Awatar użytkownika
ejustysia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5388
Rejestracja: 08 wrz 2008, 15:52

09 mar 2009, 10:59

:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: misiunia za 36 tydz.

milutka śliczna szafeczka, ja to narazie wszystko mam w torie - czekamy na wprowadzke, popralam tylko 56 cm i dzis bede prasować.

A powiedzcie mi jedną rzecz - jak my chcemy poród rodzinny to gdzieś trzeba to zglaszać? Bo kolega męza mówil , że zdecydowali sie w ostatniej chwili i już bylo za późno

Awatar użytkownika
Fioletowa Ania
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1265
Rejestracja: 26 lis 2008, 14:17

09 mar 2009, 11:01

hey!
misiunia gratuluję 36 t.c. :ico_brawa: :ico_urodzinki:

ejustysia, adka mi też się wydaje, że nie ma sie wówczas ochoty na jedzenie ale czasem kobiety jada po prostu za wcześnie na porodówkę i tam długo czekają zanim tak naprawdę się zacznie.

adka sporo masz tych ubranek dla Lenki potem przez jakis czas w ogóle nic jej nie będziesz musiała kupować :-D

My wczoraj odpoczywaliśmy a potem pojechalismy do znajomych. Koleżanka ma prawie 2-letnią córkę Natalkę a teraz jest znów w ciąży w 5 miesiącu. :ico_oczko:
Dziś nic mi sie nie chce ale to jak zawsze z rana i przed południem. Ja uaktywniam sie dopiero po południu :-D

[ Dodano: 2009-03-09, 10:06 ]
jak my chcemy poród rodzinny to gdzieś trzeba to zglaszać?
Ja jak byłam ostatnio odwiedzić porodówkę gdzie będę rodzić to płaci się dopiero na miejscu jak już trwa akcja porodowa, ponieważ czasem bywa tak że kobiety myślą, że już rodzą a to jeszcze nie to albo trzeba zrobić cesarkę a jak się wcześniej zapłaci to już przepadło. Ale najlepiej jakbyś sie dowiedziała jak to jestem tam gdzie zamierzasz rodzić bo w każdym szpitalu może być inaczej ;)

Awatar użytkownika
ejustysia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5388
Rejestracja: 08 wrz 2008, 15:52

09 mar 2009, 11:59

:ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: dzwonilam sie pytac i u nas pród rodzinny to jest po szkole rodzenia, a my nie chodziliśmy, ale moja mamusia mam znajonmą polożną i mi zalatwi, jeśli chodzi o koszt to teraz sie za porody rodzinne nie placi i to już od ladnych kilku lat

misiunia_29
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 663
Rejestracja: 06 sie 2008, 15:21

09 mar 2009, 12:33

Ejustysia u nas w szpitalu poród rodzinny kosztuje 250 zł i :ico_szoking: dlatego będę sama rodzić :ico_placzek:

Awatar użytkownika
ejustysia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5388
Rejestracja: 08 wrz 2008, 15:52

09 mar 2009, 12:40

misiunia_29, u nas w szpitalu jest to darmowe i już od dawna tak jest, moim zdaniem to glupie, ze trzeba za to placić, przeciez i koieta czuje sie pewniej w takiej sytuacji i jakoś raźniej jest. Ciekawe dlaczego w jednych szpitalach sie placi a w jednych nie

misiunia_29
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 663
Rejestracja: 06 sie 2008, 15:21

09 mar 2009, 14:33

Ja wiem, że to jest chore i nie zgodne, bo w Polsce porody rodzinne są darmowe, ale co zrobisz? Nic na to nie poradzę.

Awatar użytkownika
ejustysia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5388
Rejestracja: 08 wrz 2008, 15:52

09 mar 2009, 16:44

misiunia_29, ja czytalam w internecie, że jednemu ze szpitali proces wytoczyli bo powiesili informacje, że poród rodzinny kosztuje 403 zl i kobitki co bardzo chcialy to placily a prawda byla taka, że taki poród można sobie faktycznie zamówić platny, ale w sali specjalnie wyposażonej, z wanną z kanapą , muzyką itp. itd. a tak naprawde można bylo rodzić z partnerem za darmo tylko, że w zwyklej sali - i szpital o tym nie informowal, żeby kobiety wybieraly te platna opcję. Ja dzwoonilam, bardzo mila pani ze mna rozmawiala, powiedziala, że jeśli jest wolna sala to nie ma problemu, ale jeśli sa sale zjęte to pierwszeństwo mają pary po szkole rodzenia, ale wszystko jest darmowe i nie trzeba nic rezerwowac ani wcześniej sie umawiać

Awatar użytkownika
kasia0308
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2056
Rejestracja: 03 paź 2007, 20:54

09 mar 2009, 17:01

witam mamusie :-D
widze ze ja mnie nie ma i to watek ozywa :-D :-D wczoraj caly dzien zagladalam i zywej duzszy nie bylo :ico_nienie: a dzisiaj prosze 2 stronki do poczytania :-D
FioletowaAnia co do jedzenia to masz racjie ze jak sie za wczesnoie przeyjedzie to moze i kobieta zglodnieje choc przypuszczam ze ja juz ze dwa dni przed terminem nic nie tkne ze strachu :ico_olaboga: :ico_olaboga: a co dopiero mowic na pordowce :ico_olaboga:

Misiunia :ico_zdrowko:


ejustysia, jeszcze nie jest za pozno na szkole rodzenia ja mam termin na 11 kwietnia a dopier zaczelam chodzic choc terz to sie zastanawiam czy dobrze zrobilam bo przynajamniej nie mialm zabardzo pjecia jak to wyglada a terz to juz na serio sie boje :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga:
u nas kurs w szkole rodzenia trwa mieisac i kosztuje 400 zl a porod rodzinny chyba jets za darmo jescze nie pytalam lekaerzra bo bylo to dla mnie oczywiste ale teraz zapytam bo dalyscie mi do myslenia

[ Dodano: 2009-03-09, 16:04 ]
co szpital to obyczaj u nas np znieczulenie kosztuje a w innych miastach oczywiscie niektory jest zadarmo , a u nas nie dosc ze kosztuje ok 600 zl to jescze trzeba miec znajomosci zeby ci wogole zrobili :ico_puknij: :ico_puknij: dlatego ja jade rodzoc 50 km od swojej miejscowosci do szpitala ktrory zaja 2 miejsce w rankingu rodzic po ludzku :-D

Awatar użytkownika
ejustysia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5388
Rejestracja: 08 wrz 2008, 15:52

09 mar 2009, 17:13

adka :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga: 600zl???? U nas też jest darmowe, ja nie wiem o co w tym chodzi i dlaczgo w jednym sie placi w jednym nie, przeciez to jest jeden NFZ , zresztą tak mówią , że edą roić wszytsko aby przyrost naturalny sie nie zmniejszal a każa kobietą tak rodzić w bólu, a np nie chce znieczulenia, ale tyle jest kobiet co by to im ulatwilo poród :ico_puknij: :ico_puknij: :ico_puknij: w jakim kraju my żyjemy

Awatar użytkownika
Agnieszka
4000 - letni staruszek
Posty: 4815
Rejestracja: 10 paź 2007, 10:47

09 mar 2009, 19:22

adka nie przejmuj się ja też mam od roku cały czas remont a końca nie widać.Jejku ile ty masz tych ubranek.Ja mam może 1/10 tego co ty.Muszę w końcu wybrac się na zakupy.A w brzuszku mam 90cm :ico_oczko:

[ Dodano: 2009-03-09, 18:27 ]
milutka jejku jak ten czas leci a dopiero co rodziłaś :ico_szoking:
misiunia ani mi nie mów o zgadze ja mam codziennie wiele razy.gratuluję 36tc :ico_brawa_01:
ejustysia u mnie w szpitalu też poród rodzinny jest za darmo.I nie trzeba zgłaszać wcześniej,wystarczy powiedzieć jak się przyjedzie do szpitala.U mnie w szpitalu w którym będę rodzić jest możliwość wynajęcia pokoju prywatnego za całość 350zł i wtedy jest się samej z dzieckiem w tym pokoju i nawet moz ew nim spać też mąż przez cały pobyt w szpitalu.
Ja jutro jadę do koleżanki po ubranka,mam nadzieję że coś tam wybiorę bo jak nie to szybko na zakupy.Dzisiaj udało mi się kupić spodenki dla synka w ciucholandzie za grosze :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2009-03-09, 18:33 ]
kurcze czy wasze dzieci też mają tak często czkawkę.Mój synek ma minimum kilka razy dziennie a szczególnie po tym jak coś zjem

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość