kasiaczek1987
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 84
Rejestracja: 09 lip 2008, 11:57

19 wrz 2008, 12:30

mi kaszke kazała właśnie lekarka zacząć podawać ale robie to po trochę zeby zobaczyć jaka będzie reakcja, czekamy właśnie na kupkę :D narazoie nie widzę zeby cos małego męczyło.

a z tymi mlekami to jest tak ze tak jest według nowego schematu zywienia który ustalili w grudniu zeszłego roku, takie zasady są opisane w broszurkach jakie dostałam ze szpitala
a mleka mają nie wycofywać tylko zamiast " powyżej 4. miesiąca zycia " ma byc ze "powyżej 6." a to takie samo mleczko. tak samo jest też z herbatkami, zupkami, kaszkami itp. a większośc lekarzy jest jednak temu przeciwna, mówią ze w wieku 4 miesięcy dziecko potrzebuje już wiecej kalorii a nowe zasady zywienia rozszerzanie diety zalecają dopiero po 6 miesiącu.

Awatar użytkownika
AniaZaba
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1795
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:47

19 wrz 2008, 17:16

Ja właśnie kupiłam takie mleko powyżej 6 miesiąca i zastanawiałam się czy są 3 rodzaje czy jak :ico_puknij:

kasiaczek1987
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 84
Rejestracja: 09 lip 2008, 11:57

21 wrz 2008, 10:11

są dwa rodzaje, widocznie już są opakowania na których zmienili że to mleko od 6. m-ca
ale zamieszanie wprowadzili.

Awatar użytkownika
Agusia78
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 87
Rejestracja: 01 lis 2007, 19:34

22 wrz 2008, 00:12

kasiaczek1987 pisze: a jak już koniecznie musze wziąc mleko to biorę wodę w termosie, mieszankę w słoiczku i szybko i sprawnie można jedzonko przygotowac i pewne jest ze mleczko jest świeżutkie.

są takie specjalne pojemniczki z Tommee Tippee do których wsypujesz sobie odpowiednią ilośc mleczka i wkładasz ten pojemnik do butelki, kurcze, zaraz wam znajdę linka bo nie umiem tego składnie wyjaśnic, ja to mam rewelacja! :ico_brawa_01:
Obrazek
na to nakładasz smoczek i w droge, jak dziecko zgłodnieje otwierasz, wsypujesz proszek i mleczko świeże goowe :ico_haha_01:
a co do dawania maluszkowi zagęszczanego mleczka, ostatnio kupiłam Bartkowi takie, pomyłka!! Zupełnie nie chciał tego pic, złościł się i walczył z butelką :ico_placzek: okropnośc. Teraz ma już swoje mleczko i ślicznie je pije, coraz częściej niestety, woli je od maminego :ico_placzek:

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość