pepeszka81
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 02 cze 2008, 10:57

02 cze 2008, 20:16

Niestety nie działa. Mały bardzo lubi wizyty w toalecie, podnosi mi klapę, potem spuszcza wodę, zamyka klapę i myje ręce, ale żeby tak jeszcze zrobić siusiu....

Awatar użytkownika
Janiolek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3084
Rejestracja: 05 sie 2007, 12:58

02 cze 2008, 20:28

pepeszka81, czyli wszystko jest super poza czescia wlasciwa :-D hmm chyba musisz wziac go sposobem, ciezko mi cos wymyslic ale powiem Ci jedno - czesto skutkuja najdziwniejsze i wydawaloby sie najglupsze sposoby :ico_haha_01:

pepeszka81
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 02 cze 2008, 10:57

02 cze 2008, 20:31

Pewnie masz rację, za kilka miesięcy będę się pewnie śmiała z plam na podłodze, a pojawią się inne problemy. Dzięki i mam nadzieję, że niedługo będę mogła sie pochwalić sukcesem Kapiego.

Awatar użytkownika
kasiekk
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5516
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:56

23 cze 2008, 22:14

witam
my też jesteśmy w trakcie nauki nocnikowania
w zasadzie to od dzis biega w majtach po domu,na spacery i do spania zakładam
Kacper wie o co chodzi,wie kiedy robi siku i kupe ale nie chce mu sie wołać
siada bez problemu na nocnik,nie ma zadnego urazu ale leniuch straszny jest :ico_olaboga: może pepeszka81 te Kacpry tak mają :ico_puknij: :ico_oczko:

wcześniej próbowałam już,ale pracowałam i nie moglam go sama dopilnować,a teraz mam wakacje to wreszcie mogę i oby to nie trwało za długo :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

pytam go,gdzie sie robi siku i kupkę,a on mówi że na nocnik,a będziesz wołał ,na co odpowiada tak,a jak będziesz wołał - mama siku,mama kupa i co i woła ale po fakcie jak sie zleje na podłogę,mówi mama siku obiłem tuu i pokazuje gdzie :ico_olaboga: ech uparty leniuch :ico_olaboga:

[ Dodano: 2008-06-23, 22:15 ]
a dodam że jak był młodszy to zdarzyło mu sie kilka razy przynieść nocnik i powiedzieć że chce zrobić siku czy kupkę a potem mu sie odechciało :ico_olaboga:

anetam31
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 14
Rejestracja: 24 cze 2008, 20:50

24 cze 2008, 21:03

kiedy ja uczylam swoje dziecko siadac na nocnik miala niecale 2 lata. u mnie wygladalo to tak.
przestalam zakladac pieluche oczywiscie w domu. jest pralka , jest woda, w razie " wypadku" wyczysci sie , wypierze, nie przejmowalam sie tym.
nocnik mialam zawsze w pogotowiu.
co jakis czas sadzalam corke na nocnik, nie przejmujac sie czy zrobi cos czy nie.
ale kiedy przypadkowo cos sie zrobilo corka dostawala wielkie owacje calej rodziny, na jej twarzy ukazywal sie wielki usmiech.
oczywiscie zdazalo sie sie ze cora zrobila w majtusie, a ja ciagle jej powtarzalam , ze czasem to sie zdaza wiec nie ma sie czym przejmowac.
duzo tu sie przyczynilo to ze wszyscy jej klaskali, bili brawo za to ze zrobila na nocnik. a kiedy biegala z golym kuperkiem sama zaczela siadac na nocnik. raz zapomnialam jej zalozyc jej pieluszke na zakupy, nic sie nie wydazylo. moja mama raz ja polozyla na popoludniowa drzemke bez pieluszki i tez nic sie nie wydazylo, moja tesciowa raz jej nie zalozyla pieluszki na noc nic sie nie wydazylo. moje dziecko zaczelo wolac " siku".

od paru miesiecy moja corka nie wie co to jest pielucha, oczywiscie zdaza sie jej ze nie zdazy, ale to nie jest katastrofa i tak jestem z niej dumna za kazdym razem kiedy zrobi cos do nocnika i caly czas za to dostaje owacje.

Awatar użytkownika
kwiatunio
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6675
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:31

25 cze 2008, 13:26

anetam31 pisze:co jakis czas sadzalam corke na nocnik, nie przejmujac sie czy zrobi cos czy nie.


dokładnie,ja robiłam tak samo....ale malą sadzałam regularnie co 1,5 godzinki i tylko na chwilkę,nie pozwalałam sie bawić Jej np:lalką jak siedziała na nocniku,nie chciałam żeby taką nauke odbierała jako zabawę i musze powiedziec że bardzo szybko się tego nauczyła bo około 2 miesięcy i minął rok i nie mieliśmy żadnej wpadki :ico_sorki:

Awatar użytkownika
kasiekk
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5516
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:56

28 cze 2008, 23:13

KAcper od wczoraj woła siku :ico_brawa_01:
od poniedzialku biega w majtach po domu a od wczoraj czyli od piątku woła,oby tak mu zostało :ico_sorki:

Awatar użytkownika
kwiatunio
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6675
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:31

30 cze 2008, 11:05

kasiekk, no to moje gratulację i trzymam kciuki aby już tak zostało :ico_oczko: :ico_sorki: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Crazy
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 16
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:58

siusianie

15 lip 2008, 13:59

ooo, pamietam ja uczyly się siadania na nocniczek moje coreczki! starsza nauczyla sie kiedy skonczyla dwa latka, nieestety nadal zdarza się jej moczyc w nocy lozeczko, co zaczyna mnie troche martwic (teraz ma juz 5 lat!). zabawnie było z mlodsza cora, nauczyla sie jak miala około poltora roku zupelnie sama z siebie, wcale jej nie przyuczalam, nie pokazywalam o co chodzi – po prostyu potpatrywala siostszyczke! z kolei moja kolezanka miala prawdziwa droge przez meke, jej syn w wieku trzech lat wciaz nosil pieluszki, bo „zapominal” notorycznie wolac, mimo ze wiedzial do czego sluzy nocniczek. w koncu podzialal sposób, o którym ktos już wspominal w tym watku – kumpelka zrezygnowala z pieluch, a jeśli maly zmoczyl spodenki, chodzil chwile w zimnych i mokrych. to mu się atk nie spodobalo, ze z miejca nocnik wrucil do lask.

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

01 sie 2008, 12:55

kurcze a mi mama na okrągło truje ze mam Milke uczyc robic do nocniczka, bo mnie sadzała od 6 m-cy stopniowo i jak miałam rok to spokojnie wszedzie mogła mnie zabierac bo wołałam ze chce e..e...
A Milka bierze nocnik, ale najchetniej by se go na głowe wsadziła, wchodziła do niego, wrzucała klocki, nie rozumi jeszcze chyba co to znaczy siku, wogole po dworze puszczam ja bez pieluchy i jak zrobi siku to nawet nie wiem ze zrobiła, to chyba jeszcze czas na nocnik, co?dopoki nie bedzie kojarzyc co sie dzieje? :ico_noniewiem:

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość