Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

01 lis 2011, 08:45

Hej,
my na nogach od 4.40. Chyba moje dziecko nie przestawi się na nowy czas. Później pójdziemy na spacer i na cmentarz. Tu nikogo nie mamy ale na grobach żołnierzy zapalimy.
Wczoraj Mateusz próbował siedząc na leżaczku włożyć sobie stopę do buzi, a później w wanience podnosi nogi do góry i cały czas oglądał stopy :-)
myslisz, ze zaden pediatra i alergolog by sie nie rozpoznali?
Mogą nie rozpoznać. Ja ze swoim chodziłam prawie 1,5 roku zanim postawiono trafną diagnozę, siostrzenieć-2,5 roku. Jednym z objawów są jeszcze cienie i worki pod oczami-bardzo często ale nie zawsze, tyle pamiętam z wykładów. Aby szybko azs został zdiagnozowany musisz trafić na doświadczonego lekarza, tzn "specjalizującego" się w rozpoznawaniu azs. Co do morfologii to jak dzieciaki są lekko podziębione albo właśnie wyszły z przeziębienia to hemoglobina będzie zaniżona a więcej (nie koniecznie ponad normę) będzie leukocytów-nie martw się na zapas, jak lekarz mówi że jest dobra to tak jest. Zdrówka dla Tosieńki.
moje dzieciaczki byly dzielne, nie plakaly :ico_brawa_01:
:ico_brawa_01: Mateusz darł się jak go pielęgniarki złapały za rękę, a na samym pobraniu to patrzył na strzykawkę i robił wielkie oczy i nie płakał.
o nowy Mati :ico_brawa_01: sliczny, pewnie czeka na kolacje? :ico_oczko:
Dziękuję, grzecznie czekał na śniadanie o 5 rano :-D

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

01 lis 2011, 19:47

dziewczyny moze Wy sie orientujecie jakie testy alergiczne sa lepsze? skorne czy z krwi?
ale on jest w takim wieku że chyba nie wyjdą mu wiarygodne

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

01 lis 2011, 20:40

cześć :-)

Krzysiu już od prawie godziny chrapie. Dzisiaj czopka mu nie dałam, bo i tak noc fatalna, tylko za pierwszym razem pomógł :ico_sorki:

Emilia skórne płatkowe dokładnie tak jak Murchinson opisała, też na plecach-nosiłam 3 dni, ale już po wyjściu z gabinetu myślałam, że szału dostanę :ico_olaboga: moje azs zostało rozpoznane po prawie 2 latach! Początkowo lekarz rodzinny, później dermatolog z doświadczeniem-nie miała zielonego pojęcia co mi jest i chciała mnie do jakiejś kliniki skierować na obserwację chyba do Łodzi, później długi czas alergolog, testy i rozkładanie rąk, w końcu dermatolog w przychodni na NFZ odkryła co mi jest, powiedziała od razu jak tylko mnie zobaczyła i opowiedziałam jej co się dzieje, a testy płatkowe tylko to potwierdziły. Z tego co piszesz, to wydaje mi się, że Marcel może mieć azs :ico_noniewiem: Fajnie, że dzieciaczki nie płakały na pobraniu krwi :-)

Wiola :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: za ząbek Dawidka, oby już teraz gładko poszło :-)

Murchinson jaki Mati ma fajny szlafroczek :ico_brawa_01: Krzysiu też jest swoimi stopami zafascynowany, ale do buzi nie może sięgnąć :ico_haha_01:

no i tyle pamiętam :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

01 lis 2011, 22:20

Dobry wieczór :-)

Ale dziś cudna pogoda była, miło było postać przy grobie, przynajmniej nikt nie zmarzł i nie stąpał z nogi na nogę :-) Oby jak najdłużej było tak ciepło :ico_sorki:

Murchinson, ale zarąbiste zdjęcie Mateuszka :ico_brawa_01: fajnie wyszedł :-) szlafroczek genialny!

A wiecie, że Maksio od wczoraj gada - TATA :-) byłam w szoku jak to usłyszałam :ico_szoking: Ale jak mówię do niego to za mną powtarza :-) Mama nie chciał powiedzieć, mimo, że już nie raz wyrywało mu się mam lub ma :ico_noniewiem: K chodzi dumny jak paw :ico_oczko: Ciekawe na ile świadomie to wypowiada :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Mariola_Larose
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 571
Rejestracja: 03 lis 2010, 20:15

01 lis 2011, 23:52

Witam się wieczorno nocnie :-D
Koroneczka nie wiem co gorsze to że Twój Maluszek najpierw powiedział TATA czy to że mój woła ciągle EGO- (imie mojego psa) :ico_smiechbig:

U nas pogoda dziś nieciekawa zimno szaro i nie za fajnie :/ poczytam sobie was jutro z rana bo dziś padam na pyszczek tyle roboty było :/

Murchinson
no niewiarygodny jest ten szlafroczek :-D Przebojowo wygląda :-D

DOBREJ NOCKI ŻYCZĘ OBYŚCIE SIĘ WSZYSTKIE WYSPAŁY :ico_spanko:

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

02 lis 2011, 09:50

Witam,
:ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: za kolejny miesiąc mojego malucha :-D
Dzięki dziewczyny, ma jeszcze do kompletu papcie.
A wiecie, że Maksio od wczoraj gada - TATA :-)
:ico_brawa_01: U nas od jakiegoś czasu mały mówi sylabami więc jak uda mu się złożyć 2xma to wychodzi mama (choć częściej mówi to więcej niż 2 razy jednorazowo).
moje azs zostało rozpoznane po prawie 2 latach! Początkowo lekarz rodzinny, później dermatolog z doświadczeniem-nie miała zielonego pojęcia co mi jest i chciała mnie do jakiejś kliniki skierować na obserwację chyba do Łodzi, później długi czas alergolog, testy i rozkładanie rąk, w końcu dermatolog w przychodni na NFZ odkryła co mi jest, powiedziała od razu jak tylko mnie zobaczyła i opowiedziałam jej co się dzieje, a testy płatkowe tylko to potwierdziły.
Jakbym czytała o sobie. Sterta wymazów i badań, na koniec że pewnie to coś w oczach. U mnie rozpoznanie wstępne postawiła okulistka i dała mi namiary na dermatologa od azs.
DOBREJ NOCKI ŻYCZĘ OBYŚCIE SIĘ WSZYSTKIE WYSPAŁY :ico_spanko:
Ja nie za bardzo wyspana. Młody o 4.10 dał znać w niańce, że już nie śpi a 4.30 że mu się już znudziło leżenie i zabawa zwierzakami.

[ Dodano: 02-11-2011, 09:16 ]
Koroneczka jak paluszek?

Awatar użytkownika
NOWA
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3679
Rejestracja: 29 paź 2007, 14:50

02 lis 2011, 10:39

hej

Liwia właśnie zasypia, Pola w pkolu, cisza i spokój :-)
Krzysiu też jest swoimi stopami zafascynowany, ale do buzi nie może sięgnąć


U nas fascynacja trwa już jakiś miesiąc, w buzi już tez lądują, szczegolnie fajna zabawa jak jest na golasa :-)
za kolejny miesiąc mojego malucha
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_buziaczki_big:
Ja nie za bardzo wyspana. Młody o 4.10 dał znać w niańce, że już nie śpi a 4.30 że mu się już znudziło leżenie i zabawa zwierzakami.
a kładziesz go na zimowy, czy letni czas? nam wczoraj dziewczyny pobudkę przed 6 zrobiły, dziś Liwia wstała przed 7, czyli standardowo :ico_sorki:
U nas od jakiegoś czasu mały mówi sylabami więc jak uda mu się złożyć 2xma to wychodzi mama (choć częściej mówi to więcej niż 2 razy jednorazowo).
u nas podobnie

Fotka w podpisie super, ten szlafroczek jest rewelacyjny :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
A wiecie, że Maksio od wczoraj gada - TATA
super :ico_brawa_01: , nie dziwne, że tata dumny. Wydaje mi się, ze to jeszcze za wcześnie, żeby było to świadome :-)
Ale dziś cudna pogoda była, miło było postać przy grobie, przynajmniej nikt nie zmarzł i nie stąpał z nogi na nogę Oby jak najdłużej było tak ciepło
U mnie to samo-rewelacja :ico_brawa_01: , z tego co patrzę ma być tak do początku przyszłego tyg.

A i ogromne :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: dla Dawidka za ząbek

Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

02 lis 2011, 11:24

Dzień doberek!

Co dziś na obiad serwujecie??
:ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: za kolejny miesiąc mojego malucha :-D
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Wydaje mi się, ze to jeszcze za wcześnie, żeby było to świadome :-)
Też tak myślę, ale najważniejsze, że mu wychodzi i ma radochę bo go chwalimy :-)

Awatar użytkownika
NOWA
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3679
Rejestracja: 29 paź 2007, 14:50

02 lis 2011, 13:24

hej, moja panna wstała z 2,5h drzemki, chyba pojedziemy do sklepu po słoiczki, bo cos maly wybor w szafce :ico_sorki:

koroneczka ja mam klopsy z sosem pieczarkowym, do tego pewnie ryz i surowka :-)

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

02 lis 2011, 15:47

czesc
Mateusz darł się jak go pielęgniarki złapały za rękę, a na samym pobraniu to patrzył na strzykawkę i robił wielkie oczy i nie płakał.
a mial pobierana krew z paluszka czy zyly?

dziwczyny a azs sie leczy? czy tylko smaruje?

Tosia tez uwielba swoje stopki, jeszcze paluchow nie wklada do buzki, ale jest bardzo blisko :ico_oczko:
wlasnie tez mialam pisac, ze mowi tata, ale to chyba nieswiadomie, zdarza jej sie mama i baba

Murchinson, sto lat dla Mateuszka :ico_brawa_01:
Co dziś na obiad serwujecie??
ja mam tylko rosol

Marcel od wczoraj goraczkuje, bylam dzis u lekarza, mowil, ze wirusowka, ma czerwone gardlo
wnerwilam sie na termometry, bo mam 3 i zaden chyba dobrze nie dziala, Koroneczka pytalas mamy jaki maja w pracy?
oby sie Tosia nie zarazila :ico_sorki:
P wzial opieke dzis, jutro juz do pracy, mlody do konca tygodnia nie pojdzie do przedszkola

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość