gamma
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 18 kwie 2013, 09:11

Re: Jakie suplementy w ciąży ?

03 paź 2018, 20:01

oczywiście podstawowym suplementem jest kwas foliowy :) można sobie o nim więcej przeczytać tutaj http://www.bedziedziecko.pl/kwas-foliow ... y-w-ciazy/ Aczkolwiek jestem zdania że jeśli chodzi o suplementację, witaminy itp. to ZAWSZE trzeba się konsultować z lekarzem.

mikusia369
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 30
Rejestracja: 06 lut 2018, 00:27

Re: Jakie suplementy w ciąży ?

14 paź 2018, 23:50

Ja jeszcze przed ciążą jak zaczęliśmy starania o nowego członka naszej rodzinki, to w aptece internetowej wapteka zrobiłam odpowiedni zakup - kwas foliowy Bluebonnet Nutrition 400 mcg. Dokładnie ten ponieważ zawiera czysty kwas foliowy, ma postać roślinnych kapsułek. Zawsze jak coś zamierzam brać to zwracam uwagę na skład, a jeśli o ciążę chodzi, to tym bardziej.

pralinkaa
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 250
Rejestracja: 20 lut 2017, 23:30

Re: Jakie suplementy w ciąży ?

30 paź 2018, 17:16

kwas foliowy to nie wszystko ja zainwestowałam w witaminy mama dha premium, gdzie oprócz kwasu foliowego jest także jod, kwasy omega, witamina D wszystko do prawidłowego rozwoju dziecka. Przez całą ciąże czułam się dobrze, nic mi nie dolegało dziecko dobrze się rozwijało, synek urodził się zdrowy, a ja robiłam wszystko żeby całą ciążę dostarczać mu wszystkiego co najważniejsze aby dziecko rozwijało sie prawidłowo.

Marinka19Marinka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 26 lis 2018, 21:30

Re: Jakie suplementy w ciąży ?

26 lis 2018, 21:39

Ja bralam witaminę D, kwas foliowy i magnez i to wszyskto.

pralinkaa
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 250
Rejestracja: 20 lut 2017, 23:30

Re: Jakie suplementy w ciąży ?

26 lut 2019, 11:58

Ja na początku brałam sam kwas foliowy i magnez. Potem lekarka zaleciła mi branie właśnie mama dha, to co dziewczyny wspominają wyżej. Słyszałam dobre opinie i u mnie jest wszystko ok a jestem już w 7 miesiącu, nie mam żadnych niedoborów, ale do tego staram się jak najlepiej odżywiać

Awatar użytkownika
wmartaszka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 21 mar 2017, 16:27

Re: Jakie suplementy w ciąży ?

17 cze 2019, 16:28

Też tak uważam. Gdzieś spotkałam się z opinią, że czasem mniej znaczy lepiej i sam kwas foliowy nie wystarczy, ale to nie sprawdza się w tym przypadku. W mama dha premium jest np. witamina D, a obecne zalecenia są takie, że każdy Polak powinien ją zazywać od października do maja, a kobiety w ciąży szczególnie. Oczywiście i tak najlepiej skonsultować sprawę z lekarzem prowadzącym ciążę.

emgiem
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 63
Rejestracja: 14 gru 2020, 16:42

Re: Jakie suplementy w ciąży ?

02 lis 2022, 08:35

Jednym z ważniejszych minerałów w ciąży na pewno jest żelazo, jak dobrać odpowiednie dla siebie masz opisane w tym poradniku https://www.phamily.pl/blog/artykul/zel ... odzie.html

Wróć do „Ginekologia - Położnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość