Awatar użytkownika
misia85
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 390
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:52

29 maja 2008, 20:04

Ja cudownie sie czuje karmiac piersia, ale jeszcze moj organizm nie doszedl do siebie po porodzie(mam anemię), mam zawroty głowy, coraz częściej głowa mnie boli i kolana też mnie bolą. Włosy zaczęły mi strasznie wypadać od jakiegoś miesiąca, ale jutro idę je podciąć, może trochę się wzmocnią. Jeszcze zostało mi 7 kg na plusie, ważę 61kg.

mmmagdaa1
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 30 kwie 2008, 19:16

11 sie 2008, 10:19

ja przytylam 30kg :ico_szoking: ale synus wazyl ponad 5kg :ico_olaboga: jestem jeszcze jakies 7 do przodu(minely 4 m-ce) dodam ze porod operacyjny, po takim podobno ciezko wraca sie do swojej wagi!!! Ogolnie czuje sie dobrze, wlosy ok, tylko przesladuje mnie infekcja gardla, no i raz zemdlalam - tak solidnie!!!

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

02 lis 2008, 22:00

Hm, myślałam, że już uraczyłam ten wątuś swoim wywodem po urodzeniu Wojtusia..a tu lipa... no to nic..pisze z dwóch perspektyw:

Karmienie Wojtusia Bolące brodawki przez ok. 2 tyg. po porodzie- ból okropny przy przysysaniu się, lała się krew, ale dałao się przezyć, potem koło 3 miesi.aca maskryczne wypadanie włosów ... ale ogólnie ok. Trochę miałam nerwa, bo mały nieładnie ssaał i bardzo się przejmowałam, psychicznie sie jakoś nie bardzop czyłam, ale karmiałm 7,5 miesiaca.

Kamienie Martulki Ból brodawek jak wyżej- tyle, że wiedzialam czego się spodziewać, więc się nastawiłam i bylo lepiej niż przy pierwszym dziedzi, ok ok. miesiąca czasu znów włosy mi wypadają- ale olałam to zupelnie, tyle tylko, że po kąpieli musze wannę odśierściać, bo pełno w niej kłaków :ico_noniewiem: a ja też cała we włosach po całym ciele i to mnie strasznie wkurza. Ogólnie rzezc biorąc czuję się fajntastycznie, lubię ten moment, kiedy czuuję napływ mleka w mała zaczyna rytmicznie ssać. Jestem zboczoba na tym tle chyba :ico_noniewiem: bo jak zaczyna tak pić ślicznie to moje mleko, to nasłuchuję jak zawriowana i czuję taką radośc z jej spokojnego posapywania przy cycusiu. No ale niestety mam najprawdopodobniej anemię, we wtorek idę na badanie krwi i moczu.

Awatar użytkownika
Kinga_łódź
4000 - letni staruszek
Posty: 4985
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:50

10 lis 2008, 19:56

No bardzo przyjemny wąteczek :ico_oczko:

To ja powiem tak, Eliza od początku była na cycusiu i mimo że ma już 16mcy nadal uwielbia cycusie :ico_oczko: W ciągu dnia dostaje też normalnie mleko w butli bo wiadomo, że moje już nie jest sycące, ale kiedy ma tylko ochotę dostaje dydusia.
Moje samopoczucie od samego początku wyśmienite (od pierwszego przyssania :ico_oczko: ) co prawda anemia towarzyszyła już od ciąży ale starałam się odżywiać jak najlepiej. Po porodzie dzień w dzień na obiadek mięsko różnego rodzaju :ico_oczko: Eliza ładnie przybierała.
Bólu przy karmieniu żadnego, mój sekretny sposób hartowanie brodawek jeszcze w ciąży. Siare miałam od 20tyg ciąży, i często musiałam po prostu odciągać co robiłam ściskając palcami, myślę że dużo mi to dało.
Niestety skóra na piersiach nie okazała się tak mocna i porobiły się rozstępy z czego szczęśliwa nie jestem, ale coś za coś, a mam wspaniałe i zdrowe dziecko :ico_oczko:

P.S. Małgorzatka gratuluję Ci ślicznej córuni, bo wcześniej nie miałam okazji :ico_oczko:

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

11 lis 2008, 10:45

Kinga_łódź pisze:Małgorzatka gratuluję Ci ślicznej córuni


A dziękuję Ci bardzo :-D

karina22
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1900
Rejestracja: 10 mar 2007, 14:18

16 lis 2008, 12:26

ja cały czas mała cycem karmie,i czuje sie dobrze:))niemusze brac witamin bo morfologie mam ok,włozy puki co na swoim miejscu:)
wypadały mi po porodzie a teraz ok.

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

19 lis 2008, 12:04

http://dzidziusiowo.pl/index.php?option ... &Itemid=98
dziewczynkiprosimy o glos
Marcelek jest 6 na liscie
z gory bardzo dziekujemy

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

08 cze 2009, 21:41

generalnie czuje sie swietnie karmiac piersia :-D
sa male uszczerbiki...wypadajace placzace sie wlosy po myciu :ico_szoking: no i jeszcze nan kilka kilogramow na plusie :ico_olaboga: ale idzie ku dobremu :ico_sorki:

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

08 cze 2009, 22:02

mmarta81 pisze:wypadajace placzace sie wlosy po myciu


Podwojnie przez to przechodziłam ..straszne, ale około 9 miesiąca u mnie przechodziło.

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

08 cze 2009, 22:05

Małgorzatka, a tez ci sie tak plataly ze rozczesac ich nie bylo mozna :ico_placzek: normalnie jak mam myc wlosy to jestem chora :ico_placzek:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość