Gabrysia
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 270
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:50

18 wrz 2007, 19:22

Witam wieczorową porą :-D
Niestety w pracy nie udało mi sie nic więcej napisać oprócz tego marnego posta, u nas w pracy co niektórzy mają uczulenie na internet, więc wolę nie ryzykować- :-D

Uff jak fajnie być w domciu :ico_brawa_01: , jak przyszłam z pracy to zaraz po obiadku (dodam, że zrobionym przez mojego Sławka - stara sie chłopoczyna jak może) poszłam z Talibkiem na spacerek. Taka piękna pogoda aż się żyć zachciało :-D . Niestety jeszcze jesteśmy same, bo Sławek pojechał na spotkania, mała śpi a ja próbuje coś napisać.


Kolka bardzo się cieszę, że przeszła Julci biegunka, kurde zawsze coś musi dolegać naszym małym Talibkom :-D . Super, że wreszcie udało Wam się miło spędzić razem niedzielę, mam nadzieję, że takich dni będzie w Waszym życiu coraz więcej. Te nasze chłopki nie są chyba tacy źli :-D :ico_oczko: . A może Twojego R. zmieniło autko? Może tego było mu potrzeba? Wklejaj szybko nam tu fotki, bo wiesz słowa to słowa a takie chwile muszą być udokumentowane :-D .

Kari dobrze, że pokonaliście to wstrętne choróbsko :ico_zly: . Widziałam Twój opis na gg i wiedziałam, że dzielnie walczycie i dacie sobie radę. Ja też już powoli dochodzę do siebie i mam nadzieję, że za kilka dni będę jak "młody Bóg" :-D .

Jogo napisałaś że dziecko zmienia cały świat. Święta racja ono zmienia i wywraca wszystko do góry nogami, ale to jest piękne. Nigdy w życiu tych chwil spędzonych z Talibkiem nie zamieniłabym na nic innego. To skarb, którego nikt nie może nam odebrać. I to piękne uczucie jak człowiek wraca z pracy a tu czeka na niego z utęsknieniem ta mała istotka, i tak strasznie się cieszy na nasz widok. Coś pięknego.

Caro jak mój kochany zięciunio???? Nie wiem jak Ty kochana to zrobisz, ale przekaż Oskarkowi, że musi jeść, aby miał dużo dużo siły i rósł nam na wielkiego chłopa, no bo jak będzie nosił na rękach swoją narzeczoną :ico_noniewiem: ? Mam nadzieję, że szczepienie dla tak dzielnego chłopa to pestka i zniósł je odważnie.

Dagles nie masz się co martwić postępami Jagódki, mój Talibek to też straszny leniwiec :-D , leżenie na brzuszku jest beeeee, przekręcanie na brzuszek i z powrotem też jest bee. najlepiej to leżeć na pleckach i szastać tyłkiem do góry. To uwielbia, i nie mogę jej skłonić do niczego więcej. stópkom się narazie tylko przygląda i patrzy jakby to były jakieś dziwne rzeczy, nie wie jeszcze, że może wziąść je do buzi. Ja jej nie zmuszam do tego. No i jeszcze czym mogę się pochwalić to że uwielbia już siadać, tzn. próbuje siadać. Jak ma w zasięgu nasze ręce, to od razu cap za palce i siada.
Jagódka może się pochwalić tymi ślicznymi ząbkami. jak zobaczyłam to po prostu łezki się zakręciły. Wygląda cudnie. Aż musiałam Sławkowi pokazać zdjęcia jagódki i tez mu się strasznie spodobała.

Delicja cieszę się że wróciłaś, stęskniłyśmy się strasznie. Co do bujaczka to u mnie sie sprawdził w 100%. Ola lubi sobie w nim siedzieć, tylko musiałam dokupić zabawek bo te jej się chyba znudziły i teraz jej zmieniam co jakiś czas. Ja będąc w domu sama z Olą tylko w taki sposób mogłam się rano wymyć, zjeść śniadanie i coś ugotować. Wsadzałam ją do bujaczka i wędrowała ze mną z pokoju do łazienki, z łazienki do kuchni itd :-D . Mam nadzieję, że to nie żadna alergia i te krostki szybko znikną. Najważniejsze to znaleźć przyczynę. będzie dobrze nie zamartwiaj się na zapas.

Kamelek współczuje nie przespanej nocki, w prawdzie moje dziecko jeszcze nigdy w nocy nie miało ochoty na zabawę (odpukać w niemalowane :-D ), ale ja od czasów ciąży nie miałam ani jednej przespanej nocki. Ale co tam, jakoś daje radę, nie mam wyjścia. moja znajoma właśnie mi dziś opowiadała, że jej 3 letnia córka potrafi obudzić się w nocy, żeby tańczyć z mamą. I co włącza muzyczkę i nie ma rady trzeba potańczyć w środku nocy :-D . mała się zmęczy i dalej śpi :-D . dobre nie?

Agi wszystkiego najlepszego dla Majeczki z okazji chrztu, wyglądaliście wszyscy przepięknie. uwielbiam oglądać zdjęcia :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Kasik Ty nasza kochana Pani doktor. Bardzo bardzo się cieszę, że Wikunia nasza kochana już lepiej się czuję, Boże będę trzymała kciuki, aby na dobre zniknęły te wszystkie problemy z którymi borykacie się od kilku miesięcy. Tak bardzo było mi Was szkoda, jak pisałaś co przechodzicie. To okropne, ale widzę, że wszystko już na dobrej drodze. tak trzymajcie kobietki kochane :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: . Zdjęcia z książeczką prześliczne, ale ten czas leci, dopiero te nasze szkraby sie rodziły :ico_haha_02: Ogromne :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: dla Vikusi za spróbowanie stópki. ja też bym chciała, aby moje dziecko spróbowało swojej stópki, to musi wyglądać rewelacyjnie.

Kurcze odpisałam co nieco, ale nie wiem czy nie pomieszałam co i jak, bo ostatnio moja głowa jest przemęczona. jeśli coś poprzekręcałam to :ico_sorki: . i jeśli kogoś ominęłam to również :ico_sorki: i proszę o wybaczenie. Matko idę budzić talibka bo śpi już 2 h :ico_szoking: , co ja zrobię z nią w nocy?

[ Dodano: 2007-09-18, 21:04 ]
Wpadłam się pożegnać i życzyć miłej nocki :ico_buziaczki_big: , bo ja już :ico_spanko: , talibek wykąpany już prawie śpi na dobre, więc ja jeszcze myju myju :703: , jakieś ubranie na jutro muszę sobie przyszykować i lecę się przytulić do podusi. Jutro ma być podobno bardzo zimno wrrrr, aż mi się zimno zrobiło. A ciekawa jestem czy u was w blokach już grzeją, bo u nas obiecują że zaczną na dniach.

Pomyślałam sobie o Marzence, ciekawe kiedy do nas dołączy bo tęskno mi za nią :ico_placzek: .
:607: :ico_buziaczki_big:

syla75
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1322
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:14

18 wrz 2007, 21:07

Martynka tez miała takie dni że budziła sie z płaczem co jakis czas w nocy a w dzien była pogodna to sa chyba takie okresy u dzieciątek jakby im cos dolegało to płakały by w dzień i w nocy teraz cieszę sie bo jest juz uregulowana w ciagu dnia drzemka o 10 i o 14tak po dwie trzy godzinki a potem nocny sen o 19 -20 a jedzenie to tak rano o 7-8 zależy jak wstanie kaszka łyzeczka na gesto potem ok 11 mleczko z butli przez sen potem o 13 obiadek potem o 15-16 zalezy jak sie obudzi deserek i jeszcze w miedzyczasie albo rano albo po deserku danonek potem o 19 kaszka łyzeczka na gesto kapanie i spanko ok 23 butla na spiku i budzi sie ok 4 -5 ale na picie i spi dalej do 7-8 i na nowo oczywiscie nie codziennie jest tak kolorowo bo ma tez i pół godzinne drzemki i jest wtedy marudna jak nie wiem co wiec bywa to różnie

Co do kolezanek z pracy to olac te głupie baby bo potrafią to być nawredniejsze istoty na swiecie.nie mówiac juz o zazdrosci wiec kochane robić swoje i w nonono mieć cała reszte no i oczywiscie nie dac sie. a nasze dzidzie i rodzinka to najwazniejsze i najlepsze co nas spotkało na świecie życze żeby wszystko sie ułożyło tak to jest jak brakuje pieniędzy to cóz trzeba do pracy wiem cos o tym bo tez przez brak kasy własnie cierpię co prawda nie w ten sposób że ja muszę iść do pracy ale nie ma z nami tomka i na wszystkich to sie odbija zwłaszcza na dziewczynkach na mnie też

znowu okres na choróbska bo pogoda sprzyja zarazka paskudnym i dopada nas i nasze maleństwa

A co do Nicolki to w szkole ok codziennie wybiera sie na dodatkowe zajecia wiec wiekszość dnia spedza w szkole a resztę z nami jak przychodzi ze szkoły to martynka na jej widok aż piszczy i kwiczy tak sie cieszy.Nikolka powiedziała ze dopiero co zaczęła pisac a juz ma same odciski na palcach tyle im zadaja szlaczków.
kochane napisałam tak ogólnikowo ale wiadomo o co chodzi bo cos ostatnio nie mogę połapać sie co której z was miałam napisać.

[ Dodano: 2007-09-18, 21:08 ]
aha a szczepienie to miałyśmy 25 sierpnia i teraz w pażdzierniku ostatnie chyba na grużlicę i potem dopiero jak skończą roczek.

[ Dodano: 2007-09-18, 21:10 ]
Juz niedługo puknie nam pół roczku jak ten czas leci szok :ico_szoking:

[ Dodano: 2007-09-18, 21:13 ]
martynka juz tez w leżaczku nie koniecznie chce leżeć robi mostki i za długo nie posiedzi.
a kojec to super sprawa miałam dla nicolki i bardzo sie sprawdził
teraz bedziemy się przymierzać do chodzika bo martynka jak ja podciagam za rączki do siadania to ona od razu na nogi nie chce siedzieć na kolankach też wstaje od razu na nogi a w chodziku to przynajmniej bedzie na pionowo to może coś zrobię w domu

[ Dodano: 2007-09-18, 21:16 ]
czy cos jeszcze miałam wam napisać ????????????????????ze bardzo was wszystkie lubie i ciesze się że mogę z wami rozmawiać chociaz w taki sposób .

[ Dodano: 2007-09-18, 21:18 ]
DAGLES kochana cos ci powiem za szybko jak dzieci wszystko robią to tez nie jest dobrze co ja sie nameczę z ta moja martynką jak na tych girkach chce na wszystko przyjdzie czas i pora .więc prosze mi sie tu nie zamartwiać .

[ Dodano: 2007-09-18, 21:19 ]
a wiecie co z moim zieciuniem Szymciem sie dzieje?????????????????????????????????

[ Dodano: 2007-09-18, 21:21 ]
a moja sąsiadka urodziła córeczkę w zeszłym tygodniu wiecie ja juz nie pamietałam że martynka była taka malusia a była mniejsza jak sie urodziła od sasiadki córeczki

caro
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3236
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:11

18 wrz 2007, 21:30

Cześć dziewczyny!!!!!!!!!

No i po szczepieniu!!!!!!!!!!!! Niby wszystko w porządku, tylko że młody od 23 sierpnia przytył tylko 20g :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga: . Nie wiem dlaczego, wszystko z nim w porządku, no mniej je, ale to dopiero od paru dni :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga:
Ukłucie przeżył dzielnie, tak jak poprzednie, mój mały twardziel :-D , na szczęście było tylko jedno!!!!!!! A teraz to dopiero pod koniec marca, uffffffffff!!!!!!!!

Kurcze nie pamiętam za bardzo co pisałyście, a przecież nie było mnie tu tylko 1 dzień :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga:

Gabrysiu kochana tak mi cię szkoda że musisz chodzic do tej zasranej roboty, a jeszcze masz te wstrętne koleżanki tam, boże jakie kobiety mogą być podłe, a przecież powinny zrozumieć przynajmiej te które maja dzieci, jak ciężko jest wrócić do pracy mając tak małe dziecko w domu, świnie jedne, jak to moja mama mówi Zeby się w trumnie zesrały (nie wiem skąd ona bierze te swoje przysłowia :-D )
Jestem z tobą kochana, jak wszystkie kwietniowki, mamy siebie i zawsze możemy na siebie liczyć!!!!!!!!!!!

Kasi.k ja daje mu jedzonko w krzesełku bo jest wygodniej, tylko że druga sprawa to on teraz jeść nie chce, ech :ico_placzek:

Kamelek u nas to samo było w nocy, pobudka 3.30 i zero spania, nie wiem co się dzieje z tym moim smykiem :ico_olaboga:

Katrin daj znać jak na szczepienu!!!!!!!!!!

Dagles ja mam łóżeczko turystyczne, tak jak Kasi.k chyba, i po zdjęciu tego poziomu dla mniejszych dzieci jest po prostu kojec, jestem ogólnie zadowolona z tego zakupu, bo kosztował tylko 200zł, a służy nam od urodzenia jako łóżeczko= teraz jako kojec!!!!

Delicja mam nadzieję, że to nie alergia!!!!!!!!!

Agi pięknie wyglądaliście na chrzścinach :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

syla75 pisze:teraz bedziemy się przymierzać do chodzika bo martynka jak ja podciagam za rączki do siadania to ona od razu na nogi nie chce siedzieć na kolankach też wstaje od razu na nogi a


u nas jest to samo i też właśnie się przymierzam do zakupu chodzika!!!!!!!!!

[ Dodano: 2007-09-18, 21:32 ]
Syla ja dzisiaj na szczepiniu jak byliśmy i były takie maluszki 6-tygodniowe to nie mogłam sobie przypomnieć, że mój synuś taki był malusi!!!!!! Smiesznie mi się patrzy teraz na takie noworodki!!!!!!!

[ Dodano: 2007-09-18, 21:34 ]
Ciekawe czy Rybka była u Mordki???????????

kari24
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 489
Rejestracja: 08 mar 2007, 10:45

18 wrz 2007, 22:52

Cześć dziewczyny :ico_haha_01:
Ale mi się zaległości narobiły :ico_olaboga: fajnie, że tyle naklikałyście bo lubię was czytać.
U nas ze zdrowiem już znacznie lepiej, troszkę jeszcze się smarkamy, ale tak ogólnie juz lepiej się wszyscy czujemy. Krystkowi rośnie ząb, ślini się jak najęty i wszystko wkłada do buzi, a najbardziej lubi swoje rączki.
Pozatem ja walczę z nauką zakładania i stylizacji paznokci żelowych, dziewczyny byłam na kursie 4 lata temu wydałam kupe kasy i nic nie pamiętam. Tzn znam podstawy i umiem paznokcie zrobić, ale brakuje mi profesjonalizmu niestety, dlatego też zdecydowałam że muszę się doszkolić i od poniedziałku zaczynam na 99proc. kurs stylizacji 3-dniowy, niestety aż za 600zł :ico_placzek: Matko czemu tak wszystko drogie jest :ico_olaboga: . A i w dodatku kurs jest w Krakowie i znów będę 3 dni pod rząd tam jechać - beznadzieja. Dobra, zamykam już dzisiaj jutro jestem w domu to postaram się odpisać na posty. Tymczasem trzymajcie się ciepło i spokojnej nocki życzę.
PS. Ja też zastanawiam się kiedy Marzenka wróci :ico_noniewiem: , mam nadzieję, że już niedługo, bo tak jakoś smutno na naszym forum bez naszej SUPERNIANI MARZENKI :-D

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

18 wrz 2007, 23:31

jejku dziewczyny mam pytanie moze glupie ale mnie to meczy
jak wy dajecie butle swoim dzieciom przez sen?
wyciagacie z lozeczka i dajecie butle?

caro
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3236
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:11

19 wrz 2007, 06:30

Kasi.k miałam Ci wczoraj napisać, ale zapomniałam :ico_olaboga: , te krzesełko ma 3 poziomy regulacji oparcia, więc takie mniejsze dzieci jak nasze wcale nie muszą być na całkiem pionowo, bo można obniiżyć na półleżąco!!!!!!!!!!

Kari dobrze, że już ze zdrówkiem lepiej :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Kurcze faktycznie trochę drogi ten kurs, ale mam nadzieję, że się dużo tam nauczysz :-D

Jagodka ja Ci za bardzo nie pomogę, bo ja nigdy przez sen nie dawałam butli!!!!!!!!!

Ja jako pierwsza dziś zapraszam wszyskich na :ico_kawa: !!!!!!!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Dagles
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 222
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:06

19 wrz 2007, 09:55

dziekuję dziewczyny za odpowiedzi!!!!!!!!!!!!!!!!
mysle ze zakup kojca bedzie trafiony szczególnie ze czasem trzeba coś ugotować, zwiąść przysznic... a maluch niedługo ruszy w świat!!!

byłam i gina. po endometriozie nie ma śladu!!!!!!!!!!!!!!! :ico_brawa_01:

Mróweczko to Eryczek juz raczkuje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! to się właśnie zaczyna tak do tyłu właśnie bo łatwiej, za chwile ruszy w przód a wtedy koniec spokoju!!! hihihi

Agi sliczni jestescie!!!!

Kari powodzenia w doszkalaniu!! drogo trochę jak za 3 dni...

Syla, Gabrysia dzieki za pocieszenie!!!!! juz pomału wmówiłam sobie ze WSZYSTKO Z NIĄ OK! i wczoraj mój gin mi mówił o sowojej 7 mies córce. wazy 7,5 kg i tez leniuszek :-D

[ Dodano: 2007-09-19, 10:01 ]
Kasik gratuluję postępów Vikuni!!!!!!!!!!

[ Dodano: 2007-09-19, 10:08 ]
Kamelek to prawda ze dzieci zyją swoim zyciem... moja np. z dnia na dzien przestała zasypiac w hustawce. na rzecz wózka!! tak ze bardzo szybko zmieniają się upodobania i umiejętności. teraz bawi sie i wydaje swiszczące dzwięki przez zęby. hihi

[ Dodano: 2007-09-19, 10:09 ]
aha, i spała po 30-40 minut w dzien. a teraz 2-3 h przespi... :ico_brawa_01:

katrin
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1971
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:29

19 wrz 2007, 10:48

Ale jestescie ranne ptaszki!!!
My sobie mimo wielu przerw lezymy do 10 w lozku :ico_wstydzioch: Moj maly goraczkuje :ico_placzek: Niestety-taka reakcja na szczepienie, w koncu byl szczepiony przeciwko 7 chorobom, wiec nie dziwi mnie, ze organizm zareagowal goraczka.U lekarza bylo oki.Balam sie przyznac, ze nie dokarmiam, ale w koncu odwaznie powiedzialam, ze zdecydowlismy z mezem , ze jak tylko sie da to do pol roku chcemy malego tylko na cycu trzymac.I wiecie, ze powiedziala, ze w porzadku, bo wcale za chudy nie jest, wazy 8200 , wiec przybral przez ostatnie 5 tygodni 800 gramm i to jest w porzadku :ico_szoking: Kurka ostatnio 2 kilo w ciagu 10 tygodni bylo nie w porzadku-juz nic nie rozumiem.Byla ze mna szagierka i szwagier, bo maz jak zwykle w pracy i juz wiem jak to milo jak ktos chwali dziecko w obecnosci osob trzecich.Pani doktor mowila, ze dziecko bardzo dobrze sie rozwija motorycznie i widac, ze jest wychowywany spokojnie, bez stresu, bo taki pogodny i nie rozkrzyczany, bo niestety w dzisiejszych czasach nawet niemowlata sa juz zestresowane :ico_szoking: Szczepienie zniosl dzielnie!!!
Potem odpisze na posty, bo maly marudzi

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

19 wrz 2007, 11:40

hej dziewczyny ja tylko na chwilkę bo zbieramy się na szczepienie.
a potem mam znów pranie, piorę już drugi dzień, tyle się tego badziewia nazbierało, szkoda, że nie ma ciuchów jednorazowych :-D
jagódka nie wyciągaj małej z łóżka!!! włóż jej butlę do buzi, sama będzie ssała, nie bój się nie zachłyśnie się, ja tak robiłam czasami. a czemu chcesz jej dawać przez sen????coś jej nie smakuje????
a leżaczek już zamówiłam :-D
trzymajcie za nas kciuki, Boże żeby to chociaż nie była alergia. Jeśli okaże się, że to od mleka, to będzie wiadomo, że mój maluch ma uczulenie na laktozę :ico_placzek:

syla75
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1322
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:14

19 wrz 2007, 12:22

JAGÓDKA dokładnie nie wyciagaj małej z łóżeczka ja daje mojej małej tak cały czas na spiku bo inaczej mi nie je wiec nic sie nie martw

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość