Awatar użytkownika
taa
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 834
Rejestracja: 15 gru 2008, 18:40

02 mar 2009, 19:01

Kiedyś mu cyjanku do ziemniaków dodam :)

dobre

Awatar użytkownika
ejustysia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5388
Rejestracja: 08 wrz 2008, 15:52

02 mar 2009, 19:04

taa - kobieta musi sobie jakoś radzić hahaha

Awatar użytkownika
taa
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 834
Rejestracja: 15 gru 2008, 18:40

02 mar 2009, 19:09

hihihihihihihihihihi no tak jak nie ma innych sposobów.

Awatar użytkownika
Dora
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1194
Rejestracja: 27 paź 2008, 12:04

02 mar 2009, 19:23

Dziewczynki - zwlekłam sie na chwile, :ico_noniewiem:

Dobre jesteśmy jak nas wnerwią haha czarownice, cyjanek itd :-D

Mój ten czasem mnie wnerwic potrafi do czerwoności :ico_zly: ale ostatnio cos sam miód i orzeszki wiec nie narzekam .

Matko swięta wy tez takie wypompowane? Ja leze cały dzień jak dętka wypompowana :ico_noniewiem: zero energi.....

[ Dodano: 2009-03-02, 18:26 ]
Aha mółwiłam wam juz ze zdecydowałam sie na znieczulenie? Gadałam ze znajoma co miała i zachwala mój gin tez , czuje sie tylko skórcze , naczytałam sie kiedys o skutkach ubocznych ze komus uszkodzili kręgosłup ale mój gin powiedział ze to bzdury i on o tym nie słyszał przynajmniej za swojej kadencji.

[ Dodano: 2009-03-02, 18:36 ]
Aha Adka - posiew z szyjki robi sie w pracowni mikrobiologicznej , pobierają Ci patyczkiem wymaz na bakterie i grzyby (paciorkowce z grupy B). Teraz tez lekarz powinien zrobic cytologie i wymaz aby sprawdzic czystosc pochwy.

A co do badań to mi kazał tez powtórzyc trzeci i ostatni juz raz toxoplazmoze , hbs, owa, i jak teraz pójde powie mi jakie badania mam zrobic do znieczulenia.



Co do glukozy to mi juz ustapiła dlatego rob i sie to badanie w 6 miesiącu bo wtedy sa problemy potem ustępuja więc nie wiem czy jest sens teraz robic.

[ Dodano: 2009-03-02, 18:42 ]
Do znieczulenia potrzebne są dodatkowe badania tj krzepliwosc krwi reszte dowiem sie u gina 16 go

Awatar użytkownika
Fioletowa Ania
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1265
Rejestracja: 26 lis 2008, 14:17

02 mar 2009, 22:31

No hey już jestem no i mam takie wiadomości, że nadal w 100% nie wiem czy to będzie chłopak czy dziewczynka ale lekarka która robiła USG powiedziała, że nic tam nie odstaje ani nie sterczy więc raczej dziewczynka ale powiedziała, że nie da sobie ręki uciąć i że do końca nie jest pewna bo bardzo nie widać. Także ja przekonam sie o tym jak już urodzę i do końca będę miała niespodziankę. :ico_noniewiem:
Ważne jest to że dziecko się przekręciło i teraz jest główką w dół dlatego bardziej czuję ucisk i mam już lekkie skurcze. Tak naprawdę to wątpię czy dochodzę do kwietnia no ale różnie to bywa. Z usg wynika, że to już 36 a nawet może być 37 tydzień. :ico_ciezarowka:

Potem byłam u siostry i pojechałyśmy oglądać porodówkę. Moja lekarka mnie oprowadziła i powiedziała co i jak. Sala rodzina jest przyjemna a w szpitalu w uwagi na to ze oddział nie jest bardzo duży jest tak domowo.

Później jeszcze odwiedziłyśmy siostrę cioteczną i ona dała mi wanienkę i 2 reklamówki ubranek także jutro będę miała co robić :-D Ona ma dwóch synów Mateusza 5 lat i Miłosza 15 miesięcy i mówiła, że na samym początku to nie kupowała dużo kosmetyków a używała tylko parafiny, oliwki i mydełka bambino i do kąpieli Oilatum.

Do domu wróciłam z mężem o 20.30m także dzień fajnie i szybko mi zleciał.

Awatar użytkownika
nastka
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 164
Rejestracja: 25 sie 2008, 13:05

03 mar 2009, 10:10

cześć dziewczyny właśńie wróciłam ze szpitala, niestrety mam stwierdzoną cholestazę.
śłuchajcie nie lekceważcie swędzenia ciała i nie starajcie się niczym tego nie tłumaczyć tylko zróbcie badania na pozion bilituriny aspat i alat ja mam je praekroczone. BYłam 4 dni w szpitalu w którym zamierzałam rodzić ale już wiem że tam to nigdy w życiu nic mi nie robili żadnego leczenia nie zastosowali tylko ktg i ciśnienie mierzyli i z wysokimi stężeniami mnie wypuścili doo domu na szczęście dziś idę na wizytę do lekarza który pracuje w szpitalu w którym nie lekceważy się cholestazy i się ją leczy a nie jak mi tamci lekarze powiedzieli jeszcze 5 tygodni swędzenia i poród normalnie szkoda słów.

Awatar użytkownika
ejustysia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5388
Rejestracja: 08 wrz 2008, 15:52

03 mar 2009, 10:46

fiolwtowa aniu ale Cie w iepewności trzyma dzidzia, swoja drogą to ja bym chyba z ciekawości nie wytrzymala, no , ale co robić - nie masz wyjścia musisz yć nastawiona na niespodianke :-D zresztą ciekawe czy któras z nas prz porodzie nie bedzie miala figli :)
A to moje wczorajsze zdjęcia i mojego ogrooooomnego brzusia
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Fioletowa Ania
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1265
Rejestracja: 26 lis 2008, 14:17

03 mar 2009, 11:05

Witajcie!
Nastka to dobrze, że za wczasu sie przekonałaś jaki jest ten szpital i pewnie teraz już inny wybierzesz na poród. Mnie też przez jakiś swędziała skóra i też myślałam, że może to cholestaza ale na szczęście bilirubina była w normie. Choć ja przed ciążą zawsze miałam podwyższoną bo od urodzenia już tak mam. Znajoma musiała mieć wcześniej cesarkę właśnie przez to, że miała cholestaze. Także dobrze, że idziesz do innego lekarza na konsultacje.

ejustysia no ja na początku teraz bardzo chciałam poznać płeć ale potem jakoś nauczyłam się cierpliwości. Teraz bardziej wychodzi na to, że będzie Amelka :-D ale jak urodzi sie Grzesiu to też super. Bedzie co Bóg da ważne że zdrowe i wciąż daje o sobie znać w postaci kopniaków itp. :ico_oczko:
A Twój brzusio jest naprawdę spory ale piękny :ico_brawa_01:

ja dziś biorę się za pranie tych ubranek co wczoraj dostałam od kuzynki. Są to różne rozmiary ale wolę od razu wszystko przeprać i odświeżyć. :ico_duzepranko: :ico_pranko: No i dziś chyba wezmę się za sprzątanie bo nawet mam energię do tego :ico_odkurzanie: :ico_prasowanko:

Awatar użytkownika
ejustysia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5388
Rejestracja: 08 wrz 2008, 15:52

03 mar 2009, 11:13

Oj ubranek to ja też mam sporo, podostawalam i też troche kupilam, co do kopniaków, to mnie Wiktorek juz jakiś tydzin nie kopnal, ale za to ruchy czuje dość mocno a kopie pewnie w takie miejsce, że ja nie wiem :) ja pranka jeszcze nie robie, ale termin mam miesiąc po toie, co narazie kupilam w promocji w realu Jelp z plynem gratis i czekam jeszcze pare tygodni - pewnie w kwietniu popiore :) Ty już wtedy będziesz szczęśliwa mamusią zdrowego dzidziusia

Awatar użytkownika
Agnieszka
4000 - letni staruszek
Posty: 4815
Rejestracja: 10 paź 2007, 10:47

03 mar 2009, 11:56

adka a co to za stresy masz :ico_nienie:
Dora ja na razie nie biorę pod uwagę znieczulenia.ale zobaczymy czy się nie rozmyślę podczas porodu.U nas znieczulenie kosztuje 600zł :ico_szoking:
FioletowaAnia no ale wstydliwe to twoje dziecko.
nastka ojej dobrze że wykryli ci ta cholestazę.A co teraz bedziesz brała jakieś leki? no i jaki wpływ ma ona na ciążę?
ja zarz zabieram się za malowanie szablonu na ścianie w kuchni.No i dzisiaj pizza na obiadek :ico_brawa_01:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość