Awatar użytkownika
wisienka24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2589
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:31

10 lis 2007, 04:34

Ha, a ja z kolei sie martwie, ze Szymus za bardzo przybiera. Do lekarza idziemy za ok 2 tygodnie, ale tak "na oko" wydaje mi sie, ze wazy za duzo.

Aga, z nie zawsze trzeba tak długo czekac. Zalezy co Cie interesuje. Czesc rzeczy nie mam u siebie tylko musze kupic w sklepie albo przez internet, to wtedy czeka sie dłuzej. Ale po nadaniu paczki dochodzi zazwyczaj w 5 tygodni.

Awatar użytkownika
karolina-ch
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 899
Rejestracja: 09 mar 2007, 19:27

10 lis 2007, 10:52

Moja Amelka wstala dzisiaj o 8:00 rano!!!!!!!!!!!!!ale z niej sie robi spioch :)

[ Dodano: 2007-11-10, 13:44 ]
ja sie wlasnie troche boje tej pozdrozy samolotem ale moze bedzie dobrze, ona zazwyczaj jest spokojna a te dwie godzinki to jakos wytrzyma :)

[ Dodano: 2007-11-10, 13:45 ]
ja sie wlasnie troche boje tej pozdrozy samolotem ale moze bedzie dobrze, ona zazwyczaj jest spokojna a te dwie godzinki to jakos wytrzyma :)

79anita
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 909
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:55

11 lis 2007, 02:04

ale miałam do czytania :ico_szoking: troszkę mnie nie było :ico_oczko: może zaczne od początrku :ico_oczko: robiłam małemu badania krwi bo podobno blady... wyszły żle bo niski poziom żelaza itd dostaliśmy kupe witamin żelazo w syropie wit, b6,b3 kwas foliowy więc teraz nic innego nie robie jak tylko rozgniatam tabletki i próbuje przemycić małemu - Boże jak te dzieci się szybko uczą co brać do buzi a co jest niedobre i pod żadnym pozorem nie połknąć :ico_szoking: co do śmiechów to chyba tak ma być bo mały musi być w super humorku aby się śmiać w głos i też nie do wszystkich dzisiaj np. pierwszy raz wziął na ręce bo wcześniej się bał dziadek ( tak to już z tym moim ojcem) to mały nie był zachwycony poza tym jak go bierze ktoś obcy to szuka mnie wzrokiem jak jestem to ok ale jak mnie nie ma to tragedia w ogóle rozpuściłam sobie syna :ico_szoking: zaczełam chodzić na aerobik - jak wracam to moj Rys jest wykończony bo mały dał mu popalić poza tym co jest z tymi facetami baba jakoś zawsze musi dać sobie rade a facet zawsze ma wymówki :ico_szoking: no i co do nowych umiejętności to nauczyłam małego brrrr... tak jak robi samochód :ico_oczko: i teraz jest brrrr. jak jest rozbawiony zmęczony - generalnie non stop :ico_szoking:

[ Dodano: 2007-11-11, 01:12 ]
no i nie napisałam o spaniu - KOSZMAR!!! też mam czasem JA CHCĘ DO PRACY!!!! w ciągu dnia nauczyłam ( Ja go nie usypiam na rękach - to taka moja zasada ja ją stosuje mój Rys nie :ico_oczko: już widać efekty ze mną mały się bawi a od niego chce tylko na ręce) ale jest tragedia wieczorem dzisiaj po kąpieli zasnął na sofie ( tak było bez problemów dawniej) po czym się po godz. obudził i walczył do ok 23.00 :ico_szoking: oczywiście pokłuciłam się z Ryskiem ale nie chcę mi się pisać :) dla faceta fajnie mieć dziecko ale tylko wtedy jak jest to mu na ręke a mały jest w dobrym humorku :ico_szoking: wracając do tematy w końcu go nakarmiła i po wielu trudach śpi ale zauważyłam że od kiedy skończył 3 miesiące to strasznie chcę rządzić :ico_szoking:

Awatar użytkownika
karolina-ch
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 899
Rejestracja: 09 mar 2007, 19:27

11 lis 2007, 14:26

Ja sie pochwalilam ze tyle spala a wczoraj szalala do 3 w nocy!!! nie usypiam jej na rekach bo jak klade do lozka to otwiera oczka i od nowa szaleje. kupilam jej wczoraj super balsam z johnsona niby pomagajacy zasnac, miala kapiel z takim samym plynem i pozniej balsamik i patrzcie jak szalala!!! pogoda u nas paskudna!!!!!!!!

[ Dodano: 2007-11-11, 17:36 ]
wlasnie moja mala zasnela a ja wzielam sie za porzadki w ciuchach, przymierzylam wszystkie spodnie sprzed ciazy bo zastanawiam sie w czym bede chodzic w Polsce i okazuje sie ze jestem zdana na dwie parry nowych jeansow ktore kupilam po ciazy (rozmiar wieksze :ico_placzek: ) ale w sumie to najbardziej zawadza mi ten brzuch po dziecku, poza tym wydaje mi sie ze poza tym ze przytylam to figura mi sie zmienila, jakby zniknal brzuch to bym ja widziala i wiedziala czy to na lepsze czy nie :ico_noniewiem: Pojade do domu to bede nad tym pracowac bo teraz to nawet nie mam czasu, jak mala spi to ja nadganiam sprawy domowe, a w Polsce bede miala mame i siostre, zobaczymy w styczniu :) czy beda jakies rezultaty.

Czy ktoras z was probowala jazdy na rowerku takim do cwiczen przez dluzszy czas,c zy to pomaga? ja przymierzam sie do kupna ale po nowym roku :) moja siostra ma wiec w grundiu zobacze czy da jakis efekt.

Pozdrawiam!!!

Aga78
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 965
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:00

11 lis 2007, 22:59

79anita, moja Julka też ....brrrr brrrr... :-D a co się przy tym opluje :ico_olaboga: :-D
a z facetami to tak zawsze- jak cacy to jest ok, ledwo pojawi się jakaś mała trudność i nogi za pas :ico_puknij:

wczoraj się załamałam :ico_olaboga: mieliśmy spotkanie klasowe po 10 latach :ico_brawa_01: , Julka śpi od 19.00 do 1.00 w nocy więc zdecydowałam się wyjść ale na wszelki wypadek chcialam ściągnąć trochę pokarmu- męczyłam się pół godziny w efekcie ściągnęłam 40ml :ico_olaboga: a piersi mnie tak bolały :ico_olaboga: :ico_placzek: - mam pytanie ile ja takie malutkie dziecko????

Impreza była świetna, a Julka na szczęście wytrzymała bez jedzenia...

Tosia niestety jeszcze jest w szpitalu :ico_placzek:

Awatar użytkownika
martuunia1
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1151
Rejestracja: 18 mar 2007, 21:14

12 lis 2007, 14:06

czesc Dziewczyny i Dzieciaczki!!!


U mnie ......cudownie :-D Wrócil moj Adas i cieszymy sie soba ile mozemy :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: Jestem bardzo szczesliwa!!!!
Az ze szczescia plakac mi sie chce!!!
Nasza Nelcia jest cudowna!Jest grzeczna z regoly, smieje sie prawie caly czas,gaworzy podnosi glowke itp a wazy juz 6200 noi czasem rece bola ale Tatus ma silne ramiona :-D
Pozreawiam Was serdecznie i jak bede miala czas to przeczytam zalegle posty :-)
Buziolki

Awatar użytkownika
karolina-ch
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 899
Rejestracja: 09 mar 2007, 19:27

12 lis 2007, 15:05

Aga78 to zalezy od wagi dziecka, ja Ci moge podac tylko wedlug tej rozpiski na mleku ile powinny jesc dzieci:
O urodzenia-2tygodni (3,5 kg) -90 ml
2-4 tygodni (4,2kg)-120 ml
2 miesiace (4,7 kg)-150 ml
4 miesiace (6,5kg)-210 ml
6 miesiecy (7,5kg)-240 ml
powyzej to juz mniej mleka bo zaczyna juz sie dawac stale pokarmy. Na kazde 30 ml mleka daje sie 1 lyzeczke mleka w proszku.
Nie wiem czy dokaldnie o to Ci choddzilo ale mozna miec porownanie bo moja mala jak byla w szpitalu kilka dni po porodzie to jej wyliczali ile powinna jesc wlasnie wedlug wagi i wiem ze bylo to podobne do tej rozpiski. Moja Amelcia niema jeszcze 3 miesiecy a ja jej daje 150 ml ale wagowo ma dobrze ponad 6 kg ale wydaje mi sie ze jej starcza, jak skonczy 3 miesiace to zaczne jej moze dawac wiecej ale tez zmienie wtedy smoczek na dwie dziurki. Kazde dziecko je indywidualnie, ja moja corcie odstawilam od piersi po 2 tygodniach, ona wydawala sie nie najedzona a ja mialam kilka dni goraczke i zablokowane kanalili i infekcje w piersi, bolay mnie i nie dalam rady a na pokarmie sztucznym ladnie rosnie, jest mi lzej bo maz moze zawsze nakarmic, i ladnie mi spala po butelce, poza tym wiem ile zjadla. a z cycka to nie wiedzialam bo ona sobie przysypiala a sutki to mi pekaly z bolu!!!! podziwiam wszystkie mamy ktore kamria piersia.

tyle narazie mam nadzieje ze ci troszke pomoglam a moze nie o to chodzilo :ico_noniewiem:

martuunia1 rozumiem twoje szczescie ja juz niedlugo bede z moja rodzinka a tez strasznie tesknie!!!
Pozdrawiamy

Kasia3
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 955
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:37

12 lis 2007, 21:18

Cześć dziewczyny i dzieciaczki !!!
karolina-ch, to prawda z tym karmieniem, ja karmie nadal piersią i czasem mala je zaledwie 10 minut i spi przez godzine budzi sie glodna i je przez 15 minut i tyle a czasem nie wydaje sie wcale glodna a jak ja przystawie to je przez 45 minut. Każde dziecko jest inne.
A moja mała jak jest wyspana to gada od chwili otwarcia oczków i niechce przestać.
Wczoraj to nawet na mnie krzyczała bo sądziłam że jest gotowa na spanie a ona nie chciała prężyła sie krzyczała w ramionach a jak ją położyłam i się zapyałam co dizecko chce to jak się wydarła, to prawie był krzyk w formie co ty mi robisz ja chce jeszcze pogadać, jak tata się pojawił to jak się rozgadała to jeszcze 30 minut wojowała.
Moje dziecko nadal nie śpi w nocy samo, ale narazie jest postęp bo śpi w łóżeczku w ciągu dnia i tojest dla mnie najważniejsze bo mam czas na wszystko teraz.
A co fajniejsze to moja mała odkryła że jak udeży w pszczółke z karuzeli to się rusza i tak dzisiaj przez dobre 20 minut si ebawila

Awatar użytkownika
wisienka24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2589
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:31

13 lis 2007, 06:56

Jejku, ale mnie tu nie było. :ico_olaboga:
I pomyślec, że kiedys zaglądałam nawet 5 razy dziennie. Teraz na nic nie mam czasu :ico_wstydzioch:
martuunia1, super, że Adaś juz wrocił. Pozdrawiam Go serdecznie, a na Ciebie sobie cierpliwie poczekamy. Cieszcie sie teraz sobą ile wlezie!!! :ico_brawa_01:

Aga78 pisze:Tosia niestety jeszcze jest w szpitalu :ico_placzek:

Aga, masz kontakt z nasza Anią? Napisz jak bedziesz wiedziała cis wiecej. Trzymam mocno kciuki za Tosieńkę i naszą Pruedence.

z tym jedzeniem to jest strasznie skomplikowana sprawa. Szymek jest duzy, ale juz kilka tygodni temu zaczał jesc ok 180 ml co 4 godziny. Teraz je tyle samo, tyle ze co ok 3.5 godzinki. W nocy ładnie spi. zazwyczaj od 8 do 7, czasami do 6.30 Ogolnie jest super dzieckiem :-D Czasami sie zastanawiamy z moim Ryskiem w kogo on jest taki grzeczny :ico_haha_01:
A propos ryska, w sobote bierzemy slub. Nareszcie!!! Bedzie bardzo skromnie. Tylko swiadkowie i my. No i nasz synek oczywiscie. :ico_oczko: Chcielismy skromnie i po cichu, wiec tak bedzie. :-D
Napiszcie mi jak Wy to robicie ze macie tyle rzeczy w podpisie. 2 suwaczki i zdjecia... Mi pisze, ze mam za dlugi podpis. :ico_placzek:
Lece do lozeczka bo padam.
Buziaczki dla Sierpniowych dzieciaczkow (tych lipcowych i wrzesniowych tez :ico_oczko: )

Kasia3
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 955
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:37

13 lis 2007, 16:32

Cześć !!!
wisienka24, nasze gratulacje !!!!
My też tak mieliśmy tutaj w Kanadzie i na dodatek udało nam sie zrobic w pięknym parku ceremonie zaślubin. :-D

[ Dodano: 2007-11-13, 20:50 ]
karolina-ch, ja w maju przyszlego roku bede leciec z 8-9 maluszkiem i wszyscy podpowiadaja mi aby dac jej srodek jak daje sie na gorączke aby sobie pospało, ty masz fajnie 2 godzinki i juz.
A nas czeka wyprawa 14 godzinna. Ciekawe jak to nasz dziubek przetrwa, ale nam ludzi lecieli z 10 tygodniowymz łodzi do Ottawy i dali rade chyba bedzie dobrze??!!
Na dodatek jedynie moja mama widziała malutką na żywo, ale za to mamy kamere video i na niej nagdywam maleństwo i przesyłam na komputerze. Moja mama cieszy się, a najbardziej podoba im się jak włącze kamerke na Skype to już jest szał niebieskich ciał.
:ico_szoking: :ico_oczko:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości