Awatar użytkownika
MamciaKochana
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2042
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:02

15 sie 2007, 17:50

Eva_1977, swietny! przydalaby sie Julci lepsza spaceroweczka bo ta co ma to jest od wozka combi i nie za ladna :ico_noniewiem:

Eva_1977
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 585
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:29

16 sie 2007, 08:36

witajcie...
j a dzisiaj znowu mialam problem z wesjciem na forum
co chcialam wesjc to wyskakiwal mi blad :ico_zly:

u nas dzisiaj sliczna pogoda
sloneczko swieci i bardzo cieplo
teraz ide polozyc spac mojego brzdąca

Awatar użytkownika
MamciaKochana
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2042
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:02

16 sie 2007, 08:52

Eva_1977, no ja tez mam problem z wejsciem na tt i to prawie codziennie, a mowili ze nowy serwer bedzie lepszy.... :ico_zly:

dzis Julcia spala 11 godzin bez pobudki ( dzieki Iz@!!! ) to z tej ksiazki co mi wlasnie Iz@ przeslala wyczytalam pare rad, co nie zrobily duzej roznicy dla Julci za to pozwalaja jej dlugo spac, dzis spala od 20 do 7 rano, :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

wlasnie polozylam Julcie spac, bo sie bawila i raczkowala i stracila rownowage i upadla na ziemie i uderzyla glowe :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga: tak plakala przez pierwsze minuty ale ja przytulilam i kolysalam i zasnela, biedulka....

Eva_1977
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 585
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:29

16 sie 2007, 08:57

ojejciu... biedulka malutka..
moj mlody tez juz spi

i wielkie :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: dla Julci

a moglabys mi przeslac ta ksiazke
moze i ja bym skorzystała :ico_wstydzioch:

Awatar użytkownika
MamciaKochana
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2042
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:02

16 sie 2007, 09:02

Eva_1977, jasne ze ci przesle tylko podaj maila, Julcia umie sama zasypiac, ale skorzystalam z rad dotyczacych malego dopasowania por spania i jedzenia, ale juz widze efekty :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
karolas
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2031
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:26

16 sie 2007, 09:04

CZESC LUTOWECZKI ja kurcze od wczoraj próbuje sie dostać na forum i cały dzień wyskakiwał mi błąd mam nadzieje,ze teraz uda mi sie w koncu wyslać posta a jak nie to znow go zapisze na pulpicie i bede próbowac pozniej.
Pisze szybko bo Melcia znow sie wywineła juz z maty i gdiześ drałuje wiec oczywiscie czasu nie mam cholercia ale to sie uciązliwe stało, jak tylko lezała to czekałam az zacznie cos wywijac to teraz mam. Ale nic tam jakos przezyc trzeba ten czas najgorszy :)
EVA_1977 czesc ja tez mam spacerówkę z takim jak my to nazwalismy "pulpitem sterowniczym" hi hi z ta tacka z przodu, Amelka bardzo lubi jak jej tam naukładam zabaweczek poprzywiązywanych wsążeczką i puka o tą tacke, trzyma sie jej i tak jezdzimy na spacerkach od czasu jak siedzi i sie trzyma tej tacki i tam ma zabawki to spacery są lepsze bo bardzo jej sie to podoba :)
EVA_1977,IWONA77 ja próbowałam róznych producentów słoiczkowych ale zostałąm w rezultacie tylko przy dwóch tj. daje obiadki z Bobovity sa najlepsze w smaku chyba dla Amelki bo wcina je równo a deserki to tez albo Bobovity albo z hippa gerbera wcale nie kupuje.
No i zaczęłam ścierać sama słodkie jabłko, dałam jej bananka zrobionego widelcem na papke jabłko chętnie zjadła ale bananka tak średnio.
Za to zjadła zrobioną zupke pomidorową i ze słoiczka tez lubi pomidorowa z lekkim kurczakiem i ryzem.
tak patrze po fotkach ze Eve i qunick przypinacie dzieci tymi pasami do góry ja tez przypinałam ale Amelka strasznie marudziła nie lubi być taka skrępowana i nie mogła sie trzymac tej tacki więc ją na dole tylko zapinam.
GORACE ZYCZENIA DLA POLROCZNYCH DZIECIACZKOW HEKKATE,ML :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent:
[B]LUTOWECZKI
wiecie co zaczynam troszke sie martiwc czy Amelce nie wychodzi nad pepuszkiem przepuklinka kurcze, moja siostra miała operowana przepuklinke w wieku 1,5 roku i tak jakos mi to podchodzi ze wygląda podobnie :(
Czekam az nasza pediatra wroci po 20 z urlopu to od razu pojde jej pokazac,mam nadzieje,ze to nie przepuklinka bo nie chce do szpitala tak fajnie nam tutaj bez chorob teraz nie wiem czy taki miala wczesniej pepuszek bo jakos sie nie przygladalam ale jak wypnie brzuszwek to taka kulka sie robi nad pepuszkiem mojej gwiazduni kochanej :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:

Awatar użytkownika
MamciaKochana
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2042
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:02

16 sie 2007, 09:57

patrzcie kobitki co znalazlam
W czasie, które przeciętnie przypada na raczkowanie tj. 8-9 miesiąc życia niemowlę zwraca większa uwagę na siebie samego. Przejawia wówczas zachowania, które wiele rodziców stara się zahamować np.:, kiedy widzi nieznaną osobę płacze, nie chce by inne osoby bawiły się z nim i wspomagały jego rozwój. Wielu uznaje takie zachowanie za przejaw rozpieszczania tymczasem nie należy go tłumić, gdyż pokazuje ono, że dziecko poznało i pokochało swoja matkę, a równocześnie zaczęło dostrzegać własne ja. W trakcie odkrywania siebie oczywiście matka musi towarzyszyć swojej małej pociesze, choć bywa w tym czasie bardzo niesforne. Czasami krzyczy, rzuca zabawkami itp., ale w ten sposób pokazuje, że poznało już swoje ciało i że może się dalej rozwijać. Z racji faktu, iż dzieci takie bywają nieznośne wielu opiekunów, rodziców zamiast je wspierać hamuje ich rozwój, krzyczy na nie i stosuje rozmaite kary. Takie zachowania nie tylko nie pomagają w rozwoju, ale także opóźniają go. Tak, więc raczkowanie jest istotnym elementem w rozwoju dziecka, gdyż:
-jest to przeskok w rozwoju fizycznym z pozycji leżącej do stojącej
- jest to też przekroczenie pewnej granicy emocjonalnej i ważny krok w rozwoju, gdyż w tym właśnie czasie dziecko zaczyna poznawać swoje i ciało; od tej pory coraz bardziej będzie dążyło do tego, aby upodobnić się do osoby dorosłej

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

16 sie 2007, 10:22

hej

JEŚLI DZIECKO UDERZY SIĘ W GŁOWĘ NIE KŁADZIEMY GO SPAĆ DO 3 GODZIN PO UDERZENIU, GDYŻ PODCZAS SNU PUCHNIE MÓZG DZIECKA I WSKUTEK WSTRZĄSU MOŻE DOJŚĆ DO NIEDOTLENIENIA I ŚMIERCI DZIECKA !!!!!!!!!

Wszystkim dzieciom z okazji skończenia pół roczku :ico_tort: :ico_brawa_01:

:ico_placzek: Coś podgryzło moje go kociaka :ico_placzek: Strasznie mi8 smuto i chyba będziemy go musieli uśpić :ico_placzek:

TT znów nawala!

Kelly To faktycznie Kajunia :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Magdzinka
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1205
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:19

16 sie 2007, 10:25

Lutówki jaka powinna być konsystencja kupki naszych dzieci??? Bo przeczytałam w gazecie, że powodem do niepokoju u półroczniaka jest "stolec o konsystencji plasteliny lub w postaci twardych kulek". A właśnie Joasia robi taką kupkę jak plastelina ale to po mięsku przecież więc dlaczego mam się tym nieopokoić??? A jak nie podam mięska to robi luźniejszą więc myślałam , że wszystko jest ok , a tu nagle czytam coś takiego :ico_noniewiem:

A wczoraj byliśmy z małą na paradzie wojskowej i Joaś wcale się nie bała, a cicho tam nie było, zwłaszcza jak przelatywały samoloty. Nawet była zainteresowana co to takiego na niebie leci i huczy. I śmiałam się z niej bo w pewnym momencie zdjęła swój kapelusik i zaczęła nim wymachiwać jakby machać pilotom hihihi, a potem jak zobaczyła czołgi jak przyspieszają to krzyknęła po swojemu tak eeeeeeeejjjaaaa to zabrzmiało ja HEJA! albo JUHUUU! Tak jej się podobało :-D

Obrazek
Shot with Canon PowerShot S3 IS at 2007-08-16

Obrazek
Shot with Canon PowerShot S3 IS at 2007-08-16
Ostatnio zmieniony 16 sie 2007, 10:39 przez Magdzinka, łącznie zmieniany 1 raz.

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

16 sie 2007, 10:30

Magdzinka Mój mały też tak ma z tymi kupkami. Jak podam mięsko to robi takie właśnie kupki jak plastelina czasami jest kupka taka zbita, jak nie podam to normalna. Ja się tym nie przejmuje!

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość