Awatar użytkownika
b@sia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 507
Rejestracja: 13 lip 2010, 10:57

11 kwie 2011, 09:54

a to od lekarza wiesz?
Nie nie. Mi to powiedziała koleżanka, a ona wie od mamy, ktora jest pielegniarka. Może w tym coś być, bo Aphtin jest dostępny bez recepty więc nie może być szkodliwy (no i smaruje się tylko raz na kilka dni, a nie cały czas), no a spirytus działa rozgrzewająco. Tylko nie pytałam jak długo się to smaruje, bo jej starsza córka ma prawie 3 lata i nie wiem czy jej jeszcze to robi czy tylko tej półrocznej.

buzok14
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2950
Rejestracja: 16 lip 2010, 20:49

11 kwie 2011, 10:48

Dziewczyny sorki, że się wtrącę, ale spirytusem maluszka nie wolno smarować, bo ma za delikatną skórkę, i może mu zejść, starsze dzieci owszem, ale nie takie maluszki :ico_olaboga:

@gniecha
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 900
Rejestracja: 28 paź 2010, 20:09

11 kwie 2011, 12:05

Dziewczyny sorki, że się wtrącę, ale spirytusem maluszka nie wolno smarować, bo ma za delikatną skórkę, i może mu zejść, starsze dzieci owszem, ale nie takie maluszki :ico_olaboga:
tak jest zgadzam się nawet kąpiemy w delikatnych płynach bo ma warstwe ochronną taki maluszek

Awatar użytkownika
b@sia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 507
Rejestracja: 13 lip 2010, 10:57

11 kwie 2011, 12:06

spirytusem maluszka nie wolno smarować,
Dobrze usłyszeć różne opinie :-D , no ja na razie nie mam wyrobionego zdania na ten temat bo nigdy nie próbowałam :-D a czy spróbuję to się okaże, muszę poszperać w internecie :ico_oczko: i popytać jeszcze tych co mają styczność ze służbą zdrowia :-)

@gniecha
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 900
Rejestracja: 28 paź 2010, 20:09

11 kwie 2011, 12:06

mnie babcia smarowała ale ja miałam 7 lat

Awatar użytkownika
b@sia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 507
Rejestracja: 13 lip 2010, 10:57

11 kwie 2011, 12:12

mnie babcia smarowała ale ja miałam 7 lat
No o tym też słyszałam, ale to chyba w chorobie, teściowa wiem, że to stosuje do tej pory, a i mąż mi czasem każe się nasmarować (nie wiem czy działa, ale wiara czyni cuda) :-D

buzok14
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2950
Rejestracja: 16 lip 2010, 20:49

11 kwie 2011, 12:30

mnie babcia smarowała ale ja miałam 7 lat
tak ja też czesem jak nie mam Amolu w domu to smaruję moją 6-letnią córę, tak jak pisałam starsze dzieci można. Jak mój Adrian był przeziębiony to periatra mi kazała kupić sobie taki 15% spirytus i stópki tylko smarować, pytałam o te maści rozgrzewające dla dzieci to mi powiedziała, że wszystkie są z kamforą i można smarować malce dopiero jak skończą pół roczku.

@gniecha
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 900
Rejestracja: 28 paź 2010, 20:09

11 kwie 2011, 14:56

Moja babcia miała taki spirytus na bursztynach ....czasy tak na marginesie wspominam z nostalgią aż łza się w oku kręci

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

11 kwie 2011, 16:37

hej

u nas pogoda cudna po 18st :-D
ciągle na podwórku siedzieliśmy :-D

no i dołączam się do grona mam z chorymi dziećmi bo Nell ospę załapała
ciekawe jak ja przejdzie??
oby dobrze :ico_sorki:

i dla Mikiego jeszcze stare krostki nie zniknęły a już nowe się pojawiły wiec widocznie za słabo pierwszym razem go wzięło
takze w domu mam 2 kropeczki :ico_haha_01:

zdrówka zycze innym chorym :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big:

Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

11 kwie 2011, 20:48

:ico_brawa_01: właśnie miałam się pytać czy wasze dzieciaczki śpią na brzuszku?
mój nie spał jeszcze na brzuszku, woli na pleckach. A jak kładziecie maluchy na brzuszek, to czekacie po karmieniu dużo czasu? Bo mój je co 1,5godz i nie wiem kiedy mogę go kłaść.
od tygodnia z brzuszka na plecki sie przekręca :ico_brawa_01:
ale silny facet :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
I ja maluszka też pokaże :)
słodycz śliczna :-) Jaki ma mądry wzrok. Masz fotelik taki sam jak my :-) Też mamy roana, a wózek też masz roana?
szkoda mi tej kruszynki :ico_placzek:
niech szybko zdrowieje :ico_sorki:
Nell ospę załapała
ło masz Ci los. Niech jej szybko przejdzie...
w domu mam 2 kropeczki :ico_haha_01:
dwie maleńkie biedroneczki :ico_haha_01:
buzok14, a co z Twoją chustą? Jak Ci się nosi, fotkę nam tu pokaż.

Moja ulubiona część dnia się zaczęła, dwa maluchy śpią już od 20, a ja mam chwilę ciszy. Żeby jeszcze mi się spać nie chciało, to byłoby super :-D
Ucikam pod prysznic i lulki...

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość