julie_377
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 959
Rejestracja: 08 mar 2007, 10:12

30 mar 2007, 10:49

kasia nie mam pojecia ... moj natus tylkona banana reagowal zielona kupa...a zatwardzenia ma jak nue chce piernik pic a czasem calydzien kropli wody czy rumianku nie moge w niego wmusic :ico_noniewiem: zapytaj lekarza najlepiej...
u nas nocka nie zbyt natek obudzil sie o 4 i zabawa do 6 jejku... :ico_noniewiem: no ale wyspal sie wczoraj w dzien to nic dziwnego a dzis dzien tez pod psem wiec maly senny chyba tez sie zdrzemne jak juz wysprzatam mieszkanko bo w nocy pewnie znowu bedziemy sie bawic :ico_haha_01:

_KaSiK_23
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 24
Rejestracja: 23 mar 2007, 16:29

30 mar 2007, 14:25

Witam, my juz po spacerku
Jeżeli chodzi o jabłko w słiczku to z tego co wiem to działa rozluźniająco.Napewno pierwsze posiłki bedą wpływaly na kupke ale powinno sie po tygodniu do dwóch ( w zależności od ilości karmień dziennie ) wszytko unormować.
Napewno marchewka moze powodować zawtardzenia i mojego Pitera do tej pory wywołuje a mały już ponad m-c jest na słoiczkach.
Myśle ze powinnaś próbowac dawac jabłuszko i się unormuje.A jak nie to spróbuj dac czopek glicerynowy ( jak pojdzie kupka w ciągu godziny to znaczy że było zatwardzenie a jak nie to znaczy że dzidzia nie potrzebowała się załatwić ) , tak mowił mi lekarz bo my mielismy kiedys straszne problemu z kupka ( mały robił raz na dwa tygodnie , ale był pogodny nic go nie bolało tak wiec musiało tak być ).

Awatar użytkownika
LEMONII 24
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 357
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:33

30 mar 2007, 18:47

dokładnie, jabłuszkop powinno raczej wpływać na rozluźnienie kupki więc to moze taka pierwsza reakcja tylko albo to nie od jabvłka, też polecam czopek glicerynowy, ostatnio kupiłam i naprawde działa cuda...
Julie ja też nie lubie tego szerokiego pieluchowania i małego nie pieluchowałam nigdy chociaż jak się tylko urodził stwierdzili ze coś jest nie tak w stawie i położna powiedziała żeby go pieluchować a lekarz jak mu coś o tym napomknełam .żeby do zostawiś do 3,4 mies i nic nie robić, tylko ze teraz nie wiem czy te bioderka to są w lepszym stanie niż wcześniej czy w takim samym bo to pierwsze usg było... i też prywatnie bo jak mi babka dała skierowanie i poszłam do lekarza to się okazało że to skierowanie nie na usg tylko do poradni ortopedycznej a to w innym mieście było no i bez sensu było wracać!!! :ico_zly: a czemu są przeciwnokami pieluchowania??
Gosiaczek jak się nbazywa to coś w czym kąpałąś małego Hubercika?? i gdzie to mozna nabyć?? bo terż bym zobaczyła czy farfocle będą czy nie...
dziewczyny a Kornel się ciągle nie chce przewracać!! tylko raz mu się udało jakieś 2 tyg temu i dalej nic :ico_noniewiem:
lece będe wieczorkiem buziaki

Awatar użytkownika
Gosiunia
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 105
Rejestracja: 07 mar 2007, 23:35

30 mar 2007, 19:12

Hej mamusie :ico_haha_01: Widze, ze tylko moj Hubercik budzi sie w nocy na jedzonko :ico_noniewiem: Ale na kazdego przyjdzie pora, tak mysle.
Kasia uwazam, ze jablszko raczej rozluzniajace powinno byc. Moj maly np po bananie mial zatwardzenia, a wczoraj jak dostal gruszki ze sloiczka to zrobil taka kupke dzis rano, ze bokiem wyleciala, ale nawet zielona nie byla :ico_oczko: Czytalam tez na rozluznienie dobry jest soczek z suszonych sliwek on jest po 4 miesiacu, bodajze z Hippa.
Maju u nas nawet prywatnie USG termin dopiero na 20 kwietnia :-D Ale poszlam bez rejestracji i mnie przyjal. Wszytsko naszczescie wporzadku.
Lemoni to sie nazywa ziele ostrożenia do kapieli relaksujacych. Mozna to kupic w aptece czy w zielarskim, kosztuje ok 4 zl. Ale najlepsze jest to ze wczoraj dorwalam gazete Zdrowie i tam pisali o tym, ze polecane jest do kapieli przewlekle chorych, dla niemowlat, szczegolnie z AZS, no i dla uspokojenia dzieci. Ponoc trzeba kapac przez 5 dni, jesli pojawia sie fafoly. My dzis 3 dzien bedziemy w tym kapac,wczoraj maruda mial jeszcze wiecej tego swinstwa niz przed wczoraj, az sie przerazilam :ico_noniewiem: Zobaczymy dzis. No i nocka spokojniejsza, drugi dzien. Moze faktycznie to ma jakis wplyw :ico_noniewiem:
Brawa dla Nicolki i Olenki :ico_brawa_01: Ciekawe kiedy na moja moto myszke przyjdzie czas??
Uciekam, bo maly chce juz spac. Bede wieczorkiem :ico_buziaczki_big:

Awatar użytkownika
LEMONII 24
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 357
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:33

30 mar 2007, 20:21

haha Gosiaczku jak to9 jedyna?? ja się budzę postatnio co pół godz bo małego bolą ząbki i ciągle się wierci wypluwa smoka i krzyczy ze go chce i tak w kółko a je conajmniej raz ale 2 razy często też się zdarza... jestem tak padnięta po nocy że aż nie chce mi się zasypuiać następnej bo wiem że bardziej mnie to zmęczy niż gfdybym wogóle nie spała
jutro pójde do apteki w takim razie
a jeszcze u nas jkast taka sprawa ze Kornelek nie chce leżeć na rączkach jak leży na brzuszku tylko wszystko przyjmuje na klate a ręce rozjechane na wszystkie strony, oczywiście ładnie się podnmosi ale ręce w tym wogóle nie biorą udziału i tak sie zastanawiam czemu? ma ktoś tak?

Awatar użytkownika
kasiula 84
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 212
Rejestracja: 08 mar 2007, 11:52

30 mar 2007, 20:52

czesc dziewczyny,wybaczcie ze ostatnio malo zagladam ale prawie calymi dniami nie ma mnie w domu.kasia242, gratuluje nastepnego malenstwa :ico_brawa_01: LEMONII 24, jak moja Ola mila 6 tg to poszlam z nia prywatnie na usg bioderek i sie okazalo ze cos jest nie tak,lekarz zalecil szerokie pieluchowanie i zglosic sie do kontroli po 2 miesiacach.Strasznie mnie to wkurzalo bo musialam zakladacc pampersa i 2 pieluchy tetrowe i tak non stop,dzien i noc ae oplacalo sie :ico_brawa_01: na kontroli okazalo sie ze wada sie cofnela i wszystko jest dobrz :ico_brawa_01: troche mnie to dziwi ze lekarz nie kaza twojemu Kornelkowi zakladac pieluchy :ico_szoking: przeciez to dla jego dobra.Lepsze to niz pozniej nszenie szyny przez pare miesiecy :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
LEMONII 24
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 357
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:33

30 mar 2007, 21:33

nie no szyne to już chyba przy większych wadach sie stosuje a u nas jak byłam ostatnio u pediatry- innej niż na początku to powiedziała po badaniu ręcznym że raczej jest wszystko dobrze, lekarz na usg powiedział ze nic tu złego nie widzi a jak są jakies odchylenia to minimalne i po 2 dniach jak wynik miałam odebrać to napisal że prawy staw > Od II b a lewy to Ib/IIb no i jak mi dziewczyny powiedziały to IIb i IIIc to są predyspozycje do wad ale jesszcze nie sama wada no ale norma też nie i dlatego nie wiem co mam teraz robić

Awatar użytkownika
kasiula 84
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 212
Rejestracja: 08 mar 2007, 11:52

30 mar 2007, 21:43

LEMONII 24, ja bym ci jednak proponoala zakladac te pieluch,to malemu nie zaszkodzi jedynie moze pomuc.A ten lekarz niech sie okresli zamiast mowic RACZEJ!! lekarka Oli tez mowila ze raczej jest przepuchlina i co??bylam dzis znowu u chirurga i jak mala skonczy rok to czeka ja mala operacja :ico_placzek: :ico_zly: :ico_placzek: :ico_zly: lemoni dzialaj cos z tymi bioderkami zeby nie bylo za pozno :ico_nienie:

Awatar użytkownika
LEMONII 24
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 357
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:33

30 mar 2007, 21:55

kurcze a co tyle tych przepuklin ostatnio!!?? ale moze się jeszcze wchłonie bo do roczku troche macie czasu... ja chyba się po prostu do ortopedy przejde bo też mnie to zaczyna już męczyć... ale ciekawa jestem dlaczego w anglii potępiają pieluchowanie? moze coś w tym jest?

Awatar użytkownika
kasiula 84
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 212
Rejestracja: 08 mar 2007, 11:52

30 mar 2007, 22:03

chcialabym aby to sie wchlonelo ale ale lekarz pow ze przepuchlina jest w miare duze i raczej sie nie wchlonie,wiec musze sie nasatwic na zabieg :ico_placzek: lemoni idz do ortopedy bedziesz spokojniejsza.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość