Awatar użytkownika
babe_boom
4000 - letni staruszek
Posty: 4341
Rejestracja: 12 mar 2007, 17:58

31 mar 2008, 14:26

ja rodziłam w sosnowcu, nie było żadnych problemów, miałam położną która jest przełożoną położnych ale nawet gdybym jej nie miała to i tak bym się dostała. A po porodzie miałam pojedyńczą salę za którą nic nie płaciłam, w ogóle szpital fajny tylko leży się długo minimum 5 dni ale dla mnie to było na rękę bo Mai pępuszek odpaść zdążył

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

31 mar 2008, 14:28

az sie wlos jezy na glowie jak sie o tym wszystkim czyta :ico_olaboga:
faktycznie ciezka sytuacja z tymi porodowkami... az sie dzieci odechciewa robic :ico_oczko:
mam nadzieje Zulciu ze jak bedziesz jechala rodzic to nie bedzie juz takich problemow :-)

[ Dodano: 2008-03-31, 14:36 ]
babe_boom widze ze u Ciebie lepiej to wszystko wyglada, cale szczescie :-)
a jak to jest dziewczyny z wyprawka?,tj. becikowym (czy jak to sie nazywa :ico_oczko: )

Awatar użytkownika
babe_boom
4000 - letni staruszek
Posty: 4341
Rejestracja: 12 mar 2007, 17:58

31 mar 2008, 15:35

MONIKAB fr pisze:a jak to jest dziewczyny z wyprawka?,tj. becikowym


składa się wniosek do MOPSu i dostaje się 1000zł dla rodzin które nie mają więcej niż 500 z groszami na 1 osobę w rodzinie przysługują 2000.
MOżna jeszcze złożyć o zasiłek rodzinny, ale to nie każdy dostaje liczą się dochody a ten zasiłek wynosi UWAGA>>> 48 zł miesięcznie paranoja

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

31 mar 2008, 16:46

w kazdym miescie becikowe jest takie samo? kiedys pamietam jak mowili w tv ze kwoty sa rozne... w zaleznosci od miejscowosci :ico_noniewiem: tak pytam tylko przez ciekawosc, bo mi sie i tak w Polsce teoretycznie pieniadze nie naleza, bo wyprawke bede brac tutaj i rodzinne tez :-D
a ten zasilek... no miodzio po prostu :ico_puknij: ... kupi za ta kwote chociaz paczke pampersow?
Zulciu, co do tych golebi, to prawde powiedziawszy nie mam pomyslu...moj szwagier i tesc sa milosnikami tych ptaszkow, wiec mozesz je wylapac i podeslac na podkarpacie :-D
a tak na powaznie, to moze sprobuj postawic na balkonie jakas atrape jastrzebia (tych ptaszkow golabki sie boja) :ico_noniewiem: sama nie wiem :ico_noniewiem: albo moze odgrodz sie jakas delikatna siateczka aby golabki nie wlatywaly na balkon (widzialam w swojej okolicy takie wlasnie zabezpieczenia)

Awatar użytkownika
emalia30
4000 - letni staruszek
Posty: 4924
Rejestracja: 09 lis 2007, 11:51

31 mar 2008, 19:23

witajcie
ost dni sie komp nam wysypal i nie moglam nic zrobic :ico_zly:
dzis mam wolne jak i jutro
wlasnie po obiadku i dzis zrobilam ciacho,bo tak jakos checi nabralam a jutro ma mnie kolezanka odwiedzic,wiec bede miala ja czym poczestwowac :ico_oczko:

u mnie tez jest problem ze szpitalem,malo miejsc a do tego i personelu medycznego
ja moge na korytarzu rodzic,ale jesli do tego dojdzie,ze bez lekarza to chyba zgon zalicze :ico_szoking:

widze Szczako,ze zrezygnowalas z x-landera xa ??
ja zlozylam zamowienie dzisiaj na czerwony z 2008 rok i jest w trakcie realizacji
taki o:
http://www.wszystko.dla.dziecka.pl/inde ... 08-gondola

do tego dokupuje osobno fotelik maxi cosi citi taki:
http://www.bobowozki.pl/product_info.ph ... cts_id=807
w kolorze HORIZON

takie lozeczko:
http://www.bobowozki.pl/product_info.ph ... cts_id=766
w kolorze TEAK z koleczkami

jak i ta posciel z baldachimem-5 czesci (baldachimu na zdjeciu nie ma pokazanego)
http://www.bobowozki.pl/product_info.ph ... ucts_id=23
Safari Banana

co do pokarmu to mnie nic prawie nie leci :ico_placzek:
z synem mialam problemy i teraz pewnie tez bede miec a tak pragne karmic :ico_sorki:

Awatar użytkownika
babe_boom
4000 - letni staruszek
Posty: 4341
Rejestracja: 12 mar 2007, 17:58

31 mar 2008, 22:50

emalia30, fajne rzeczy wybrałaś a łożeczko w tym kolorze przepiękne normalnie się zakochałam :-D i nie załamuj się z powodu pokarmu przeciez może napłynąć po porodzie, będzie dobrze zobaczysz

Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

31 mar 2008, 23:04

Dobry wieczór :ico_haha_02:
Ja już po zebraniu,było całkiem miło,tylko długo trwało,do domku zajechałam około 19.30.Jeszcze się wysiedziałam na niewygodnym krzesełku,ale jakoś dałam radę,chociaż siusiu zaliczałam w szkole :-D
No i u mnie tradycyjnie kłótnia z mężem o sprzątanie :ico_zly: Jutro przychodzą sprawdzać szczelność instalacji gazowej i wyciągów w kuchni i łazience,więc trzeba było jako tako do porządku te pomieszczenia doprowadzić.D zapędziłam do łazienki,a ja w kuchni.Garów cały zlew(jak wychodziłam to był pusty)itp.I jeszcze za niego musiałam w łazience sprzątać.Nie mówiąc o tym,że od przyjścia z pracy siedział przed komputerem i tv,a Zuza z koleżanką przewracały dom do góry nogami.Dobrze,że chociaż jeść im dał.
Przepraszam za te żale,chyba jakiś kiepski dzień dziś mam.

emalia30, :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: wyprawka pierwsza klasa :ico_haha_02:

MONIKAB fr, co do rodzinnego,to babe_boom, ma rację 48 zł,ale moja Zuza już ma więcej,bo 64 zł,hehe,zastanawiam się czy składać wniosek jak się Jula urodzi.Nigdy tego nie brałam.Zawsze to 112 zł.A co do becikowego,to 1000 od MOPS-u,a jeszcze można dostać 1000 od gminy,o ile jest bogata i oferuje.Nie wiem jak moja gmina,ale bemowo podobno daje.

Zmykam spać,bo głowa mnie boli.Buziaki i do jutra.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
babe_boom
4000 - letni staruszek
Posty: 4341
Rejestracja: 12 mar 2007, 17:58

31 mar 2008, 23:37

w kazdym miescie becikowe jest takie samo?
tak w każdym tyle samo i tak jak napisała Zulcia czasem można jeszcze od gminy dostać ja nawet się w tym nie orientowałam

Zulcia pisze:zastanawiam się czy składać wniosek jak się Jula urodzi.Nigdy tego nie brałam.

a dlaczego masz nie brać? zawsze to paczka pampersów za to jest

Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

31 mar 2008, 23:41

babe_boom pisze:a dlaczego masz nie brać? zawsze to paczka pampersów za to jest

co prawda,to prawda :-D

Awatar użytkownika
babe_boom
4000 - letni staruszek
Posty: 4341
Rejestracja: 12 mar 2007, 17:58

31 mar 2008, 23:50

Kładę się pomału spac do jutra :-D

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość