lilo

11 lip 2012, 20:58

a pluszowe roboty ani gry o ile się nie mylę do takowych nie należą.
Co do tego pluszaka to bym dyskutowała - małe elementy, różne struktury, efekty dźwiękowe, rozwijają manualnie takie maluchy, pobudzają je do manipulowania rączkami, rozwijają zmysł dotyku :ico_oczko:
Co do gier to zależy jakie to gry.

Trzcina
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 10 sie 2012, 14:47

14 sie 2012, 12:50

Polecam klocki i układanki firmy Haba, ostatnio kupiłam dość tanio w Małej Szafie. Zastanawiałam się też nad eksperymentem z zabawkami bazującymi na zasadzie biofeedbacku słyszałyście może coś więcej na ten temat?

kalina.kot
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 19 wrz 2012, 03:04

19 wrz 2012, 03:06

Polecam klocki konstrukcyjne. Na prawde dziecko może się dużo nauczyć.

Magda_78
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 19 wrz 2012, 10:29

19 wrz 2012, 10:35

Ja kupiłam siostrzeńcowi (prawie 3 lata) książeczkę do rysowania figur - Moje magiczne figury - zajął się tym dłużej, bo to co się napisze zaraz można zmazać specjalną gąbką na końcu mazaka - naprawdę nie sądziłam, ze dziecko można tak zająć. Już następnego dnia pamiętał, że mazak trzyma się inaczej niż przywykł i kombinował, jak to powinno być :)

efcia86
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 17 paź 2012, 20:07

Re: Zabawki (zabawy) rozwijające manualnie.

17 paź 2012, 20:13

Witam!
To jest mój pierwszy post na forum, ale wydaje mi się, że zagoszczę tu na dłużej.
Chciałabym polecić Waszej uwadze moją stronę internetową: www.strefadzieci.net Zaznaczam, że strona jest zupełnie niekomercyjna, nie zawiera żadnych reklam, a chyba odpowiada na Wasze pytania. Strona jest młoda i zawiera zbiór pomysłów na zabawy z dziećmi, głównie zabawy plastyczne (te rozwijają manualne, ale także świetnie działają na wyobraźnię. Mówię to jako mama (bo wszystkie zabawy dzieci moje wypróbowały).
Zgadzam się też z poprzedniczkami, że budowanie z klocków (tak piankowych, drewnianych jak i plastikowych) świetnie działa na koordynację wzrokowo-ruchową dziecka. I właściwie takie zabawy można zacząć bardzo wcześnie!
Pozdrawiam serdecznie.

Lulu18
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 09 lut 2013, 13:02

Re: Zabawki (zabawy) rozwijające manualnie.

15 maja 2013, 14:01

Oj tak,tak. Klocki to jest to. My stawiamy na drewniane np

http://bebito.pl/product-pol-6831-Drewn ... 0-el-.html

Awatar użytkownika
Bialadama
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 266
Rejestracja: 16 sie 2012, 10:31

Re: Zabawki (zabawy) rozwijające manualnie.

03 cze 2013, 09:38

A może fajne puzzle: http://bennetgry.pl/puzzle
Moje dzieci uwielbiają takie układanki, mogą praktycznie cały dzień przy nich przesiedzieć. Sama oczywiście staram się im tego nie ograniczać ponieważ bardzo rozwija to wyobraźnię, zdolności przestrzennego patrzenia a także manualne ;)
O wiele bardziej wolę aby poukładały sobie jakąś układankę, puzzle niż siedziały na komputerze i pykały w jakieś głupie gierki.
Fajne są również gry planszowe - można pograć całą rodziną.

ada28l
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 26 cze 2013, 09:11

Re: Zabawki (zabawy) rozwijające manualnie.

27 cze 2013, 09:56

Myslę, że jeśli chodzi o rozwój manualny dziecka to przodują klocki i plastelina. Co do pluszaków z przyciskami - moja córka ma zabawkę, małego zółwika z przyciskami, któy uczy nazw zwierząt, kolorów etc. Czy taka zabawka wspomaga rozwój manualny? Raczej nie, a jeśli już to w niewielkim stopniu. Rozwija inne zmysły i poszerza wiedzę, co jest ogromnym plusem. Ale do rozwoju manualnego podchodizlabym ostrożnie :)

Babystore24
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 32
Rejestracja: 26 lip 2013, 11:12

Re: Zabawki (zabawy) rozwijające manualnie.

28 sie 2013, 14:15

Zgadzam się z powyższym postem,może oprócz klocków i plasteliny/modeliny , warto dodać puzzle i kolorowanki. To bardzo dobrze działa na wyobraźnię,pobudza ją i kształtuje na odpowiednim poziomie.

marthy
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 19
Rejestracja: 21 lut 2013, 00:35

Re: Zabawki (zabawy) rozwijające manualnie.

12 wrz 2013, 22:43

U mnie świetnie sprawdziły się klocki i plastelina. Poza tym moja mała uwielbia zabawę w piasku. To tez dużo daje. Ale wpadłam ostatnio w necie na świetną rzecz. Mianowicie takie kolorowanki naklejane na ścianę, oczywiście w mega rozmiarze. tak to wyglada: http://pixers.pl/fototapety/lets-color Zamierzam kupić mojej girl, myślę że będzie niezła frajda.

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość