moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

17 paź 2011, 19:23

Dziewczyny zamknęłam wam temacik na : wspólny termin porodu

życzę przespanych nocek :-D

Awatar użytkownika
izabelllla123
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2091
Rejestracja: 15 sty 2011, 16:54

17 paź 2011, 19:44

Szkieletorek szczepienie po 7 tygodniu zycia dziecka a USG bioderek w 6 tygodniu życia dziecka. Ja dostalam skierowanie na USG dla małej od lakarza pediatry którego jej wybrałam. Jutro mam wizyte kontrolną równo tydzień po rejestracji w przychodni dla dzieci.

Nie przejmuj się ja tez zielona jestem i o wszystko pytam lekarzy i położną.

Szczepionki zamawiałm tydzień temu bo u nas w przychodni zamawia sie na nazwisko płatne szczepionki :-)

A o żółtaczce nie wiem, u nas wyszła w szpitalu ale słaba i póścili mnie do domu z Oliwką a teraz widze że odzółkła chyba moje mleczko wypłukało z niej to świństwo i wystawianie do sloneczka + witaminki :-)

Fajnie mała mlaska jak jej podaje witaminki, widać D+K jej smakuje :-D

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

17 paź 2011, 19:50

A ja siedzę i płacze bo czuję się okropnie.Nie fizycznie ale psychicznie .
Nie dość że obsłuchałam od paru osób kiedy byliśmy na spacerze to teraz przyszła do mnie mama i mówi że jej ludzie gadają i pytają czy ja zgłupiałam że wychodzę z takim małym dzieckiem na pole. Mama to samo na mnie że niepoważna jestem .I teraz to ja sama nie wiem czy dobrze zrobiłam. Wydawało mi się że źle nie robię ale jak tyle osób mi mówi to zaczynam w to wierzyć i teraz mam wyrzuty że co to za matka ze mnie bo narażam swoje dziecko, że nie powinnam tego robić.Nie wiem może się czepiam albo dopada mnie jakiś baby blues bo wyje jak bóbr i się nie mogę opamiętać.

Dobra juz nie będę wam to ględzić.

Awatar użytkownika
izabelllla123
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2091
Rejestracja: 15 sty 2011, 16:54

17 paź 2011, 19:56

Nie dość że obsłuchałam od paru osób kiedy byliśmy na spacerze to teraz przyszła do mnie mama i mówi że jej ludzie gadają i pytają czy ja zgłupiałam że wychodzę z takim małym dzieckiem na pole. Mama to samo na mnie że niepoważna jestem .
ja poszlam na spacer z mala jak miala 6 dni i obojetne mi jest co ludzie mówią. Dobrze robisz, dziecko trzeba hartować, bo inaczej bedzie chorowite. Mój M. codziennie gania z wózkiem po 20-30 minut bo ja chodzić nie moge za bardzo z tą raną.

A powiedzcie mi dziewczyny bedziecie szczepiły dziecko na pneumokoki.???

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

17 paź 2011, 20:03


Awatar użytkownika
kwiatunio
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6675
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:31

17 paź 2011, 20:29

ja wpadłam powiedzieć dobranoc.

Iza ma stan podgorączkowy :ico_placzek: zobaczymy jak to będzie jutro, wszyscy w domku zasmarkani to i Izę dopadło :ico_olaboga:

co do pierwszej wizyty to ja w tym tygodniu idę bo niby po 2 tygodniach od wyjścia ze szpitala dziecko powinno mieć ponownie osłuchane serduszko :ico_sorki:

co do szczepionek to my będziemy szczepić wszystkie skojarzone szczepionki :ico_sorki:
pytają czy ja zgłupiałam że wychodzę z takim małym dzieckiem na pole.
ja wyszłam ze szpitala w niedzielę a w poniedziałek mała była na godzinnym spacerze :ico_sorki: wczoraj byłam z Nią na 2 godzinki :ico_sorki: chodź Kochana jak najwięcej i nie przejmuj się gadaniem ludzi :ico_sorki:

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

17 paź 2011, 20:40

A powiedzcie mi dziewczyny bedziecie szczepiły dziecko na pneumokoki.???
Ja nie będę szczepić na żadne pneumo ani rota czy co tam jeszcze jest .

Kocura zapisałam sobie stronke i jutro obejrzę bo dzis mam mega doła i płaczliwy wieczor bedzie.

Awatar użytkownika
Kinga_łódź
4000 - letni staruszek
Posty: 4985
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:50

17 paź 2011, 21:14

witam wieczorkiem :ico_sorki:

Leoś zasnął przy szumie :ico_oczko: to mogłam się na spokojnie zająć Elizą i teraz mam
luz :ico_sorki:
Mówię Wam jak tylko będziecie miały szopki z maluszkami to taki szum natychmiast
uspokaja i dodatkowo usypia :ico_oczko: :ico_sorki:

Wiecie co ja dziś zauważyłam że ciuszki 0-3mce zaraz będą na mojego za małe :ico_szoking:
Taki kloc mi rośnie :ico_oczko:

Szkieletorek nie słuchaj ludzi :ico_sorki: bo się jeszcze depresji nabawisz
jazu co za ludzie :ico_puknij: :ico_puknij: :ico_puknij:
Niby w PL to po tygodniu się z dzieckiem wychodzi na pierwszy spacerek a tu w UK
mówią, że jak się będzie już kobieta się czuła na siłach to może iść ja wyszłam
na 5dzień Leosia bo bym zwariowała w chałupie :ico_sorki:
A jak Ty masz tam świeższe powietrze to tym bardziej wychodź z małą :ico_sorki:
Przecież jak ją cieplej ubierzesz to nic jej nie będzie a świeże powietrze
dziecku też jest potrzebne :ico_sorki:
Nie powiem Ci nic na temat tego laktatora bo ja miałam z canapolu i właśnie tak leciało
i stwierdziłam, że to sensu nie ma i ręką wyciskałam zdecydowanie lepiej mi to szło :ico_sorki:
co do wstawania to u nas co 2-3godz :ico_sorki:
Z tego co pamiętam przy Elizie pierwszą wizytę kontrolną miała w 6tyg. życia już razem
ze szczepionką.
A usg bioderek zupełnie nie pamiętam ale chyba coś ok. 2mcy.
To, że nie nosisz małej to zazdroszcze bo mój klocek się robi i domaga się bycia
na rączkach :ico_noniewiem:
Mój też śpi w łóżeczku i nie wyobrażam sobie żeby spał z nami :ico_nienie:
Mama musi być wypoczęta a śpiąc z maluszkiem raczej się nie wyśpisz :ico_nienie:
Głowa do góry i nie daj sobie wmówić, że jesteś zła mama :ico_nienie: :ico_nienie: :ico_nienie:

Izabela no właśnie o to chodzi, że niewiele dzieciaczków rodzi się z blondaskami :ico_oczko:
Powiem Ci, że przy Elizie moje mleko też jej wypłukało żółtaczkę bo w jeden dzień
się pojawiła a na drugi już nie było :ico_oczko:

Kocura super Ci w tej fryzurce :ico_brawa_01:
A Maciuś jaki już duży :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: Boski jest :ico_brawa_01:

Kwiatunio zdrówka dla Was :ico_sorki:

Izabela u nas w UK pneumo. są obowiązkowe, w PL Elizy nie szczepiliśmy, ale
tu już dostała i może lepiej :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

17 paź 2011, 21:23

wybaczcie,że się wtrącę :ico_sorki:

co do szczepienia na rota to nie wiem czy warto wydawać kasę na to :ico_noniewiem: tych szczepów jest wiele a nie na wszystkie są szczepienia i nawet jak zaszczepisz nie ma gwarancji że dziecko nie zachoruje na rota

szkieletorek, nie słuchaj "mądrych" doradców :ico_nienie: jesteś mamą,wspaniałą mamą i TY wiesz co dla twojego dziecka jest najlepsze,dzieci trzeba hartować od malutkiego,a świeże powietrze Lilusi dobrze zrobi :-) mi w szpitalu położna powiedziała,że jak tylko czuję się na siłach mogę od razu wychodzić na spacerki i mała była na dworze tego samego dnia co wyszłam ze szpitala :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

17 paź 2011, 21:31

Witajcie wieczorową porą!

To napiszę jak to u nas było, bo Maciek najstarszy :ico_oczko: , więc pierwszy przez wszystko przechodzi.
Wizyta kontrolna u lekarza u nas odbyła się równo dwa tygodnie od urodzenia. Generalnie to lekarka może przyjść na wizytę i to się nazywa wizyta patronażowa, ale chyba się lekarzom nie chce i położna prosiła,żeby podjechać do przychodni.

Pierwsze szczepienie najwcześniej 6 tygodni od pierwszego szczepienia w szitalu. U nas łatwo było zapamiętać, bo Maćka szczepili w pierwszej dobie.

Ja zaszczepiłam szczepionką skojarzoną, zapłaciłam 110 zł (ale na żółtaczkę osobno, czyli były dwa wkłucia). U nas nie trzeba zamawiać wcześniej.

Na pneumo będę szczepić, bo Zu szczepiłam.
Lekarka doradziła,żeby przyjść za dwa tygodnie od tej skojarzonej. Nie radziłą pierwszej dawki podawać różnocześnie,żeby w razie "w" było wiadomo co się dzieje.
Kolejne szczepienia mogą być wspólne.

Na usg jutro zamierzam się zapisać.
Chociaż pediatra była zdziwiona jak ją o to pytałam, skoro w szpitalu było ok (bo jakiś spec badał dzieciaki) to nie widziała potrzeby. Ale ja zrobię, dla świętego spokoju i dlatego,że Zuzi robiłam.

szkieletorek, a Ty, Babo, miałaś nie słuchać ludzi!!!
Dzisiaj była super pogoda i nie zadręczaj się :ico_nienie:
I jestem pewna,że Lilusia spała jak suseł, prawda?

Kinga_łódź, hehe, jaki Leon :ico_brawa_01: Szykuje się już na Haloween? :-D

Kwiatunio, izuś, Pati cudne dzieciaczki!

[ Dodano: 17-10-2011, 21:32 ]
co do szczepienia na rota to nie wiem czy warto wydawać kasę na to
no właśnie, zapomniałam napisać, nie szczepię na rota.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość