ewop
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 13 mar 2007, 14:04

25 kwie 2007, 10:54

Ja osobiście nie mam tego problemu. Obydwoje z mężem zmądrzeliśmy 1 stycznia 2000r. :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Myślę jednak, że należy jak najszybciej rzucić ten nałóg. Trzy tygodnie temu urodziłam synka (4.080), ale na sali leżała ze mną dziewczyna, której córeczka miała niską wagę urodzeniową, kłopoty z przystawieniem do piersi. Zabrano ją na badania. Morfologia kiepska.
Lekarz pediatra sugerował początki anemii. W dniu wypisu kazano matce za tydzień powtórzyć morfologię i ewentualnie zacząć podawać środki krwiotwórcze. To nic strasznego, dziewczynka jest silna i pewnie będzie się dobrze rozwijać. Tak naprawdę nie wiadomo co było powodem takiego stanu rzeczy ale utkwiło mi w głowie pytanie pani doktor: Czy ktoś w pani towarzystwie palił gdy była pani w ciąży? Okazało się, że mąż palił dużo . Uczestniczyła tylko w biernym paleniu ale codziennie. To tak jakby paliła sama. Po co?
I zastanówmy się jeszcze nad jedną rzeczą, cały czas mówimy o zdrowiu fizycznym. Ale czy jesteśmy pewni, że te substancje smoliste nie wpływają na mózg, który się dopiero kształtuje?
Nie zabierajmy naszym dzieciom szans: szybkiego przyswajania wiedzy, dobrej koncentracji, bycia bardzo dobrym uczniem, osiągania sukcesów. Pozwólmy żeby ten mózg wykształcił się najlepiej jak potrafi, nie trujmy go. Nie niszczmy startu naszym dzieciom. I nie myślę tu tylko o papierosach ale też o alkoholu, narkotykach.
:ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
Przepraszam jeśli obraziłam osoby palące. Jestem tolerancyjna. Wypowiedzialam tylko swoje zdanie.

lucy23
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3386
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:16

25 kwie 2007, 10:56

w uk wprowadzaja od 1 lipca ten zakaz,bardzo sie ciesze :ico_brawa_01: bo jak chodze do jakiegos lokalu,a tam fajami smierdzi,to sie wszystkiego odechciewa...moj t tez niestety pali :ico_placzek: codziennie go prosze,ale bez skutku niestety ;( kupil sobie plastry,to juz jakis postep...zobaczymy jak bedzie ...bardzo bym chciala zeby rzucil,ze wzgledu na zdrowie oczywiscie...moj tato duzo pali i jak slysze jak mu w plucach swiszcze ,to mi sie plakac chce ;(

79anita
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 909
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:55

25 kwie 2007, 11:28

ja tez czasem sie zastanawiam czy uda mi sie nie palic po urodzeniu mnie tez dalej ciagnie czasem nawet nie mysle tygodniami a czasem pijac kawke na balkonie mam takie mazenie o papierosku mysle ze to tez rzecz zakazu to taka przekora natury im bardziej nie mozemy tym bardziej sie chce to samo z seksem :ico_oczko: dla mnie papieros to takie wspomnienie normalnosci jak szpilki dzincy czy talia

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

25 kwie 2007, 11:35

moj pan tez rzucił jak ja zaszłam i jestem mu bardzo wdzieczna za to

Awatar użytkownika
magda26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3206
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:25

25 kwie 2007, 11:38

Moj P niestety pali ale dziwnie jak jest w domu nie pali nawet jak np ma miesiac urlopu nie zapali ani jednego ale jak idzie do pracy musi miec papierosy nie rozumiem go :ico_noniewiem:
Ale ciesze sie ze w domku nie pali bo niestety tam gdzie sie pali w domku wszystko smierdzi

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

25 kwie 2007, 11:41

a wiecie ze osoba palaca nie moze spac z dzieckiem? bo z jego skory i w oddechu wychodza te wszystkie toksyny i to grozne dla malucha.moze prowadzic nawet do smierci lozeczkowej!!

Awatar użytkownika
magda26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3206
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:25

25 kwie 2007, 11:42

W sumie na ten watek nie ma reguły jedna pali w ciazy i jest ok a druga nie pali a ma ciazowe problemy :ico_noniewiem:

lucy23
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3386
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:16

25 kwie 2007, 12:10

dorotaczekolada pisze:a wiecie ze osoba palaca nie moze spac z dzieckiem? bo z jego skory i w oddechu wychodza te wszystkie toksyny i to grozne dla malucha.moze prowadzic nawet do smierci lozeczkowej!!
ja tak mowilam mojemu T,ale ja to sobie wymyslilam ...ale skoro to prawda,to tym bardziej musi rzucic :ico_szoking:

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

25 kwie 2007, 12:29

Mój mąż też nie pali zuciał w listopadzie 2006 r i jestem z niego bardzo bardzo dumna!!!!!

Awatar użytkownika
Aniaaa
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1664
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:37

25 kwie 2007, 12:37

:-)
Ostatnio zmieniony 23 sie 2007, 14:03 przez Aniaaa, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość