Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

29 paź 2011, 19:20

Hej,
jestem padnięta. Młody jeszcze bardziej zrobił się towarzyski i mimo iż chciało mu się spać to ciężko z tym było-spał 2x30min. D powiózł siostrę i J do teściowej, wróci jutro. Siostra D chyba została utemperowana przez J. Nawet jak coś mówiła po polsku i wtrącała po angielsku to J zaraz pytał jak to jest po naszemu. Całkiem miło było. Na koniec J stwierdził, że jesteśmy szczęściarzami że mamy takie spokojne dziecko. Oboje byli zgodni co do jednego-że opieka nad dzieckiem to bardzo męcząca i ciężka pracy. Byli wykończeni :ico_haha_01: :ico_haha_01:
Markotka jak wprowadzam nowy smak to daję pół małego słoiczka. Ze zmiana mleka nawet całkiem dobrze, tzn na skórze nic nie ma. Jest trochę problemu z kupa bo nie dość, że co 2 dzień to bardzo ciężko mu ją zrobić i mocno zbita. Choć dziś już 3 razy zrobił jak nigdy, nawet po urodzeniu tyle nie robił. Wiem, że jak zmienimy całkowicie mleko na ha to wszystko się unormuje-tak przynajmniej było do tej pory przy zmianie mleka.
Super, że viburcol pomaga.Mateusz ulewała/ulewa jeszcze czasami ale nigdy nam nie sugerowano wizyty u gastroeterologa. Rozmawiałam kiedyś z ciotką o tym ulewaniu i ona mi mówiła, że owszem kieruje czasami dzieci ale sporadycznie i tylko wtedy jak jest problem z refluksem i robi najpierw jakieś tam badania-nie pamiętam dokładnie jakie. Pediatra (ta do której chodzimy na szczepienia) nie mogła na początku uwierzyć, że ulewa wyłącznie na pepti ale jak kilka mamy jej zgłosiło problem to przyznała nam rację. To ulewanie jest przez pepti bo ono jest rzadsze niż pozostałe mleka i maluch ulewa serwatką. U nas wcześniej też nie było problemu z ulewaniem nawet jak młody był na karmieniu mieszanym. Sądzę, że trochę na wyrost Wam każe iść do gastro, skonsultuj to z tą drugą pediatrą. Może zapytaj czy możesz powoli próbować wrócić na ha.
Super, że mężowi udało się w tym Wrocławiu, może teraz nie będzie musiał jechać do Francji.
:ico_szoking: To ile ona tam mieszka, że aż zapomniała języka polskiego :ico_puknij:
Nowa jej w Polsce nie ma z dobre 8-9 lat, najpierw była pół roku w UK, potem prawie 2,5 roku w Tajlandii, a potem od razu pojechała do UK i została. W sumie to nie tak długo by zapomnieć języka ojczystego. Z nią to tak jak napisała Markotka-popis na całego, ten typ tak ma.
Myśmy Polę przenieśli do większego jak miała 8 mies. (z tym, ze ona była duża), a foteliki mamy dwa (o wadze 9-18 kg), jeden Maxi Cosi Priori, drugi Roemer King, przy wyborze kierowaliśmy się w dużej mierze testami (np. ACAD), teraz kupiliśmy dla Poli ( 15-36 kg) Transformer z Isofixem. Mąż w aucie Iso nie m, ten fotelik będzie mu latał po samochodzie, chyba, ze pasami będzie go przypinał.
Oba te foteliki nam polecano plus ten coneco. Ja właśnie też myślałam o tych testach i że nie będzie problemu z wyborem ale tu jest mały problem bo większość producentów owszem robiła testy ale bardzo dawno temu (2001 czy 2005) więc ciężko porównać z czymś co ma testy z 2011. Wybierzemy za jakiś czas 3 modele i pojedziemy przymierzyć do małego i samochodu, bo on musi chcieć w nim siedzieć, a fotelik musi się zmieści i dać bezpiecznie zamontować w samochodzie. My też nie mamy iso fixu, a dodatkowo nie każdy fotelik z iso poprawia jego bezpieczeństwo więc na to też muszę zwrócić uwagę i zaczynam powoli się gubić.
Patrycja to już teraz zaczyna trzymać kciuki za pracę. Zdrówka dla Filipka. U nas też jest katar od zębów ale powoli przechodzi, jednak Mati zaczyna kaszleć więc wstępnie umówiłam go przed chwilą na czwartek do pediatry by go osłuchała, jeśli się pogorszy lub nie przejdzie.
Aniu :ico_brawa_01: brawa dla Milki za 6 miesięcy.

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

29 paź 2011, 20:01

Ania dla Milenki na 6 miesięcy :ico_buziaczki_big:

Murchinson fajnie, że ze zmianą mleka nie ma większych problemów :ico_brawa_01: ja tak właśnie myślę, że to skierowanie na wyrost i do tego strasznie reklamowała jedną panią doktor :ico_noniewiem: w poniedziałek pójdziemy i może spróbujemy zmienić mleko. Fajnie, że miał szwagierkę kto utemperować :ico_haha_01:
Z tymi fotelikami to naprawdę zawrotu głowy można dostać, tyle ich, że nie wiadomo co wybrać, ja się jeszcze za nowym nie rozglądałam, ale na wiosnę na pewno coś trzeba będzie kupić.
Dłużej mąż we Wrocławiu już nie chce zostać, tylko to teraz zrobią i już na pewno koniec :ico_sorki: Bardzo chce jechać do Francji i odrobić wszystko :ico_sorki:

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

30 paź 2011, 10:51

czesc

ja na chwilke,
padam, Tosia zle spi w nocy, od dwoch dni w dzien spi 5 minut tylko, potem wymaga uwagi :ico_olaboga:
ale chyba to wina gornych jedynek, jeszcze sie nie przebily
ponadto P ma dzis imieniny, mnostwo sprzatania i troche jedzenia do przygotowania, a on sam w pracy do 15 :ico_olaboga:

milego dnia

p.s.Aniu sto lat dla Milenki :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
NOWA
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3679
Rejestracja: 29 paź 2007, 14:50

30 paź 2011, 11:07

hej

U mnie dziś ciepło, ale słońca brak, za to wczoraj było pięknie, pospacerowałyśmy z
Liwią trochę :ico_brawa_01:

Liwia teraz śpi, a mąż na skuter pojechał

Byliśmy też w kinie (mąż dostał 4 wejściówki ważne do 30.10 stąd co tygodniowe wyjścia). na "baby sa jakieś inne" wyszliśmy mniej więc więcej po połowie :ico_noniewiem: , totalna nuda, poza tym komedia, a jak dla mnie w ogóle nie śmieszna (może ze dwa fajne teksty) , no i koncepcja w ogóle nie trafiona (prawie cały film to jazda samochodem i rozmowa 2 facetów)-jednym słowem nie polecam!

Dziewczyny mają problemy brzuszkowe, Pola od wczoraj się skarży na ból brzucha, ma biegunkę, z kolei Liwia miała mega zatwardzenie :ico_olaboga: (ostatnia kupa była w tamtą niedzielę), wczoraj strasznie się męczyła, okropnie bidulka płakała :ico_placzek: wieczorem zaaplikowaliśmy czopek glicerynowy, ze 4 razy wypadał :ico_olaboga: , zrobiła ze dwa razy z wielkim płaczem twardą kupę, dziś lepiej, zrobiłam jej kompot z suszonych śliwek i pomógł :ico_sorki:
Ale nie wiem co dalej :ico_noniewiem: , problemy zaczęły się jak zaczęłam podawać słoiczki i to od samego początku, nawet jak jadła niewiele :ico_noniewiem: , kleików, kaszek żadnych nie daję, pije w ciadu dnia bardzo dużo, mm daje tylko raz w nocy i tak mała wypija go niewiele , max. 90 ml.
Spróbuję jej sama coś przyrządzić i więcej jabłuszka podawać, może będzie lepiej, no bo przcieciez musi jeśc cos więcej oprócz mleka :ico_sorki:

ania :ico_brawa_01: dla Milenki za 6 miesięcy (ale ten czas zasuwa) :ico_tort: :ico_buziaczki_big:

markotka oby zmiana mleka pomogła na ulewanie Krzysia :ico_sorki: , a kiedy mąż wyrusza do Francji?

murchinson oczywiście, foteliki trzeba zobaczyć na żywo, przymierzyć, na pewno odpowiedni dla Was/Mateuszka wybierzecie :ico_sorki: , ja osobicie, jesli miałabym wybierać z tych dwóch które mam wybrałabym Maxi Cosi :-) ,
A "J" który Was odwiedził ze szwagierką to kim dla niej jest, ze taki wpływa na nią ma?

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

30 paź 2011, 12:06

Hej,
u nas w nocy standardowo odreagowanie dnia pełnego wrażeń i pobudka o 2. Mati wypił mleko i po kolejnych 40 min usnął. Następna pobudka o 5, zasnął o 8 i śpi do teraz.
A "J" który Was odwiedził ze szwagierką to kim dla niej jest, ze taki wpływa na nią ma?
To jej facet. Ja też skłaniam się ku maxi cosi ale zobaczymy. Jeśli podpasuje na wszystkim to zamówimy go przez internet.
Nowa u nas też były takie problemy z kupą ale raczej przez mleczko niż jedzenie i mały wtedy nie chciał nic pić poza mlekiem. Biedna Liwia, męczy się bidulka-oby szybko organizm przystosował się do nowego jedzenie i nowego mleczka.
Emilia :ico_pocieszyciel: :ico_pocieszyciel:
Miłego dnia.

Awatar użytkownika
Mariola_Larose
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 571
Rejestracja: 03 lis 2010, 20:15

30 paź 2011, 13:49

Hej Kobietki...
Ale pogoda dziś straszna u mnie, zimno i ponuro aż się z łóżka nie chce wstawać :/

Mój mały też ulewa po pepti ale moja lekarka mówiła że tak może być więc się nie martwimy, obawiam się tego przechodzenia na następne mleczko bo nie wiem jak mały zareaguje na kaszki na mm ma uczulenie chyba bo całą buzię ma zsypaną, mamy iść za miesiąc do alergologa żeby zobaczył na co maluszek jest uczulony bo ja też jestem alergiczką...

Ania :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

30 paź 2011, 17:09

hej

dzięki w imieniu Milenki

my zaraz całkiem na normalne mleko przejdziemy,już ma 4 miarki gerber i 1 pepti i nic się nie dzieje :ico_sorki: najgorzej,że prawie cała puszka mi zostanie pepti :ico_noniewiem: a nie mam jej komu nawet oddać w pobliżu,szkoda mi też wyrzucić :ico_sorki:

markotka ja dopiero mięsko z królika dałam wczoraj do zupki :ico_oczko: z tego co się orientuję to trzeba po kolei wprowadzać,przez parę dni mięsko żeby spr czy jest ok,potem rybkę (która akurat może uczulić dość często) a potem pół żółtka :ico_sorki: no i potem już naprzemiennie mięsko i żółtko i 1-2 razy rybka w tygodniu :-)

dalej nie myślę bo miałam okropną noc :ico_placzek: Milena dopiero o 5 (nowego czasu) wstała jeść i pobudka potem o 7,ale ja od 2 nie mogłam spać,tak mnie ząb bolał i nic przeciwbólowego w domu :ico_placzek: :ico_placzek: dopiero rano A poszedł do brata po tabletki i tylko ketonal miał i na szczęście pomogło ale tylko na 4 godz :ico_olaboga: i po 13 znowu wzięłam,na razie nie boli,ale chyba mnie dentysta szybko czeka a raczej chirurg bo to chirurgicznie muszę tego usunąć :ico_olaboga:

idę małą uśpić i może jeszcze zajrzę bo na razie u mamy jesteśmy :-)

Awatar użytkownika
Mariola_Larose
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 571
Rejestracja: 03 lis 2010, 20:15

30 paź 2011, 17:26

Ania ja na pepti jadę mogę odkupić :ico_oczko: :ico_oczko: :ico_oczko:

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

30 paź 2011, 17:34

Mariola_Larose to ja ci ją odeślę gratis :ico_sorki: podaj mi tylko adres na pw to na dniach ci odeślę,góra 10 listopada,bo ona została otwarta przedwczoraj no i mam receptę na 2 puszki pepti 1,też chcesz? w razie czego dorobisz kreskę i będzie na 2 :ico_oczko:

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

30 paź 2011, 17:38

Aniu współczuję bólu zęba. Idź jak najszybciej do tego chirurga a jak nie to chociaż do dentysty może będzie mógł założyć opatrunek z lekiem przeciwbólowym dopóki chirurg się nie zabierze za tego zęba. Mi też zostanie pepti ze 4 puszki ale mam komu oddać, siostry córeczka go pije.

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości