julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

16 mar 2012, 13:46

Sensibel, witaj! :ico_brawa_01:

Tośka, nie przejmuj się głupimi tekstami - masz potzrebę odpoczynku, źle się czujesz, to masz prawo do zwolnienia i koniec :-)

Gosia, taaaa...państwo dba młode matki jak żaden inne. Nie mówię nawet o macierzyńskim.... wystarczy popatrzeć na becikowe, które podobno też ma być zlikwidowane... Wstyd i hańba. A wicie ile wynosi becikowe na o wiele biedniejszej od Polski Ukrainie? - a no w przeliczeniu na złotówki 10 tys za pierwsze dziecko, 20 tys za drugie i 30 tys za trzecie. Takie pieniądze dostała właśnie moja znajoma z Ukrainy i jeśli rodzice nie są zbyt dobrze przygotowani finansowo na przyjęcie dziecka, to na wyprawkę na pewno wystarczy. A w Pl? Szkoda gadać....

Ja dziś wybieram się z Syniem na spotkanie naszych miejscowych mamusiek - tym razem będą szkolenia z masażu Shantala :-) Mam nadzieję, że mój wiercioch pozwoli na sobie potrenować :ico_sorki:

A teraz pichcę spaghetti - och już dawno za mną chodzą...ze świeżą bazylią i parmezanem, kto ma chęć zapraszam :)

Tośka_30
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1367
Rejestracja: 09 sty 2009, 10:05

16 mar 2012, 13:48

Julchik, ja mam :) Planuję dziś taki sam obiadek :ico_haha_01:
Podbudowałyście mnie z tym zwolnieniem; serio nie jestem obibokiem, ale już mi się chce odpoczać, nie zrywać siebie i mełej rano...

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

16 mar 2012, 13:49

Malinowa, tak sobie pomyślałam, że może to uczulenie? Nie zakładałaś ostatnio nowych ciemnych staników? Ostatnio jak byłam z Dawisiem u dermatologa, bo on bardzo uczulał na to aby unikać kontaktu ciemnych tkanin ze skórą, bo mogą zawierać bardzo szkodliwe barwniki (chińskie rzeczy na pewno), które w kontakcie z potem powodują właśnie takie rekacje :ico_noniewiem:

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

16 mar 2012, 14:24

nie zrywać siebie i mełej rano...
weź jeszcze pod uwagę że teraz możesz więcej czasu Matyldzie poświęcić. Potem już będziesz zawsze czas musiała dzielić na dwójkę.
mam tak jak by popękaną skórę i takie czerwone..
nie mam zielonego pojęcia :ico_olaboga: a boli cię?

Awatar użytkownika
malinowa19
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 248
Rejestracja: 13 lut 2012, 15:33

16 mar 2012, 14:32

a boli cię?
raczej piecze... i swędzi czasami

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

16 mar 2012, 15:09

To może być AZS - może pokaż to dermatologowi?

Awatar użytkownika
malinowa19
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 248
Rejestracja: 13 lut 2012, 15:33

16 mar 2012, 15:17

To może być AZS - może pokaż to dermatologowi?
Atopowe zapalenie skóry? właśnie ja mam to już od roku ale nie wiedziałam że tak się też objawia.... :ico_olaboga: a na wizytę czekam już dwa tyg i jeszcze poczekam do 27 marca :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

16 mar 2012, 15:21

no moj maz ma AZS tylko na ten moment w uspieniu. To sie objawia wlasnie takimi plackami z luszczaca sie skorą,to swedzi i nasila sie pod wplywem stresu lub jakiego alergenu.Bardzo nieprzyjemna rzecz. Moj maz mial na szyi,pod kolanami i pod lokciami. W nocy tak sie drapal ze az mial rany :ico_olaboga:

Ale jak wyprowadzil sie od mamusi to mu zeszlo ;)

[ Dodano: 16-03-2012, 14:22 ]
malinowa19, a kiedy to u ciebie zdignozowano? rok temu juz? i zadnych lekow nie bierzesz?

Awatar użytkownika
Kasiala
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1482
Rejestracja: 11 lis 2011, 14:07

16 mar 2012, 17:15

Witam :)

Gosia chyba pisałam gdzieś ze jest to mega ochydne tzn ten kompocik... bleeee :ico_chory: ale ja tfu tfu (żeby nie zapeszyć) już nie mam problemów z zaparciami codziennie łądnie idę na tronik bez problemu.

Madleine jak jak bym chciała zeby mój chłop za porządki się wziął :ico_sorki: on to dobry jest w bałaganieniu i znoszeniu wszselkiego rodzaju duperelów a sprzątniae... :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga: np dzisiaj sama opróżniłam szafę (mamy przesówną) i tą całą część na górze z pierdoł jeszcze siostry M z czasów szkolnych jego np duplom z 92r. jak zdobył jakiś tam stopień w Ohama Karate (nie wiem jak się pisze :-D ) masakra ta szafa to taka skarbonka była... i teraz ja regularnie usówam te rzeczy a chyba z 50kg tego tam było więc łądnie popakowałam i zasnisłam do teścia gabinetu :ico_haha_01: oczywiście nie wszystko na raz tylko skromnie i pokolei :ico_sorki: ale mam już dość a chce jeszcze usunąć z szafy rzeczy z wieszakami :ico_sorki: bo jedna część zostanie przerobiona na półeczki dla dzieciątka a druga na nasze zostanie :-D

Malinowa niestety ja Ci nie pomogę bo zielona w temacie AZP :ico_wstydzioch: ale mam nadzieję że wszystko ok będzie.

Marta super że dajesz rade no niestety matki urlopu to długo mieć nie mogą bo jak wytłumaczyć dziecku że nie możesz jak zawsze mogłaś...

Juchlik a co to za masaże :ico_wstydzioch:

Tośka weź się nawet nie przejmuj takimi tekstami współpracowników bo naprawdę nie ma czym!!! ja poszłam na L4 bo tyle samo finansowo wychodzę jak bym do pracy chodziła a dodam ze miałam dwie umowy jedną o pracę a drugą zlecenia a drugi powód był taki że kierownik mi nie zagwarantował że po macierzyńskim ( i około pół roku wychowawczego) będę miała do czego wracać nawet jak bym do 8 msc pracowała więc powiedziałam że idę na L4 :-D

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

16 mar 2012, 21:29

Malinowa, tak tak - miałam na myśli atopowe zapalenie skóry. To właśnie niedawno zostało zdiagnozowane u mojego Synka. Jeśli do wizyty masz aż 2 tyg, to kup sobie w aptece Emolium (trójaktywny kojący żel do mycia ciała), który stworzy warstwę ochronną i Cetaphil do smarowania. Używam tego do pielęgnacji swojego półtorarocznego dziecka - myślę że dla kobiety w ciąży to też jest bezpieczne. Aha... i oprócz wyeliminowania ciemnej bielizny dobrze by było gdybyś przez jakiś czas prała swoje rzeczy w proszku dziecięcym - on nie powinien uczulać. Nic mi więcej nie przychodzi do głowy :ico_noniewiem:

Kasiala, masaż Shantala to taki masaż, który najczęściej jest stosowany przy niemowlętach i małych dzieciach - wyciszający, kojący, dający poczucie bliskości - bardzo fajny :) Dorosły na bank by podczas takiego masażu zasnął :ico_haha_01: ... no chyba że ktoś nie lubi głaskania. Mój wiercioch oczywiście nie dał się wymasować tylko latał za rok starszą dziewczynką i chciał ją całować :ico_haha_01: więc ćwiczyłam na lalce :ico_oczko:

Kasiala, bardzo dobrze Cię rozumiem - mój M też ma jakieś tam pasy i dyplomy z Karate kikushinhaj bodajże jak nic nie przekręciła :ico_haha_01: i miałam to samo co ty - pół szafy relikwii, tylko że mi znacznie więcej czasu zaj,eło przekonanie go o tym że część trzeba wywieźć to teściów, a część do piwnicy :ico_oczko: Bo "TO SĄ BARDZO WAŻNE RZECZY PRZECIEŻ" :ico_haha_01: Rozumiem...sentyment, ale miejsca w mieszkaniu jest mało. Mówił że jest mu to potrzebne bo kiedyś powróci do treningów i będzie ćwiczył z Synem - powiedziałam że wówczas zastanowię się nad sprowadzeniem SKARBÓW spowrotem :ico_haha_01:
No i fajnie że zaparcia minęły - oby już nie powróciły :ico_sorki:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość