Awatar użytkownika
mania6891
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 224
Rejestracja: 03 sie 2010, 22:44

21 sty 2011, 15:43

anijka, nudności wymioty i biegunka na pewno są objawem " pracy szyjki macicy", tzn że sie skarca i rozwiera. Tak mi powiedziała dzisiaj moja położna.

Awatar użytkownika
b@sia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 507
Rejestracja: 13 lip 2010, 10:57

21 sty 2011, 15:53

Robię torta heheheh i szykuję wszystko na jutrzejszą imprezę urodzinową Uli. W nocy wysłałam poprawioną pracę i mam nadzieję, że dostanę już zgodę na wydruk
Ale dostałaś speeda :ico_brawa_01:
Hehe, a wiecie, że drażnienie brodawek zwiększa wydzielanie oksytocyny? (jak leżałam ''przeterminowana'' w szpitalu, to kazali mi tak robić).
My po wizycie i nie wiem czy moja córa tak szybko rośnie, czy ta nowa położna inaczej mierzy mi brzuch niż ta wcześniejsza. Przy tamtej miałam średniaczka w brzuszku, a teraz sięga górnego wykresu :-D Ogólnie wszystko ze mną dobrze, żelazo tylko biorę, ale to dobrze, bo po tym nowym łatwiej mi do toalety iść :ico_oczko:
W zasadzie to już jestem donoszona, ale znając życie to jeszcze dotrwam te 4 tygodnie :-D tylko żeby córeczka nie urodziła się za dużo bo mam tyle ślicznych ciuszków w rozmiarze newborn :ico_oczko:

[ Dodano: 2011-01-21, 14:57 ]
nudności wymioty i biegunka na pewno są objawem " pracy szyjki macicy"
Możliwe, że przy skórczach przepowiadających jest podobnie?

[ Dodano: 2011-01-21, 15:03 ]
Anijka no Ty idziesz równo z Mania, no i na pewno nie przegapisz jak pęknie pęcherz płodowy (no ale wcale nie musi przed skórczami tak się stać), wody mogą się też powoli sączyć i to można przegapić.
Skórcze porodowe też są na tyle mocne, że poczujesz. Nie ma jednej recepty.
Trzeba czekać i obserwować, na pewno samo się nie urodzi :-)

Awatar użytkownika
mania6891
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 224
Rejestracja: 03 sie 2010, 22:44

21 sty 2011, 16:10

Mi dzisiaj położna powiedziała ze koniecznie mam sie czymś zajac,bo takie siedzenie ( u mnie jak mała zaśnie) i wsłuchiwanie sie w swój organizm, przeżywanie każdego skurczu itd powoduje ze ten poród może rozpocząc sie dużo później. Podobno jakiś hormon, wydaje mi sie ze adrenalina, hamuje poród. Im bardziej sie przejmujemy, ekscytujemy, denerwujemy i rozmyslamy o tym tym bardziej opóźniamy poród. Tylko jak tu być spokojnym :ico_noniewiem:

Tynusz1
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6261
Rejestracja: 06 paź 2008, 06:26

21 sty 2011, 18:37

a u mojej mamy się narobiło, zaszła do banku pobrać pieniądze i okazuje się że na koncie znikło 1020 zł :ico_szoking: kierowniczka twierdzi że zostaly przelane ale Oni nie mają danych gdzie- i mój M jedzie z nią w ponieziałek ochrzanić ich żeby się to wyjaśniło- bo jak może bank nie wiedzieć gdzie został przelane czyjeś pieniądze? :ico_zly: mama myślała że poprostu zblokowali jej konto, ale kirowniczka banku powiedziała że pieniądze się pojawiły i znikneły- tzn poszły przelewem :ico_szoking:

@gniecha
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 900
Rejestracja: 28 paź 2010, 20:09

21 sty 2011, 19:04

Tynusz1, co za bałagan mają w tym banku ja to bym tam sajgon zrobiła hehe
Hehe, a wiecie, że drażnienie brodawek zwiększa wydzielanie oksytocyny?
A to ja będę juz tydzień przed terminem je skubać hehe ponoć masowanie brzucha tez przyspiesza no i aktywność oczywiście bez przesady!!
nudności wymioty i biegunka na pewno są objawem " pracy szyjki macicy"
A mi tak ostatnio było niedobrze i miałam rozwolnienie poszłam do ginekolog na wizytę i dowiedziałam się ,że mam rozwarcie i skróconą szyjkę -coś w tym jest pewnie nie powoduje całkowitego rozwarcia ,ale to sygnał ,że już niedługo.Ale my wszystkie mamy już termin niedługo ha ha więc to norma !
Ja jestem podekscytowana ,że tak mało już zostało i nie mogęsię doczekać .Dzięki szkole rodzenia jestem jakaś taka spokojniejsza

Awatar użytkownika
mania6891
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 224
Rejestracja: 03 sie 2010, 22:44

21 sty 2011, 19:08

Tynusz1, oj tak, nasze banki są rewelacyjne. mojemu tacie ostatnio konto zablokowali, a na koncie 75 tysiecy, okazało sie ze zapomniał do skarbówki przelać chyba 10.000 i zamiasto pobrać tą kwote z konta, zablokowali mojemu tacie konto i musiał pożyczyć tą kase, , zrobić przelew z innego konta, i potem mu odblokowali dopiero. A zamieszania było. Ja nie wiem jakie oni tam mają zasady.

Tynusz1
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6261
Rejestracja: 06 paź 2008, 06:26

21 sty 2011, 19:35

co za bałagan mają w tym banku ja to bym tam sajgon zrobiła hehe
dlatego M jedzie z nią w poniedziałek i On tam im powie co trzeba

a lubi rozmawiać z ludźmi wiec nasłuchają się co nie miara :ico_haha_01: bo w słowach nie przebiera- cham ale skuteczny

mania6891,



czysta kpina, jakby nie mogli pobrać tej kwoty i tyle

mama wpierw myslala ze tez ma zablokowane konto ale jednak nie i co najlepsze mama nie ma debetu bo nie chciala i patrzyla na transakcje i wyszlo ze wpierw zostaly z zerowego konta pobrane na - a potem dopiero przyszedl przelew i pokryl minus zostawiajac mamie 390 zł :ico_puknij:

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

21 sty 2011, 20:14

hej dziewczyny

ja dziś już kupiłam komodę, wiec jutro zaczynam prać ubranka, pieluchy,. kocyki, kołderki, pościel, wszytko co się da :-D uwielbiam zapach tego niemowlęcego proszku :-D , tyle, że to potem trzeba wszytko prasować , a co do prasowania to mam lenia :ico_haha_01:
no ale cóż dla męża tego nie dam zrobić :ico_nienie: wyobrażacie sobie co to było :ico_olaboga: :ico_haha_01:

no i już w aptece sie obkupiłam , tą maść na sutki (purelan), wkładki laktacyjne, czopki dla noworodka, wodę do nosa, olejek, pampersy i sobie podpaski :-)
jeszcze w aptece dostałam darmową paczkę dla dzidzi a tam : 2 smoczki, bodziaki, 10 pampersów, książeczka, płyn do kąpieli, maść do pupy, olejek , mi krem do rąk, oj trochę tego było, i nawet spore te próbki :-)

wiecie jaka jestem ciekawa jak wygląda dziecko w brzuszku moje :-D leżę i ciągle myślę, czy taki pulpecik się urodzi czy chudy, czy z włoskami czy bez, czy podobna do Mikiego czy nie :-D

dziś pierwszy raz mnie skurcze złapały w udach od wewnątrz normalnie jak stałam tak siadłam i siedziałam puki nie przeszły :ico_szoking: , zawsze w łyki mnie łapały , ale ww uda??

Pinko szybko poszło ci z tą pracą :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
to jutro rób zdjęci tortu :-D
wow to nieźle się zmieniło z tymi cc

Mania śliczna córcia :ico_brawa_01:
no widocznie taki urok moich cycków :ico_haha_01:

Tynusz ja też miałam te silikonowe nakładki, ale nie umiałam przez nie karmić :ico_noniewiem:
a co do banku to niezłe jaja :ico_zly:

Basia ja tez jak na razie idę tą środkową linią z macicą i mam nadzieję, że mi nie podskoczy na ta górną kreskę :ico_sorki: :ico_sorki:
moja siostra też szła całą ciążę środkową a potem tak jak u ciebie skok na najwyższą był , ale synek taki normalny się 4kg
to sygnał ,że już niedługo.Ale my wszystkie mamy już termin niedługo ha ha więc to norma !
no dokładnie mamy bliżej niż dalej :-D

Tynusz1
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6261
Rejestracja: 06 paź 2008, 06:26

21 sty 2011, 20:21

a dziś już kupiłam komodę
pochwalisz się jaką?:-D
jeszcze w aptece dostałam darmową paczkę dla dzidzi a tam : 2 smoczki, bodziaki, 10 pampersów, książeczka, płyn do kąpieli, maść do pupy, olejek , mi krem do rąk, oj trochę tego było, i nawet spore te próbki :-)
ale super :ico_szoking:
ale musialas jakas kwote wydac czy tak porpostu dali?;>
a co do banku to niezłe jaja :ico_zly:
no dokladnie i mama w pon bedzie to wyjasniala, i jedzie do Bstoku do ZUSu zeby jej rente przesylali poczta bo ma dosc takich jaj jesli mialaby jej jeszcze renta tak przepasc

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

21 sty 2011, 20:39

pochwalisz się jaką?:-D
nudna :ico_haha_01: musiałam brać taką co pasowała do tamtej
wiec tak zwykła 4 szuflady beżowa
ale musialas jakas kwote wydac czy tak porpostu dali?;>
nie tak o dawali , jak wcześniej przez neta im zgłosiłam , że skończyłam 26tc to dostaje się darmowe paczki które trzeba odebrać w aptece :-)
no dokladnie i mama w pon bedzie to wyjasniala, i jedzie do Bstoku do ZUSu zeby jej rente przesylali poczta bo ma dosc takich jaj jesli mialaby jej jeszcze renta tak przepasc
no daj spokój :ico_olaboga:

a dziś byłam złożyć wniosek o becikowe i w ciagu 2 tygodni mają być na koncie
bo tutaj juz mozna składać od 26tc :-D

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość