Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

29 sie 2008, 21:01

Mój to lubi lezec na brzuszku i sie rozglądac. Jak tylko na chwile położe go na pleckach nawet żeby go ubrac o mam poźniej problem z jego ubraniem bo cały czas mi sie przekręca na brzuch. Z brzucha na plecy tez się przekręca i takim sposobem pokonuje cała wersalke aż na jej brzeg!!!!
moja dokładnie to samo robi ostatnio mam problem żeby jej pieluche zalożyć. Silą ja trzymam żeby na plecach leżała
A co wasi mezowie robia wieczorami?
Mojego to przewaznie nie ma a jak jest to zazwyczaj w nocy (tj około północy) jedzie w trasę więc go gonię żeby sie przespal chwilke. No ale jak jest i nigdzie nie jedzie to kąpie julkę ja potem ja ją ubieram i karmie a on w tym czasie kąpie Kubę a potem ja usypiam jedno dziecko a on drugie. A ktore ja usypiam to różnie czasami biore kube a czasami julke także pełna współraca :)

[ Dodano: 2008-08-29, 21:02 ]
Asia sliczna fryzura. Kurcze ja też musze sie wybrac do fryzjera bo moje odrosty maja około 15 cm :ico_olaboga:

[ Dodano: 2008-08-29, 21:05 ]
Mam pytanko do karmiących butelką. Ile mniej więcej na jeden posilek wypijaja dzieci np mleczka zagęszzoneg kaszką. Bo moja ostatnio dostaje przez smoczek sinlaczek i nie wiem ile jej robic na pierwszy raz wydoila 110 a na drugi raz 130 (bo tyle zrobilam) ale mam wrażenie że jak by było więcej to by wciągnęła

Awatar użytkownika
mika85
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1993
Rejestracja: 08 lip 2008, 21:48

29 sie 2008, 21:06

witam
mam pytanie do was marcowki.
pewne niejedna z was jest na wychowawczym... moje pytanie: jak to jest z tym obliczeniem dochodu na osobe.. liczy sie dochody za poprzedni rok (meza+zony) i dzieli se na3 w przypadku jednego dziecka... ale bedac na wychowawczym niema sie juz dochodu czy wtedy dochod kobiety nie jest liczony?! prosze o odp bo co czytam w tych przepisach to nic niekumam ale gdzies czytalam ze kobiety dochod jest utracony... nie wiem czy to prawda?

Awatar użytkownika
Anuszka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8743
Rejestracja: 14 sty 2008, 13:30

29 sie 2008, 21:17

mika85,wiat, to jest ta, ze od momentu uzyskania prawa do wychowawczego, obliczajac dochod rodziny odejmij wklad finansowy osoby na urlopie wychowawczym. Jest to tzw ten dochod utracony. Jeszeli wtedy dochod rodzinny nie przekracza kwoty 504 zl (liczysz 3 osoby) mozesz starac sie o zasilek rodzinny i dodoatek wychowawczy w wysokosci 400 zl.

nie zamieszalam? o to pytalas?

Awatar użytkownika
AniaZaba
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1795
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:47

29 sie 2008, 21:19

mika85, z tym dochodem utraconym to prawda, ale nie znam szczegółów, wiem że nie może dochód przekraczać 504 zł/os.

Mój W. też kąpie dziecko co wieczór, a ja ją potem ubieram, karmię i kładę do spania.. od jakiegoś czasu pięknie usypia sama w łóżeczku, tylko obraca się na bok, przytula do pieluszki i zasypia.

Asiu, śliczna fryzurka :ico_brawa_01: no i super że dostaniesz tyle kasy.. przydałoby się :ico_oczko: widzisz ostatnio pisałaś, że będzie Wam ciężko i musisz wrócić do pracy, może te pieniądze trochę pomogą.. ale nie daj ich przekurzyć :ico_nienie: :ico_oczko:
nie wiem ile jej robic na pierwszy raz wydoila 110 a na drugi raz 130
moja wypija średnio od 90 ml (najmniej) do maksymalnie 150 (raz jej się zdarzyło)
zirafka, Kubuś jak zawsze fajoski :-D :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

29 sie 2008, 21:32

mam problem żeby jej pieluche zalożyć. Silą ja trzymam żeby na plecach leżała

no wlaśnie u mnie jest to samo.
zirafka, Kubuś jak zawsze fajoski

:ico_sorki: :ico_brawa_01:
Mam pytanko do karmiących butelką. Ile mniej więcej na jeden posilek wypijaja dzieci np mleczka zagęszzoneg kaszką
U mnie jest tak, że na jeden posiłek wypija mi jakies 140 ml ale nie zagęszczonego mleczka tylko zwykłe ja np daję Nan2. Parę razy dawałam mu zagęszczone kleikiem ryżoym to zjadał 150 ml ale teraz juz niechce tego jeść chyba mu sie przejadło albo niewiem co. A dawalamu mu zagęszczone bo myslałam że dłużej pośpi - niestety było tak jakby na odwrót budził sie częściej. :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
mika85
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1993
Rejestracja: 08 lip 2008, 21:48

29 sie 2008, 21:32

nie zamieszalam? o to pytalas?
tak o to, dzieki wielkie :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: ktos wreszcie konkretnie napisal!
jeszcze raz dziękuję i duzo duzo zdrowka dla waszych dzieciaczkow :-)

Awatar użytkownika
Anuszka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8743
Rejestracja: 14 sty 2008, 13:30

29 sie 2008, 21:44

przeogromnie sie ciesze ze pomoglam :-) :-D

u mnie z tym zapinaniem pieluchy jest podobnie. MOja kuzynka sie nauczyla karmic swojego syna na brzuchu, nakladac pieluche i ubierac, taki dziad maly. Tylko na brzuchu i juz.

ja mojego ubieam na siedzaco przewaznie, bo na lezaco nie znosi :ico_olaboga:

a apropas fryzury, musze sciac wlosy troche i szukam pomyslu w necie wlasnie...

monika83
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 883
Rejestracja: 22 wrz 2007, 22:13

29 sie 2008, 23:03

witam
asia fryzurka bardzo ladna,ja tez musze cos zrobic i mysle nad grzywka,chyba sobie zrobie,anuszka jak bedziesz miala jakas ciekawa fryzurke to pokazuj

basia24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2897
Rejestracja: 21 lis 2007, 11:42

29 sie 2008, 23:08

dziewczyny wy wszystkie dajecie juz dzieciaczkom mleko, kaszki??? a ja jeszcze nie a powninnam juz???? daje jej deserki luz zupki tylko :ico_noniewiem:

monika83
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 883
Rejestracja: 22 wrz 2007, 22:13

29 sie 2008, 23:08

moj ana noc wypija 200ml mleczka nie zageszczonego

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość