MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

07 cze 2007, 09:10

kochane, co ja widze?? :ico_szoking: wasze smierdziuszki nie chca rosnac? to ja sie musze pochwalic :ico_oczko:
oto moj okaz ( niestety narazie jeden, z 6 bulwek, ale mam nadzieje ze i pozostale rusza) :ico_haha_02:
Obrazek
Obrazek

z kazdym dniem jest coraz ladniejszy, a zdjecie bylo robione wczoraj... wystawilam go na parapet za oknem i tam mu widocznie jest duzo lepiej jak w mieszkaniu... :ico_haha_01:
dorek, kawa tez narazie stoi w miejscu. nic a nic nie widac :ico_placzek:

[ Dodano: 2007-06-11, 10:52 ]
to znowu ja... dzisiaj zauwazylam ze kolejna bulwka wypuscila kikucika :)
sikorko, mam pytanie... po jakim czasie moge sie spodziewac kwitnacego kwiatuszka...tzn. ile lat musze na niego czekac i co sie stanie z moja roslinka na zime?
a co do kawy... to z ciekawosci rozgrzebalam ziemie w jednej z doniczek i scisnelam nasionko w palcach...bylo wyschniete na wior i sie rozkruszylo... chyba nic nie bedzie z tej kawki :ico_placzek:

Awatar użytkownika
dorek
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 235
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:44

14 cze 2007, 01:04

MONIKAB fr, cześć ale piękny śmierdzielek. Masz przewage ja miałam tylko dwie bulwki( może aż dwie??). A kawa też jakaś niekumata,nic jej sie nie chce :-D
Ja mam ciężką sklerozę, ale wydaje mi się, że Sikorka pisała o kilku latach zanim śmierdzielek zakwitnie

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

14 cze 2007, 08:04

witaj dorek, no wlasnie tez tak sobie przypominam... ale ja juz nie moge sie doczekac tego kwiatu...wiesz, ta roslina, to bardzo jest podobna do krzaka pomidorow... :ico_noniewiem:
a ta twoja kawa...wypuscila choc troche czy calkiem nic???

a jeszcze sie musze pochwalic, ze przepieknie mi rosnie ananas wsadzony z odcietej koncowki owocu...troszke te dolne liscie podeschly, ale ze srodka wypuszcza nowe listki...
w zeszlym roku probowalam eksperymentowac z ananasem, to nie przyjela sie ani jedna roslina...w tym roku wsadzilam tylko dwie... i jedna jest super...a druga musialam wyrzucic :ico_oczko:

a jak tam nasza sikoreczka? nigdzie nie moge jej spotkac... wiecie cos o niej i dzidzi?

[ Dodano: 2007-06-14, 08:20 ]
a tak wyglada moj smierdzielek na dzien dzisiejszy...
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
dorek
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 235
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:44

17 cze 2007, 12:42

MONIKAB fr, śmierdzielek suuper!!! a Sikorka do poczytania tutaj: http://www.tik-tak.pl/forum_dla_rodzico ... &start=135 i jeszcze na stronkach z maluszkami

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

18 cze 2007, 07:55

dziekuje dorek :ico_sorki:
szkoda ze sikorka nie zaglada juz na ten watek bo jestem ciekawa jak rosnie jej kasztanowiec...

Awatar użytkownika
Sikorka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2625
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:17

21 cze 2007, 22:15

Moniko wybacz Skarbie, że tak dawno mnie tu nie było. Ale obiecuję poprawę. Roślinki nadal kocham z tym, że moje maleństwo jest bardzo absorbujące - kolka niestety.
Śmierdzielek piękny :ico_brawa_01:
Mój śmierdziel zakwitł po jakiś ośmiu latach, także jeszcze trochę musisz poczekać. A Twoja roślinka na zime poprostu uschnie i zniknie. Postaw wtedy doniczkę tak żeby nie przeszkadzała w chłodniejsze miejsce, ale nie za zimne, u mnie cały czas stoi w mieszkaniu, tylko z dala od kaloryfera. I czekaj do wiosny aż zacznie kikucik wychodzić wtedy zacznij podlewać i już. Ja zima tak raz na miesiąc podleję ale tak troszeczkę, bo jednak w mieszkaniu jest suche bardzo powietrze i boję się, żeby całkiem bulwa nie wyschła, ale jak będzie stała wjakiejś piwnicy to mozna nie podlewać.

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

22 cze 2007, 17:16

witaj sikoreczko! wreszcie jestes na roslinkach :ico_brawa_01: :ico_haha_01:
nawet nie mialam okazji ci pogratulowac malego sikorka a on juz przeciez ma skonczony miesiac :ico_wstydzioch:
przykro mi ze dokucza mu kolka... musi biedaczek byc niespokojny :ico_pocieszyciel:
oczywiscie rozumiem ze dzieciatko jest najwazniejsze :ico_oczko:
gdzie moge znalezc zdjecia malego karolka? bardzo chcialabym go zobaczyc...

ciekawi mnie tez jak rosnie twoj kasztanek... jak mu sluza polskie warunki klimatyczne? z tego co wiem, to w polsce jest goraco jak na poludniu europy, wiec podejrzewam, ze roslinka ma sie dobrze :ico_haha_01: jak znajdziesz chwilke, to napisz prosze...

Awatar użytkownika
Sikorka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2625
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:17

22 cze 2007, 19:38

Moniko, kasztanek jest podobno piękny. Wiem narazie z relacji mojej siostry, bo ja nie wyrwałam sie jeszcze na działkę. Mały tak krzyczy, że nawet na spacer to na półgodziny góra da się z nim wyjść. Jak pojadę to napewno zrobię mu zdjęcie. Jest podobno duży i mocno czerwony, no i kwitnie.

A to mój Karolek - rozdarciuszek, żebyś nie musiała za bardzo szukać

Obrazek

Obrazek

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

23 cze 2007, 08:20

sikorko, maly karolek jest sliczny! jeszcze raz gratuluje ci synka :ico_prezent:

widzisz... z tych pieciu nasionek tylko jedna roslinka wyrosla... ale za to duza... i najwazniejsze, ze kwitnie! na przyszly rok bedziesz miala mnostwo nowych kasztankow :ico_haha_01:
moj drugi smierdzielek wlasnie z kikucika wypuszcza liscie...a trzeci wlasnie przebija sie przez ziemie :-D
jak tak pojdzie dalej... to za kilka lat bede miec prawdziwa plantacje smierdzacych okazow :-D

Awatar użytkownika
surtsey
4000 - letni staruszek
Posty: 4271
Rejestracja: 06 mar 2007, 19:27

24 cze 2007, 13:42

mój śmierdziel zginał, wiec skoro spóldzielnia zadbała by gołebie nie obsrywały parapetów pozwoliłam sobie posiać w skrzynce groszek pachnący (ROSNIE JAK DZIKI!!!!!), maciejkę (przegrała walke z mięta, która rośnie jak dzika :ico_haha_01: ) i nasturcje, które dopiero się wezmą za siebie. Troche późno popsiałam, ale jakby mi ptaki w to narobiły to i tak by nic nie wyrosło.

Lepiej późno niz wcale :-D

Wróć do „Mieszkanie i dom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość