Awatar użytkownika
martuchafrost
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1758
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:50

16 lut 2008, 21:34

hej dziewczyny !!!!
no to ja sie teraz trochę pomądrzę :ico_oczko: jak ja tu przyleciałam ( miałam przez polska agencje prace załatwioną) to dosyć ze z jezykiem kiepsko, nie miałam nikogo kto by mi pomógł :ico_placzek: bank, mieszkanie, i te wszystkie inne formalności sama załatwiałam, nie wiedziałam gdzie co jest, po tygodniu kasa mi sie skonczyła ( a u mnie w robocie wypłacali miesięcznie ) i nie mialam co jeść dosłownie :ico_wstydzioch: dobrze ze robiłam w domu opieki, podbierałam żarcie i tam sie żywiłam ( chociaż powinnam płacić za jedzenie, ale jakoś zawsze cos mi sie skapnęło) no nieważne, w kazdy razie płakałam codziennie, znikąd pomocy :ico_placzek:
dopiero po 5 tyg Jaca do mnie dołaczył i obiecałam sobie ze jak ktoś bedzie w cężkiej sytuacji to pomogę, pomoglismy wielu osobom trudno zliczyć na palcach , i nawet dziekuje nie usłyszałąm , jest mi strasznie przykro bo żadnych korzyści materialnych nie oczekuję tylko słowa dziękuję :ico_sorki: teraz tez pomagamy mimo ze sie zraziliśmy, ale dzieki Bogu są osoby , które potrafią być wdzięcznę i umieja podziekować i to jest dla mnie najpiękniejsze :ico_brawa_01:
Emalia kochana nie przejmuj sie mężem :ico_pocieszyciel:
mnie czasem denerwują teksty w stylu :" siedzisz w domu nic nie robisz , wiec co Ci szkodzi zrobic to czy tamto" mój Jaca nigdy mi takiego czegoś nie powiedział , ale inne osoby tak i tym sie wkur@@@ najbardziej, bo owszem siedze w domu, ale tez gotuję , piore, sprzatam ( a mam bzika na tym punkcie) staram sie zeby było wszystko super ale inni sie tylko śmieją i pytają:"a co Ty robisz całymi dniami" mam ochote odpowiedziec Gó@@@

no a teraz zmiana tematu : byliśmy dzis w zoo ale nas nie wpuścili bo za późno juz było :ico_olaboga: a tak bardzo chciałam Franiowi małpki pokazać :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Magda Sz.
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1430
Rejestracja: 23 sie 2007, 13:07

16 lut 2008, 22:17

emalia30 pisze:Wiec draznia mnie ludzie zwlaszcza ci ktorzy przyjechali w przeciagu 2 ost lat badz wciaz nadciagaja

no wlasnie moj maz to samo powtarza i jak ktos narzeka na terazniejsze warunki to wspomina jak to on przyjechal prawie 4 lata temu jak tylko do unii weszlismy i mieszkali w 6 w malym mieszkanku on spal na podlodze bez jezyka,polskiej telewizji,bez nas ,bez polskich sklepow i niewielu znal polakow,na budowie bo tam zaczynal smiali sie z niego ze nic nie rozumie i sobie jaja robili i wysylali go po cos a on przynosil cos innego.Teraz juz jest bajka.
A co do tego sciagania znajomych to tez sie przejechalismy.I teraz mojej bardzo dobrej kolezanki maz juz prawie 2 lata sie nie bardzo z nami odzywa bo moj artur go zabral zeby znalazl prace dal dach nad glowa i ten koles juz po 3 dniach znalazl dobra prace ale po 2 dniach rzzucil bo mowil ze go plecki bolaly i siedzial poltora mies i nie mogl znalezc bo nie dosc ze zero jezyka to wymagania nie wiadomo jakie wszedzie bylo trzeba bylo za ciezko pracowac.Po tym czasie oburzony i zadluzony wrocil do Pl i od tamtej pory kontakt zerowy nie dosc ze ktos chcial mu pomoc to jeszcze pretensje eeeehhh dajcie spokoj szkoda gadac chyba kazdy mial cos podobnego :-)
Emalia ty sie mezem nie przejmuj pamietasz dopiero ja mialam to samo z moim ale zrozumial tylko ze ja wczesniej musialam sie nawkurzac a tobie niewskazane :ico_nienie: chlopy sa tepi i trzeba im wiecej czasy zanim cokolwiek zrozumieja :ico_puknij: a my po to jestesmy zeby sie wyzalic i pocieszyc :-)
Nudzi mi sie bez meza :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: nie wiem czy wspominalam ze polecial do Pl na tydzien :ico_olaboga: mam krotka pamiec :ico_noniewiem:
Marta a z uniewaznieeniem malzenstwa warto sprobowac coraz czesciej sie udaje moja siostra cioteczna niedawno dostala tez nie mieli dzieci i jakos poszlo :-) teraz znowu wyszla za maz ale juz tylko cywilny brala.

Awatar użytkownika
emalia30
4000 - letni staruszek
Posty: 4924
Rejestracja: 09 lis 2007, 11:51

17 lut 2008, 09:42

Obrazek

do pozniej-po pracy
buziaki

Awatar użytkownika
Magda Sz.
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1430
Rejestracja: 23 sie 2007, 13:07

17 lut 2008, 12:16

Witam w niedzielny sloneczny poranek :-D zapowiada sie ladny dzien chociaz mrozek jeszcze trzyma :ico_haha_01:
Za mierzamy jechac z tesciami i chlopcami znalezc taki park-lasek z jeziorkiem bo podobno jest pod naszym miasteczkiem a ja sie dopiero dowiedzialam :ico_zly: kolezanka wlasnie byla i mowi ze pieknie :-)
Mam ochote porobic troche zdjec :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
martuchafrost
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1758
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:50

18 lut 2008, 01:05

Magda Sz. pisze:Marta a z uniewaznieeniem malzenstwa warto sprobowac

wiem, ze warto, ale sie boję, bo nie chce sie z tym palantem widywać, wiem, ze jest cos takiego jak rozwód zaoczny jak jedno z nas jest za granicą ale sie boję naruszyć "gniazdo os" bo ten mój były to taki psychopata i mi nie popuści, a ja juz dosyć przezyłam na rozwodzie cywilnym :ico_olaboga: no i strasznie sie boje bo jak mi nie wyjdzie????? i tylko strace nerwy, a ja nie chce wracać do przeszłości, a z drugiej strony chce to zrobić dla Jaka bo wiem ze On tego chce, ale mi o tym nie mówi, i cała jego rodzina mi marudzi chociaż zadaje sobie pytanie dlaczego????? skoro nikt nie chodzi do kościoła :ico_puknij: na pokaz???? :ico_puknij:
Magda Sz. pisze:Nudzi mi sie bez meza

jeszcze troszkę i bedziecie razem kochana :ico_pocieszyciel:
Magda Sz. pisze:dajcie spokoj szkoda gadac chyba kazdy mial cos podobnego

no niestety :ico_olaboga:
Magda Sz. pisze:Za mierzamy jechac z tesciami i chlopcami znalezc taki park-lasek z jeziorkiem bo podobno jest pod naszym miasteczkiem a ja sie dopiero dowiedzialam

wklejaj foty :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: plis :ico_brawa_01:

a my dzis w zoo bylismy położonym w górach :ico_brawa_01: pięknie było :ico_brawa_01: tylko szkoda ze tak mroziło :ico_olaboga: bo juz mówiłam Jacy ze jak bedzie lato to pojedziemy tam na cały dzień, ogrodzenia i klatki są w ogromnej odległości od siebie, a miedzy tym są laski, góry , paagórki, plac zabaw dla dzieci, kafejki itp mozna sobie usiąść na trawie czy ławce i podziwiać nawet Belfast bo to w górach wiec widoki piękne, a zwierzeta tez boskie, zadbane i super, tylko ja taka Matka Teresa i mi ich żal jest, ze tak sie męczą :ico_olaboga: no ale co zrobić????

Awatar użytkownika
Magda Sz.
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1430
Rejestracja: 23 sie 2007, 13:07

18 lut 2008, 18:23

A my nigdzie nie bylismy wczoraj bo bylo strasznie zimno taka pogoda mylaca wydawalo sie cieplo bo slonko swiecilo :ico_zly:
Masz racje mozesz miec troche nerwow przez twojego eks musisz sama podjac decyzje.Wiem tylko ze ta moja siostra miala chyba oddzielne przesluchania z tym swoim mezem i wcale sie nie widzieli potem tylko ksiadz jej przeczytal co jej eks naopowiadal to normalnie same niestworzone rzeczy takze trzeba sie przygotowac na stres :ico_olaboga: ale jak to dalej poszlo to juz nie wiem dokladnie :ico_noniewiem:
Kurcze jakis zimny i mrozny ten luty :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
martuchafrost
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1758
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:50

18 lut 2008, 19:32

Magda Sz. pisze: potem tylko ksiadz jej przeczytal co jej eks naopowiadal to normalnie same niestworzone rzeczy takze trzeba sie przygotowac na stres

no włąśnie o to mi chodzi :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
emalia30
4000 - letni staruszek
Posty: 4924
Rejestracja: 09 lis 2007, 11:51

18 lut 2008, 22:22

witam cieplo i serdecznie was po dlugiej przerwie w milczeniu na naszym forum

Obrazek



ost mialam jakies doly,do tego praca i to ciezka,przychodzilam wycienczona i padnieta a do tego zla jak nie wiem :ico_olaboga:

dzis juz lepiej sie miewam i tez mam checi do pisania na forum

co tam u was ??jak samopoczucia??
dzis zabukowalam sobie termin w sprawie paszportu dla malenstwa,by nie czekac ,wiec 16 czerwca mam spotkanie na 10 rano -ciesze sie,ze tak udalo sie zalatwic,bo jak pisalam wam juz mam w planie leciec w polowie lipca a na paszport czeka sie 3 tyg to akurat :)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 19 lut 2008, 00:20 przez emalia30, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Magda Sz.
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1430
Rejestracja: 23 sie 2007, 13:07

18 lut 2008, 23:52

emalia30, chyba chcialas napisac cos na majowkach i ci sie pomylio :-D ale nie szkodzi oczywiscie :-D
Moi znajomi byli jakis miesiac temu w ambasadzie w sprawie paszportu dla synka i po 2 tyg juz odebrali :-)
A jak twoje samopoczucie?nadal zla na meza?

Awatar użytkownika
emalia30
4000 - letni staruszek
Posty: 4924
Rejestracja: 09 lis 2007, 11:51

19 lut 2008, 00:19

hehe Madziu tam wlasnie wpisalam sie i to wlasnie napisalam a wam zapomnialam zmienic-wybaczcie mi najmocniej :ico_sorki: ,to z braku czasu i 3-jki osob do kompa :-D

Obrazek

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość