Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

08 kwie 2011, 09:22

poszukaj w swoim mieście, takie bezpłątne punkty sa przy Ośrodku pomocy społecznej, Urzędzie miasta, i w stowarzyszeniach na rzecz rodziny, ośrodkach samotnej matki itp

wpisz w google "darmowe porady prawne miasto" i ci wyskoczy kilka miejsc na pewno

[ Dodano: 2011-04-08, 09:23 ]
albo Link usuniety przez moderatora
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2011, 09:14 przez izuś_85, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

08 kwie 2011, 10:04

są bezpłatne fakt ale to chyba tak jak ta pani w urzędzie nie doinformowani ;/
byłam o 9 u tej pani i szukała w kodeksie na moją prośbę wszystkich paragrafów, kobita trzymała się swojej wersji ( nie umie czytać ze zrozumieniem) i faktycznie musze iść do radcy prawnego inaczej ta menda mi dziecka nie zapisze :/ są ludzie i taborety ale żeby sie klamką urodzić :(

cóż..
dzieki wam wiele wiem i wyjaśniłam, nawet moja mama jest zdumiona pomocą z waszej strony :)
ślicznie dziękujemy :)

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

08 kwie 2011, 10:12

są bezpłatne fakt ale to chyba tak jak ta pani w urzędzie nie doinformowani ;/
byłam o 9 u tej pani i szukała w kodeksie na moją prośbę wszystkich paragrafów, kobita trzymała się swojej wersji ( nie umie czytać ze zrozumieniem) i faktycznie musze iść do radcy prawnego inaczej ta menda mi dziecka nie zapisze są ludzie i taborety ale żeby sie klamką urodzić

ło żesz matko boska, jak to czytała paragrafy i nadal ich nie rozumie???? a poproś kierownika i skargę złóż na Panią, ze utrudnia ci coś co przez sąd zostało Ci przyznane, że jest niekompetentną osobą na danym stanowsisku, może jakaś uparta stara durna baba, która to nie toleruje twojego wieku i ciązy i się upiera bo myśli że ma władzę, bo w urzędzie robi (niestety takie są czesto osoby z urzędów)

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

08 kwie 2011, 12:39

popieram w pełni to, co napisała elibell

Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

08 kwie 2011, 14:45

elibell, markotka, moja mama się tym zajemie w poniedziałek ...
przez ta babe i ja wyszłam na dewotke na forum :(
a baba faktycznie jest stara i widać ,że nie zbyt miło mnie traktowała tak "z góry" ....

Awatar użytkownika
martaraz
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3604
Rejestracja: 05 lut 2010, 23:35

10 kwie 2011, 15:09

a baba faktycznie jest stara i widać ,że nie zbyt miło mnie traktowała tak "z góry" ....
Nie przejmuj się tym, ja jak córkę rejestrowałam to miałam 19 lat i też tam siedziała stara baba która mi dogryzała. Ale po tym jak byłam traktowana w ciąży w szpitalu to już nauczyłam sie z nimi gadać. Jak komuś coś nie pasuje to niech nie patrzy.
przez ta babe i ja wyszłam na dewotke na forum :(
Zaraz na dewotkę, jak jakaś niedoinformowana osoba coś Ci wmawia to nie ma sie co dziwić. Dobrze, że spytałaś, po to tu jesteśmy aby sobie pomagać :-D Człowiek uczy się całe życie.
Ja mam córę 10 lat i Hanie 6 miesięcy a tak się zachowuję jakby to było moje pierwsze dziecko :-D

Awatar użytkownika
in.your.mouths
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 105
Rejestracja: 08 maja 2011, 13:30

17 maja 2011, 11:04

witam liczę na Waszą pomoc kobitki jestem w takim samym wieku jak Malinka, w spodziewam się maluszka :-)
mój problem jest zupełnie inny niż jej, z ojcem dziecka, nie mamy ślubu, lecz bardzo chcielibyśmy go wziąć przed narodzinami, lecz niestety jego rodzice nie wyrazili na to zgody, dodam, że jest on w pełnoletni. powiedzcie mi, czy, aby w ogóle rozprawa się odbyła potrzebna jest ich zgoda? pani w urzędzie twierdzi, że tak. a nawet, jeśli obędzie się bez ich zgody, mogą chyba pojawić się na rozprawie i żądać braku pozwolenia na ślub, kompletnie nie wiem co robić. zależy mi na tym, żeby mieć po narodzinach pełne prawo do opieki nad dzieckiem. późniejsze odkręcanie rodziny zastępczej wydaj mi się okropne :ico_placzek: i boję się, że jeśli nie będziemy mieli ślubu, to sąd prawo do opieki nad dzieckiem przyzna rodzicom mojego chłopaka, a jeśli w ogóle dojdzie do przyznawania opieki zależy jest, żeby to moja mama została prawnym opiekunem, lecz podobno jest to niemożliwe, ponieważ mama wychowuje mnie sama a ze względu na dobro dziecko, opieka nad nim zostanie przyznana "normalnej" rodzinie, czyli rodzicom mojego chłopaka.

liczę na waszą pomoc :)

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

17 maja 2011, 18:13

in.your.mouths, to, że Twoja mama wychowuje Ciebie samotnie nie jest żadnym argumentem przeciwko Wam, dlatego opiekę prawną jak najbardziej może sprawować Twoja mama tym bardziej, że zapewne z nią właśnie mieszkasz. Nie pracowałam nigdy w wydziale rodzinnym i nie jestem w 100% pewna, ale chyba rodzice chłopaka też muszą wyrazić zgodę na ślub przed sądem i zobowiązać się do pomocy, tak samo Twoja mama.
Moja kuzynka była w podobnej sytuacji, miała 16 lat jak urodziła córkę, opiekunem prawnym była jej mama (samotnie ją wychowująca), teraz kuzynka ma skończone 18 lat i ma pełne prawo opieki nad córką.

Awatar użytkownika
in.your.mouths
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 105
Rejestracja: 08 maja 2011, 13:30

17 maja 2011, 19:06

najgorsze jest to, ze potrzeba zgody jego rodziców na ślub

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

17 maja 2011, 19:23

może uda się Wam jeszcze przekonać rodziców chłopaka

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Google [Bot] i 1 gość