowolona... mi dwie paczuszki wystarcza bo w szpitalu tez dostaje takie podklady , a w domu mozna juz z powodzeniem uzywac podpasek takich wiekszych na noc ( po prostu trzeba je czesciej zmieniac :ico_oczko: )
jesli chodzi o majteczki jednorazowe, to tez dostaje w szpitalu, ale ja zakupilam sobie kilka sztuk tak do domowego uzytku bo sa bardziej przewiewne jak zwykle a przeciez im wiecej powietrza tym szybciej sie wszystko wygoi :ico_oczko: :-)

do mnie w sobote dotrze wreszcie paczuszka z ubrankami dla mojej malej niusi, wiec ostatnia wieksza tura prania i prasowania...i tylko czekac na dzidzie :-D

szczako
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1651
Rejestracja: 15 paź 2007, 19:06

27 mar 2008, 17:11

Wróciłam od lekarza.

- za szybko przytyłam i dostała mi się bura :ico_wstydzioch:
- terminem z USG nie będziemy się sugerować, jak to powiedziała pani doktor. Czyli zostaje 11 maja, ale "za miesiąc to już się może rodzić"
- szyjka w porządku, wszystko "dobrze się trzyma"
- jeszcze jedna morfologia przede mną
- kolejna wizyta równo za 2 tygodnie
- na urodziny miałam dostać od Michała dzień u Erisowej (specjalny pakiet dla kobiet w ciąży), ale pani doktor powiedziała, że już na to za późno i zasugerowała pobyt w SPA po porodzie :-D

Jejku, to już końcówka :shock:

Awatar użytkownika
Ewelina83
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 588
Rejestracja: 08 sie 2007, 11:02

27 mar 2008, 18:11

Hejka!
Chyba z tymi podkladami nie bede miala takiego problemu bo podobno u nas w szpitalu tez jest tego pod dostatkiem dowiedzialam sie dzis od szwagierki co rodzila 2 miesiace temu i majteczki tez tam daja wiec te co sobie kupilam bede miec w domu :ico_haha_02:
Emi super ze z maluszkiem wszystko w porzadku w sumie to wazy tyle co moj tzn na ostatniej wizycie wazyl 1550 wiec jestesmy w normie :ico_haha_01: i prosze sie tam juz nie zamartwiac wiecej :ico_brawa_01:
MONIKAB fr, ja tez mam takie jakies dziwne skurcze tzn wlasnie jakby mi jedna polowa c... dretwiala :ico_haha_01: ni i ogolnie co raz bardziej boli mnie miedzy nogami juz nawet mam bole przy chodzeniu :ico_noniewiem:
szczako, dokladnie ale ten czas leci juz nie dlugo i malenstwa beda z nami

Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

27 mar 2008, 23:09

Witajcie :ico_haha_02:
szczako, cieszę się,że wyniki dobre i że wszystko u Was w porządku.To najważniejsze.I faktycznie jeszcze troszkę i nasza kolej :ico_haha_02: Hm,weekend w SPA.Też bym chciała :ico_oczko:

Ewelina83, to chyba normalne,że tak jest,bo poruszyłam ten temat przed chwilką na kwietniówkach.Ja też nie mogę chodzić i bolą mnie pachwiny,a do tego ciągle siusiam i już 2 pary majtek zmieniałam,bo kichnęłam :ico_wstydzioch: Widocznie główka maluszka uciska.Tylko,że ja w pierwszej ciąży tak nie miałam,jeszcze z bólami porodowymi na zajęciach byłam.A koleżanka mnie dziś nastraszyła,że nisko mam brzuch,ale na szczęście idę we wtorek do lekarza i zobaczymy co mi powie.Szyjkę miękką miałam już na poprzedniej wizycie,ale mam nadzieję,że Jula poczeka jeszcze ze 2 tyg. przynajmniej.

Monisiu możesz przez allegro zamówić albo niech mama kupi w markecie i paczką Ci prześle te pieluszki.

Awatar użytkownika
babe_boom
4000 - letni staruszek
Posty: 4341
Rejestracja: 12 mar 2007, 17:58

27 mar 2008, 23:12

witajcie
ja te patyczki miałam ale tak jak monia do uszków a do pępuszka polecam waciki Leko są nasączase 70% spirytusem.
Podkłady miałam takie z Belli ale ze mnie się strasznie lało i zużyłam chyba 7 opakowań :ico_szoking:
Coraz bardziej ostatnio boli mnie krzyż i krocze znowu pobolewa, dzidzia chyba duża bo boli przy wierceniu i czesem jak poczuje ją w podbrzuszu to az sie posikam :ico_wstydzioch:

Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

27 mar 2008, 23:24

babe_boom, to sikanie jest okropne,ja dziś 2 pary majtek zmieniałam i spodnie :ico_wstydzioch: Muszę sobie podpaski kupić,bo wkładka jest za mała.

Awatar użytkownika
babe_boom
4000 - letni staruszek
Posty: 4341
Rejestracja: 12 mar 2007, 17:58

28 mar 2008, 00:07

Zulcia, ja tak mam przez całą ciążę ale ostatnio się nasiliło
Ostatnio zmieniony 28 mar 2008, 00:08 przez babe_boom, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: maximllCeap i 1 gość