LenaMama
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 22 mar 2013, 12:17

Re: ile słów powinien znać dwulatek?

13 paź 2014, 14:47

mam w rodzinie obecnie dwójkę dwulatków i powiem Wam, że różnica między nimi jest ogromna. Madzia mówi już pełnymi zdaniami i ładnie odpowiada, a Krzysio choć młodszy trzy miesiące potrafi tylko podstawowe słowa typu mama czy tata. Ale każde dziecko rozwija się w indywidualny sposób i nie ma jakiejś sztywnej zasady mówiącej, ile słów powinno znać w wieku dwóch lat.

Lululaj
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 98
Rejestracja: 13 wrz 2014, 19:51

Re: ile słów powinien znać dwulatek?

25 lis 2014, 13:39

Właśnie o to chodzi,że każde dziecko jest na innym etapie rozwoju i ciężko ogólnie powiedzieć ile słów powinien znać 2 latek albo też jakimi zabawkami powinien się bawić. To wszystko jest bardzo indywidualna kwestią.

kalinka123
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 26 lut 2015, 01:58

Re: ile słów powinien znać dwulatek?

26 lut 2015, 15:37

Dokładnie. Każde dziecko rozwija się w indywidualnym tempie. Zauważyłam, że dziewczynki na ogół szybciej zaczynają mówić i są bardziej rozgadane. Nie ma co jednak porównywać, każde dziecko ma jakieś umiejętności i coś wyjątkowego. :)

KrainaDzidziusia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 19 maja 2015, 12:12

Re: ile słów powinien znać dwulatek?

19 maja 2015, 13:48

Co do dziewczynek to zauważyłam podobną rzeczy,czyli iż są bardziej rozgadane i szybciej łapią każde słówko,chłopcom z reguły zajmuje to nieco więcej czasu. Daj znać jak teraz wygląda sytuacja,czy są postępy w nauce mowy? Czekamy na Twoją odpowiedź.

esmeraldakasia
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 27 lip 2015, 09:32

Re: ile słów powinien znać dwulatek?

27 lip 2015, 09:56

haha 300 słow i alfabet to dobre ;D to chyba dziecko geniusz :D
tak serio jak zna z 30 słow to juz jest dobrze ;) jest bardzo różnie niektóre dzieci umieją wiecej inne mniej nie można panikować

ewania
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 24 lis 2015, 13:33

Re: ile słów powinien znać dwulatek?

01 gru 2015, 12:57

Dokładnie, to bardzo indywidualna sprawa. Moja córka ma dwa lata i mówi tylko jajo, mama, tata, to, tutaj, i ..WOW :ico_szoking:

ANiwka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 03 gru 2015, 17:51

Re: ile słów powinien znać dwulatek?

03 gru 2015, 17:56

Wszystko jest kwestią indywidualną. Nie ma co się martwić jeśli dziecko mało mówi. Kiedyś to na pewno nadrobi :)

kalina14
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 04 sty 2016, 00:44

Re: ile słów powinien znać dwulatek?

05 sty 2016, 11:43

Póki co nie ma się czym tak przejmować i na siłę nic się nie zrobi. Mój dwulatek dopiero teraz zaczął mówić kilka słów więcej. Ale znałam takiego dwulatka, który mówił początek alfabetu i mówił pięknie pełnymi zdaniami, ale to mały geniusz.

illina356
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 28 wrz 2016, 12:52

Re: ile słów powinien znać dwulatek?

28 wrz 2016, 16:28

Nie napiszę nic odkrywczego, ze każde dziecko jest inne. Zrozumiałe jest, to że rodzice boją się i niecierpliwią, bo inne dzieci już mówią a są w tym samym wieku lub nawet młodsze od naszego dziecka. Ja miałam taką presję i już chciałam lecieć do specjalisty. Ale mój 3 latek z dnia na dzień zaczął mówić zdaniami. Więc bez obaw, choć na pewno w niektórych przypadkach gdy dziecko naprawdę nic nie mówi lub niechętnie, to pomocny będzie specjalista.

Medi
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 19 wrz 2016, 19:11

Re: ile słów powinien znać dwulatek?

30 wrz 2016, 01:54

Jaki tema taka odpowiedź. A więc ile słów powinien znać dwulatek? Jak najwięcej.
I wszelkie wątpliwości rozwiane.

Wróć do „Mam dwa latka, dwa i pół”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość