Awatar użytkownika
Myszka_
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3255
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:25

18 wrz 2007, 21:24

malgoska pisze:Nieważne co, byleby zdrowe było :ico_haha_02:


no właśnie, co by nie było to będziemy się cieszyć, najważniejsze aby było zdrowiutkie :ico_oczko:
a faktycznie z tymi zachciankami to bywa różnie, każda z nas jest inna i u każdej wygląda to inaczej, a co mam byc to i tak będzie :ico_oczko: a najważniejsze żeby było dobrze :ico_brawa_01:
Ja mam wstręt do wędlin i kiełbas, śmierdzi mi to że aż wrrr, przez jakiś czas rybki mi podchodziły, ale też zaczely mi śmierdziec, jedynie co to takie jogurty z musli (tylko takie jadam), pomidory, ogórki, owoce, ale tez nie mogę ich mieć w pobliżu bo mi też śmierdzą, mój mężuś to ma ze mnie tyle smiechu...
a mnie przeraża to, że nie wiem co mam jeśc żeby było dobrze, no ale już niedługo i ma wszystko minąc - ciekawe ile w tym prawdy hehe...
zmykam się położyc, bo coś mnie żołądek gniecie ehhh
buziaki moje kochane

echo1978
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 19 wrz 2007, 10:21

19 wrz 2007, 10:42

Witajcie dziewczyny. Dopiero znalazłam forum na TIK-TAKU i mam nadzieję, że się zadomowię. Mój termin porodu to około 11 kwietnia 2008, ale nosze bliźniaki, więc pewnie pojawią się na świecie wcześniej. Już nie moge się doczekać II trymestru.

Awatar użytkownika
a$ka
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 255
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:00

19 wrz 2007, 11:29

echo1978 pisze: ale nosze bliźniaki,
o wkońcu ktoś z bliźniakami...proszę odpowiedz mi na kilka pytan .Czy na poczatku zanim potwierdzono ciążę miałaś jakies bardzo silne objawy ciązowe(pzrez to że dwie fasolki miasz)??czy brzuszek wyskoczył ci już i w ktorym tyg. potwierdzono bliźniaki na usg. Życzę zdrówka i czekam na odpowiedź

asika82
4000 - letni staruszek
Posty: 4112
Rejestracja: 03 sie 2007, 10:46

19 wrz 2007, 11:41

witaj echo1978!!!!!!! blizniaki, codownie! jestes pierwsza mama na kwietniu z dwoma bobaskami w brzuszku. ciesze sie, ze nas znalazlas! ciekawe jakie beda czy jedno czy dwu jajowe. czy parka czy takiej samej plci. napisz nam o swojej reakcji jak sie dowiedzialas , ze bedzie dwoje dzieciaczkow.

Awatar użytkownika
edit53
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2034
Rejestracja: 10 mar 2007, 18:46

19 wrz 2007, 11:42

hejka dziewczyny!!hehe widze ze zwracacie uwage na co was ciagnie :-D ja to bym tylko słodkie jadła a najbardziej jakies dobre ciasta takie z bita smietana itd ,dzis na obiad robie racuchy :ico_haha_01: kwasne mi przez gardło nie przechodzi wiec ogorki kiszone i bigos omijam z daleka co przy ciazy z matim było prawie codziennie w moim menu .ja wczoraj byłam na usg i jak zawsze było suuuper :-D a i wiecie co na usg wyszło mi ze mam 11 tydzien i 4 dni wiec chyba moj termin sie zmieni ale to sie okaze jak pojde do gina :ico_haha_02:

asika82
4000 - letni staruszek
Posty: 4112
Rejestracja: 03 sie 2007, 10:46

19 wrz 2007, 11:45

malgoska ja generalnie nie mam rzadnych zachcianek, raczej mam obrzydzenie do jedzenia i musze zmuszac sie do czego kolwiek. mysle, ze bedzie chlopak bo nie mam ochoty na nic slodkiego i raczej wszystko co trafia do mojego zoladka jest polane ketchupem. ale w takie bzdury nie ma co wierzyc. bo czesto ciaze u tych samych kobiet sa zupelnie rozne a dzieciaki tej samej plci sie rodza.

[ Dodano: 2007-09-19, 11:46 ]
o edit dzidzius ci sie bardzo postarzal! :ico_haha_01: jesli taki wiek ciazy to termin na 5 masz.

[ Dodano: 2007-09-19, 11:49 ]
a ja jeszcze mam cos takiego , ze wszystko mi smierdzi, bez wyjatku nawet chleb. ale jak juz zmusze sie zeby cos zjesc to raczej zjadam i smrud ucieka. dziwne.

echo1978
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 19 wrz 2007, 10:21

19 wrz 2007, 14:00

Hejka, ja w ogóle mam mało objawów. Początkowo chciało mi się spać, ale teraz (końcówka 11 tygodnia już mniej). Nie wymiotowałam, kilka razy miałam nudności. Pobolewanie brzucha - to chyba jeden z uciążliwszych objawów. Piersi mi urosły, ale raz bolą a raz nie. Apetyt mam średni, a odrzuca mnie od słodyczy. Kapucha kiszona i ogórki są OK :) Nie mam napadów wilczego głodu, ani nic takiego. Wręcz jem raczej z rozsądku niż wielkiej ochoty. Czyli mam rozumieć, że 2 chłopaków się szykuje?
Bliźniaki są dwujajowe. Praktycznie widać je było w 6 tygodniu i 5 dniu (miałam pierwsze USG). Już było słychać bijące serduszka. Płci nie znam jeszcze.
Brzuch u mnie już widać. Oczywiście nie jakoś bardzo. Jak ktoś nie wie, że jestem w ciąży, to pomyśli, że jestem po prostu grubsza. Ja jestem dość szczupła (52 kg przy 166 cm), więc pewnie dlatego. Przytyłam jakieś 80 dag (choć mam wagę łazienkową, więc na ile jej wierzyć to nie wiem).

A tu link do zdjęcia z USG w 10 tygodniu i 1 dniu. Jak ktoś ma ochotę, można oglądać. Nie wiem czy dojrzycie w tych szarościach cokolwiek :) Przy bliźniakach lekarze bardziej się trzęsą i mój zleca mi USG co miesiąc.
http://www.retsat1.com.pl/ravw/foto_baby.jpg

Ja termin liczę od daty OM. Z tym USG to u mnie różnie wychodzi. Pierwsze pokryło się z datą miesiączki, a drugie już tak nie do końca. Na razie nie rozmawiałam z lekarzem o terminie porodu, bo chyba przy bliźniakach to różnie bywa.

Awatar użytkownika
słoneczko4
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 248
Rejestracja: 20 lip 2007, 22:03

19 wrz 2007, 14:40

echo1978, Super ,że do nas trafiłaś, gratuluję ciąży bliżniaczej :ico_brawa_01: ,jesteś pierwszą kwietniówką z dwiema fasolkami pod serduszkiem.Zdjonko dzidziusiów świetne ,wystarczająco widoczne ,aby dojrzeć 2-jeczkę.
Pozdrowionka :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
Myszka_
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3255
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:25

19 wrz 2007, 18:00

Witajcie kochane i Witam nasza nową mamusię kwietniową
jeszcze bardziej wyjątkową, bo z dwoma maluszkami :ico_oczko: :ico_brawa_01: , zdjątko wyraźne i dzieciaczki spore, takie fajne dwa małe ludziki :-D
cieszę się że do nas trafiłaś i życzę Ci aby kolejne miesiące były tak spokojne jak dotychczasowe :ico_oczko:
a co tam u Was moje słoneczka, jak tydzień mija, jak samopoczucia?
u nas dziś ziamno jak diabli brrrr, poza tym dzień w pracy leniwy i strasznie mi się ciągnął, poza tym jak narazie moje samopoczucie dziś ok, pomijając fakt porannego klęczenia przed wucetem, hehe ale już ok...
idę na pole winogrona sobie nazrywac, bo rośnie mi pod nosem a ja nigdy nie mam czasu lub sił żeby nazbierać to idę teraz, będę potem, buziaki i miłego wieczorku życzę

malgoska
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1756
Rejestracja: 25 sie 2007, 10:10

19 wrz 2007, 18:50

...
Ostatnio zmieniony 24 lut 2009, 12:12 przez malgoska, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość