Hermionna
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 09 wrz 2015, 12:08

Re: Zajęcia pozaszkolne

09 wrz 2015, 12:30

Moi znajomy znad morza w pewnym momencie przegięli z ilością zajęć dodatkowych.. nie było zajęć na które ich dziecko by nie chodziło i po drugiej klasie zadali dziecku pytanie co lubi robić i na co chce chodzić i Patryk odpowiedział , że na angielski. Kamień spadł im z serca ponieważ akurat to się dziecku przyda i te dwa lata w Akademii Językowej nie pójdą na marne. A z karate może zrezygnować ponieważ i tak uprawia inne sporty.

KrolZabawek
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 37
Rejestracja: 22 cze 2015, 12:28

Re: Zajęcia pozaszkolne

22 wrz 2015, 13:57

Z intensywnością takich zajęć również nie można przesadzić ,bo dziecko musi mieć czas tylko dla siebie,na to aby odpocząć czy pobawić się,pamiętajmy o tym. U nas oprócz angielskiego syn chodzi na basen i rytmikę:)

AgatkaAgatka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 16 paź 2015, 19:12

Re: Zajęcia pozaszkolne

16 paź 2015, 19:15

Super, fajne rady, dzięki :)

Dreptaki
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 84
Rejestracja: 16 gru 2014, 15:50

Re: Zajęcia pozaszkolne

21 paź 2015, 11:08

Możesz napisać coś więcej o tej szkole językowej? Głównie chodzi mi o to jak odbywają sie zajęcia oraz ile dokładnie kosztuje taka przyjemność. Czekamy na szczegóły:)

Maybebaby
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 111
Rejestracja: 18 sty 2016, 15:43

Re: Zajęcia pozaszkolne

18 sty 2016, 16:06

To fakt,ewentualnie takie małe puchary lub statuetki,to zawsze dodatkowy plus i zachęta do tego aby pozostać aktywnym.U nas oprócz piłki nożnej,synek chodzi dwa razy w tygodniu na basen na lekcje pływania.

AktywnaMamuska
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 08 kwie 2016, 14:17

Re: Zajęcia pozaszkolne

08 kwie 2016, 14:24

Nie ma co przesadzać z zajęciami dodatkowymi, bo same się umęczycie. Przecież ktoś to dziecko będzie musiał na te zajęcia zawieźć...Ja swoją córę w pierwszej klasie woziłam 3 razy w tyg na zajęcia taneczne. Pomimo tego, że były to jedyne zajęcia dodatkowe, często ciężko było pogodzić to z pracą, czy życiem po pracy w tygodniu...człowiek ciągle był w biegu i gdzieś się spieszył. Także jestem zdania- z umiarem i nie za wszelką cenę :)

Nawijka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 30
Rejestracja: 21 mar 2016, 21:49

Re: Zajęcia pozaszkolne

12 kwie 2016, 22:03

Też uważam, że wszystko z umiarem. Ja podzieliłam się z mężem, że on wozi syna na piłkę (bramkarz mi rośnie), a ja chodzę z córą na karate i basen. Jest jeden plus wynalazłam te zajęcia dla córy na osiedlu, więc wszędzie mamy blisko.

Bulka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 21 cze 2016, 15:59

Re: Zajęcia pozaszkolne

29 cze 2016, 07:20

W szkole dziecko chodzi na taniec i dodatkowy język obcy. Poza szkołą jeszcze szermierka ;) Różnorodność zajęć dodatkowych zależy tutaj od oragnizacji szkoły, od tego jak rozporządzi pieniędzmi na tego typu lekcje. Dyrektorzy powinni stale rozwijać się na tym polu korzystając chociażby ze stron internetowych jak http://www.portaloswiatowy.pl. Można tam wiele podpatrzyć i nauczyć się jak zarządzać placówką oświatową.

sigrid
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 17 cze 2016, 08:41

Re: Zajęcia pozaszkolne

13 lip 2016, 20:50

Osobiście uważam że dzieci w wieku siedmiu , osmiu lat nie powinny mieć zbyt wielu zajęć dodatkowych. nie ejstem ich przeciwniczką, ale wszystko pownno odbywac się w granicach rozsądku, powoli, z umiarem i zgodnie z zainteresowaniami dziecka. Na pewno dobrym rozwiazaniem jest angielski dla dzieci, bo w dzisiejszym swiecie język obcy to podstawa. i na tym koniec. pierwsza klasa to duża zmiana w zyciu dziecka i nie warto dodatkowo stresować dziecka. dzieci w tym wieku chcą sie jeszcze bawić, a nie dzień w dzień biegac z jednych zajęć na drugie...

yolanta
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 04 maja 2016, 10:09

Re: Zajęcia pozaszkolne

07 sie 2016, 22:40

Warto mieć świadomość, że język angielski dla dzieci jest szczególnie łatwy do opanowania. Dlatego jako rodzice powinniśmy pomyśleć już teraz o ich przyszłości. Z pewnością będą nam kiedyś wdzięczne za to, że zapisaliśmy je w młodym wieku na odpowiedni kurs.

Wróć do „Szkolniaki fajne dzieciaki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość