margolcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8756
Rejestracja: 07 kwie 2008, 15:55

25 lut 2009, 14:47

Zuza_00, moj tez nie mowi na zapas bo w sumie po co mamy sie denerwowac co i jak
przezyjemy przezyjemy ja sie zastanawiam jak ta najblizsza morfologie przezyje :ico_olaboga: chyba umre z glodu zanim do szpitala dojade :ico_szoking:

Zuza_00
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1976
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:16

25 lut 2009, 14:49

Beata_Tychy, a to tez juz blizej niz dalej :-) to moze nastepna sie dowie co tam siedzi u Ciebie w brzusiu.Ja wczoraj za dobrze nie widziałam bo sie wierciła młoda ,widziałam kregłosłupik ,kosteczki takie,głowke,bo miezrzylismy,klatke piersiowa i kosc udowa bo to wszystko miała mierzone i serducho tez widziałam biło tak wyraznie :ico_haha_02:.Dobra dziewczymy zbieram sie bo jeszcze na obiadek ide do mamy ,moj D zje dopiero koło 17 bo musiał dłuzej zostac w pracy.Odezwe sie pod wieczor. :-)

margolcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8756
Rejestracja: 07 kwie 2008, 15:55

25 lut 2009, 14:55

ja tez zmykam polezec :-) odezwe sie wieczorkiem jak bede miala wolny komputer

Awatar użytkownika
Beata_Tychy
Wodzu
Wodzu
Posty: 14131
Rejestracja: 20 lis 2008, 23:20

25 lut 2009, 15:10

Zuza_00, tez mam cicha nadzieje ze groszek sie ujawni i bedzie grzecznie lezal wszystko pokazywał

Lalka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2955
Rejestracja: 12 maja 2007, 17:25

25 lut 2009, 16:13

dziewczyny prawda jest taka ze usg 3 badz 4d jest jedynie łądnym obrazkiem dla oka rodziców
ale z medycznego punktu widzenia nie jest niezbędne i nie wnosi żadnych nowości
wszelkie badania i pomiary można wykonac na aparacie który ma 2d
oczywiscie im lepszy tym wyrażniejsze zdjęcia i dokladniej mozna przeprowadzic diagnostyke
u mojego gina liczylismy paluszki u nóg jagodzie

i prawda jest taka ze ja załapałam sie na to 4d w ok 21tyg i mała nie wygądała tak atrakcyjnie jak pod koniec ciązy
przed samym porodem lekarz w trakcie badania przełączył nam obraz na 3d i mamy fajne ujęcie twarzy
jagódka nie zgodze się z Tobą,usg 3D jest badaniem które daje możliwośc zbadania wszystkich organów wewnętrzych,sprawdzenia przepływów,stwierdzenia czy wszytsko rozwija się bez anomalii.czy z serduszkiem jest wszystko dobrze.
jest jeszcze jedno specalistyczne badanie serca Echokardiografia płodowa
na usg 2D sprawdzasz ogólny obraz płodu,główka,nózki,brzuszek,łożysko,nie jesteś w stanie zobaczyć czy np nerki są ok.

Katka
Wodzu
Wodzu
Posty: 11450
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:43

25 lut 2009, 16:54

A ja dzis bylam na tescie obciazenia glukoza :-) Co za paskudztwo ble :ico_oczko:

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

25 lut 2009, 17:45

Lalka, nie bede sie z tobą kłócić ale kilku lekarzy mi powiedzialo że to jest poprostu bajer
wybacz ale kiedys nie bylo usg 3/4D i lekarze też oceniali narządy wewnętrzne dzieci i prowadzili ciąże
doświadczony lekarz rozpozna wady płodu na normalnym usg
a przeplywy też można zobaczyc na zwyklym usg

[ Dodano: 2009-02-25, 16:48 ]
napewno takei trójwymiarowe obrazy pomagają i ułatwiają ale nie jest to napewno obowiązkowe badanie w ciąży
niestety jest to droga impreza i generalnie te pieniązki niekotre dziewczyny lepiej niech przeznaczą np na badania krwi w kierunku róznych chorób

Zuza_00
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1976
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:16

25 lut 2009, 19:10

jagodka24, ja tez tak uwazam i nie zgadzam sie z Lalka, to jest bajer ,to dlaczeo nie robia go standardowo ?a jak kogos nie stac to co ma zrobic?.Ja po szkole rodzenia i posmiałsmy sie z dziewczynami,ogolnie mi sie humor poprawił.Zmykam,postanowiłam ograniczyc internet bo moj maz stwierdził ze zle wpływa na mnie .Miłego wieczorku :-) A tu wlekje wypowiedz pani prof.Olejnik o usd 2d i o 3d,4d.

Pani Doktor mam pytanie czy warto robić usg 3d lub 4d czy jest duża różnica pomiędzy tym usg a zwykłym 2d


prof._Anita_Olejek: USG 2d jest w pelni wystarczajacym badaniem dla oceny prawidlowosci rozwoju plodu przez doswiadczonego lekarza. Badania 3d i 4d dostarczaja podobnych informacji, ale widzenie dziecka w trzech wymiarach oraz widzenie jego ruchow jest niezwyklym przezyciem dla rodzicow.
Dla mnie ta wypowiedz mowi sama za siebie o usg 3d,4d. :-)

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

25 lut 2009, 20:20

ale oczywiscie warto to zrobic bo to niezwykłe przeżycie

Lalka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2955
Rejestracja: 12 maja 2007, 17:25

25 lut 2009, 20:48

Ja miałam usg zlecone przez mojego ginekologa który robił mi usg na każdej wizycie.Nie poszliśmy tam podglądać Hani,tylko żeby lekarka stwierdziła że wszystko jest w porządku,dostaliśmy wyniki.
Zuza takie badania są finansowane przez NFZ,jak komuś zalezy to się dowie przez które,albo lekarz prowadzący powie.po drugie częśc lekarzy robi tylko 3 badania usg w ciąży,po trzecie dawniej też było dostępne usg,a nie robili tego standardowo.chyba odpowiedziałąm Ci na Twoje pytanie.
Moja koleżanka też była na takich badaniach ,dzieki temu małemu wykryto wadę nerek i lekarze po porodzie od razu mu pomogli.
Mój lekarz też mi mówił że badania 4D są raczej tak dla rodziców jak chca zobaczyć,natomiast specjalistyczne 3D jest właśnie po to co pisałam wyżej.
Jagódka Ty miałaś w awatorze zdjęcie Jagódki z takiego usg 4D.Ja też miałam takie zdjęcie Hani z tych bezpłatnych badań w ramach akcji.
natomiast to badanie szczegółowe 3d,obraz jest inny.
znam prof.Olejek,mieszka kołomnie,za wizytę bierze 300zł,i zleca badanie 3D.

[ Dodano: 2009-02-25, 19:54 ]
Jagódka ,mój gin ma dobry sprzęt usg ale obrazu mózgu nie jest w stanie zobaczyć,dlatego zlecił to badanie.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość