Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

10 wrz 2007, 09:40

ladybird23, a jak z jedzeniem zageszczasz mili jadzonko czy nie?
a jak tak to czym?

bo moja wczoraj zjadła 300ml mleka wieczorem

Awatar użytkownika
Gosia A
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2477
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:01

10 wrz 2007, 09:51

dzien dobry :-D
ja tez humorek całkiem niezly - mimo, ze pogoda do bani .. Duży pojechał znowu do Wrocławia , a my sobie w domku siedzimy - ja w pizamie i chyba dzis cały dzionek tak przesiedze - a co! :-D no chyba, ze bedzie mozna na chwile wyjsc ...
dogadałam sie z mama ... ufff ... ale powiem szczerze gupio mi było .. bo ja jej mówie, ze nie mozna tak sobie zabierac rzeczy z mieszkania .. a ona , ze tam wszystko nowe ( bo to moje wypieszczone mieszkanko było - i mieszkałam tam 1,5 roku :-D tylko i w świat mnie poniosło :-D ) dzewczyna tam mieszka super - o wszystko dba - mieszkanie nie zniszczone - to jak ja zobiore??? i wytłumaczylam jej jakby jechala na turnus i wynjamowala domek - i w trakcie turnusu - ktos przyjezdza i zabiera np. kanape ?? to co podoba sie jej? no i mam na dzieje , ze juz wszystko ok....
co do tesciow - ja nie moge narzekac - w ciazy bylam przewrazliwiona ... i jakos z tesciowa ciezko bylo - bo ona tez dziwna :-D ale ludzie sa ludzmi i trzeba miec dystans ..ona napewno nie chce zle - a moje nastawienie ..ja tez pewnie stopowalo ..zmienilam troche nastawienie i nie jest zle :-D ja zrobilam pare krokow w przod do niej - powysylalam jej zdjecia mms małego - pozdowienia dla babci etc. :-D i ona zauwazylam tez zmienila podejscie i jest lepiej .. mi sie wydaje , ze moze jak sie troche zmieni podejscie i pierwszemu reke wyciagnie (ale nie pozwalac włazic na głowe :-D ) to moze byc lepiej ... hmm ale mio elaborat wyszedł :-D do ..

Awatar użytkownika
mama_Dominika
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 545
Rejestracja: 10 mar 2007, 20:04

10 wrz 2007, 09:52

Sikorka myślę że aby mieć dobre relacje z teściami nie musimy od razu dostawać góry prezentów dla maluszka, innaczej jest gdy teście różnie traktują swoje wnuki i widać to gołym okiem, bo to faktycznie przykre i dla takie szkraba jak podrośnie i zrozumie sytuację - może być niemiłe. Ale wszystko może się jeszcze zmienić, dziadki z czasem mogą zupełnie zmienić nastawienie w stosunku do Twojego synka kate czego ci życzę :-D :-D

A co do relacji dziadki-wnuk to mogłabym tu pisać i pisać, my też mamy problem w znowu "w druga stronę", za dużo pozwalają, za dużo kupują, za bardzo się angażują...i uwierzcie to może być WIELKIM problemem, był czas gdy przed 2 miesiące byliśmy z tego powodu skłóceni...niedawno jak byłam w ciąży, doprowadzili mnie to takiego stanu że gdy słyszałam słowo "teście" dostawałam palpitacji serca, hehe :ico_oczko: i wtedy to nie było śmieszne...echhh dużo by tu pisać. Po tej kłótni coś się zmieniło, przestali się tak drastycznie wtrącać i ingerować w życie Dominika...no i w końcu zrozumieli swoje błędy, że robili tylko krzywdę nam i Dominikowi próbując ustawiać Domka na swój sposób. Często miałam wrażenie, że oni rywalizowali i walczyli z nami rodzicami o jego względy :ico_szoking: (byli milsi, mieli więcej czasu, kupowali więcej, nie zabraniali, na wszystko pozwalali) i jak tu wygrać z takim zapleczem, nie mieliśmy szans, tym bardziej że obydwoje studiowaliśmy i potrzebowaliśmy ich pomocy w opiece nad dzieckiem. Ale przyszedł czas gdy Dominik dorósł i zrozumiał dużo, już jest lepiej, aczkolwiek dalej jak tylko przekraczamy próg domu teściów w moje dziecko wstępuje jakiś diabełek i cofa się o kilka lat wstecz (teściowa wszystko za niego robiła, we wszystkim go wyręczała i na wszystko pozwalała)

Uffffff ale popisalam

To miłych chwil przy :ico_kawa:

Awatar użytkownika
Ewcik
4000 - letni staruszek
Posty: 4042
Rejestracja: 09 mar 2007, 10:28

10 wrz 2007, 10:02

witajcie! Ale mam pietra przed tym egzaminem, i jeszcze Ala jakaś marudna, napiszę coś sensownego po południu teraz w głowie mam tylko zapożyczania i słowniki........ o 12 trzymajcie kciukasy

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

10 wrz 2007, 10:03

ja bede miala taki problem z tesciami bo juz teraz widze jak reaguje na starsze wnuki
jak matka mówi "nie jedz slodyczy" to babcia mowi "jedz jedz babcia ci pozwala" :ico_zly:
kiedys zjebałam tesciową (bo jej córka chyba sie jej boi) że ona nie moze podwarzac słow rodziców tylko powinna ich wspierac
a ona mi na to że rodzice są od wychowywania a dzidkowie od rozpieszczania :ico_puknij:
ok ale to musi byc rozsądne rozpieszczanie

juz ja ją ustawie jak tylko mała zacznie byc bardziej rozumna

wczoraj np otwieram drzwi popoludniu a w drzwiach kto?????TEŚCIOWA!!! :ico_zly:
uwielbiam takie "zapowiedziane" wizyty :ico_zly:

nawet rak nie umyła tylko od razu do małej i jak lapie za raczki i całuje
normalnie myslałam że kurwicy dostane

Awatar użytkownika
Gosia A
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2477
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:01

10 wrz 2007, 10:04

mama_Dominika, - ale Kinia to taka super pucusia jest !!! :-D :ico_brawa_01: zdjęcia zobaczyłam dopiero!
Ewcik - trzymam kciuki!!!

doris
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9483
Rejestracja: 12 mar 2007, 12:28

10 wrz 2007, 10:04

mama_Dominika pisze:myślę że aby mieć dobre relacje z teściami nie musimy od razu dostawać góry prezentów dla maluszka

zgadzam sie z Tobą, ale mnie w moich tesciach drazni to ze w ogole sie Kinia nie intersuja (a tak czekali na wnuki). nie widzieli jej dwa miesiace i przez tez czas zadzwonili tylko raz.

jagodka24 pisze:bo moja wczoraj zjadła 300ml mleka wieczorem

to strasznie duzo w porownaniu ile moja Kinia zjada... Ona je średnio około 100-120ml co 3-4h

Awatar użytkownika
mama_Dominika
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 545
Rejestracja: 10 mar 2007, 20:04

10 wrz 2007, 10:05

Gosia dobrze powiedziane :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: kiedyś ja zawsze w bojowym nastawieniu byłam gdy szłam do teściów, teraz spoko, luzik, już się nie przejmuję i nie boję się sama zwrócić uwagi mojemu dziecku przy nich, oni już nie ingerują w tej sprawie, teraz z teściową dzwonimy do siebie, wysyłamy smski, hehe ale wiem że relacje poprawiły się bo to ja zmieniłam stosunek do nich, otworzyłam się...i jest zdecydowanie lepiej...i zdrowiej dla nas wszystkich. :ico_haha_01:

doris
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9483
Rejestracja: 12 mar 2007, 12:28

10 wrz 2007, 10:08

jagodka24 pisze:a ona mi na to że rodzice są od wychowywania a dzidkowie od rozpieszczania

rozpieszczanie, a podważanie autorytetu rodzica dwie rozne sprawy - nienormalna ta Twoja teściowa

jagodka24 pisze:wczoraj np otwieram drzwi popoludniu a w drzwiach kto?????TEŚCIOWA!!!
uwielbiam takie "zapowiedziane" wizyty

ciesz sie ze chociaz zadzwonila do drzwi, bo moj tesciu ma klucze do naszego mieszkania (wlasciwie to jest tesciow mieszkanie, a nie nasze...) i wchodzi kiedy chce. :(

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

10 wrz 2007, 10:08

Ewcik, bedZie dobrze zobaczysz

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość