anetka607
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:21

19 lip 2012, 10:05

bylam z nim dzis u stomatologa w przychodni,zeby powiedziala,co i jak i kazala przyjsc za tydzien na wyrwanie ale wspominala o zastrzyku :ico_olaboga:
my bylismy prywatnie wiec moze podzwon po innych dentystach, moj by nie dal sobie zastrzyku zrobic :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch:
ale nie mówię o aparacie na stałe, tylko o tym nakładkowym
ale my taki mamy i nie bylo mowy aby go zalozyc na mleczaki

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

19 lip 2012, 10:59

ale nie mówię o aparacie na stałe, tylko o tym nakładkowym
ale my taki mamy i nie bylo mowy aby go zalozyc na mleczaki
wszystko zależy od tego dla czego dziecko juz ma teraz nosić aparat.
Córka koleżanki nie wyraźnie mówi a ma skończone 6 lat, chodzili z nią do logopedy, a teraz ma właśnie aparat od ortodonty, bo okazuje się że przez zły rozstaw zębów nie potrzfi wypowiedzieć nie których liter.

anetka607
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:21

19 lip 2012, 12:23

bo okazuje się że przez zły rozstaw zębów nie potrzfi wypowiedzieć nie których liter.
no to inna bajka, u nas chodzi o wzgledy estetyczne :ico_oczko:

Awatar użytkownika
gosha
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1957
Rejestracja: 01 lis 2010, 17:26

19 lip 2012, 13:00

Córka koleżanki nie wyraźnie mówi a ma skończone 6 lat, chodzili z nią do logopedy, a teraz ma właśnie aparat od ortodonty, bo okazuje się że przez zły rozstaw zębów nie potrzfi wypowiedzieć nie których liter.
No Moja Maja ma własnie wadę wymowy, ale nie wyrosły jej jeszcze dobrze górne jedynki i nie potrafi wypowiedzieć literek :)
mamy we wrześniu logopedę, zobaczymy co powie na to .....

***
Ja byłam prywatnie tego mleczaka usunąć, może dlatego miała żel znieczulający ?!

buzok14
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2950
Rejestracja: 16 lip 2010, 20:49

19 lip 2012, 13:26

Ja byłam prywatnie tego mleczaka usunąć, może dlatego miała żel znieczulający ?!
ja tez z każdym jednym chodzę z malą prywatnie i usówamy. Te pierwsze miala smarowane jakimś wlasnie żelem znieczulającym, ale ostatnio miała zastrzyk :ico_sorki:

A co do wad wymowy to jak Oliwcia ma świerzo wyrwane zabki i ma lukę, po tym zębie to też tak jakoś niewyraźnie mówi, bo język ucieka wtedy do tej luki, jak zabki urosną to i dziecko lepiej zaczynka mówić :ico_sorki:

Awatar użytkownika
gosha
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1957
Rejestracja: 01 lis 2010, 17:26

19 lip 2012, 13:38

A co do wad wymowy to jak Oliwcia ma świerzo wyrwane zabki i ma lukę, po tym zębie to też tak jakoś niewyraźnie mówi, bo język ucieka wtedy do tej luki, jak zabki urosną to i dziecko lepiej zaczynka mówić
Oby :)



Ja myślę, że każdy dentysta powinien mieć podejście do dziecka ;) i ta pierwszą wizytę zrobic jak najmniej stresującą, by nie było traumy, by dziecko nie bało się następnego razu.

buzok14
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2950
Rejestracja: 16 lip 2010, 20:49

19 lip 2012, 13:54

Oby :)
wiesz ja piszę tylko o tych dzieciach co pięknie mówiły przed wypadnaniem ząbków, a jak zaczynają wypadac to wtedy słychać złą wymowę u nich. U mojej Oliwci tak bylo jak wyrwaliśmy te jedynki to ten jezyczej jej uciekał w te luki i tak śmiesznie mówiła, a teraz jak jej urosły to jest ok :ico_sorki:

nasz stomatolog jest super, no ale moja Oliwcia panikara jest :ico_oczko:

Awatar użytkownika
gosha
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1957
Rejestracja: 01 lis 2010, 17:26

19 lip 2012, 13:57

U nas jeszcze ten migdał wycięty a to też może podobno wpływać na mowę :)

nasz stomatolog jest super, no ale moja Oliwcia panikara jest :ico_oczko:
Majka tez panikara, szczególnie teraz po szpitalu :/
WYjście na bilans też było u mnie koszmarem dzisiaj ....

My wyrwaliśmy tego zęba jak byłam u mamy, u nas dostać się do stomatologa to masakra jakaś, prywatnie sobie wołają takie ceny że głowa boli, a na NFZ nie ma szans, żeby Cię ktoś z dzieckiem panikującym przepuścił......

buzok14
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2950
Rejestracja: 16 lip 2010, 20:49

19 lip 2012, 14:05

to też może podobno wpływać na mowę :)
pewnie też :ico_sorki: spokojnie dojdziecie do tego :ico_sorki:
prywatnie sobie wołają takie ceny że głowa boli
ja dorwałam fajną Panią stomatolog taką typowo od dzieci, która za wyrwanie bierze 30zł, a ze znieczuleniem 40zł, więc nie jest tak źle :ico_sorki:

anetka607
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:21

19 lip 2012, 14:20

ja dorwałam fajną Panią stomatolog taką typowo od dzieci, która za wyrwanie bierze 30zł, a ze znieczuleniem 40zł, więc nie jest tak źle :ico_sorki:
my za wyrwanie mleczaka w prywatnym gabinecie nie zaplacilismy nic :ico_oczko: a ogolnie od jakiegos czasu chodzimy na nfz do gabinetu tylko dla dzieci w domku jednorodzinnym kobieta ma, sa tam zabawki i inne bajery, kobiety sa super, Bartek nawet nie steka jak mu cos robia i Klara tez chetnie buzie otwiera, jedyny minus ze to jest w innym miescie :ico_noniewiem: u nas takich luksusów nie ma

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość