rebeeka091
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 15 sie 2016, 10:43

Re: Samochód nowy, czy używany?

25 sie 2016, 11:47

Moim zdaniem nowy jest rozsądniejszym wyborem, choćby dlatego, że jest bezawaryjny i taki będzie przez wiele lat, w odróżnianiu od używanego, poza tym nowy ma gwarancję, nie trzeba więc martwić się ewentualnymi naprawami. Jeśli kogoś nie stać na nowy, to kilkuletni używany też będzie w porządku. Co do nowego, to bardziej, niż na kredyt opłaca się wziąć go w leasing.

Kasia67
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 13
Rejestracja: 28 sie 2016, 19:02

Re: Samochód nowy, czy używany?

29 sie 2016, 14:39

Lepszą opcją jest jednak kupno używanego samochodu. Wiadomo jest to związane z większymi kosztami. Jeżeli jednak nie ma się tych pieniędzy to można popatrzeć za używanymi. Jednak trzeba uważać na takowe samochody. Raz ciocia kupiła używany samochód, a już w następnym tygodniu jego użytkowania wyszła usterka i samochód musiał być holowany przez pomoc drogową

aligatore
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 30 sie 2016, 16:55

Re: Samochód nowy, czy używany?

30 wrz 2016, 19:02

jak z dobrego serwisu może być używany, mamy takie zaufane miejsce - (reklama usunięta) . Tam czy nowe czy używane auto kupujesz bez ryzyka. Solidna marka

Awatar użytkownika
Radek4921
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 16 wrz 2016, 19:51

Re: Samochód nowy, czy używany?

08 paź 2016, 15:33

Ja bym nie chciał za bardzo nowego. Nie chciało by mi sie bawić w docieranie silnika. Poza tym nowe auto też może mieć wady. Wady konstrukcyjne które ukazują sie dopiero nowemu właścicielowi. Wielu takich najpierw ładuje w auto walizke pieniędzy a jak wszystko już działa jak powinno to ma dość i sprzedaje. Dlatego moim zdaniem ryzyko jest wyszukiwać passata b5 za ok 10tys złotych, a najlepiej to kupić auto 3 letnie które juz jest sprawdzone i wiadomo ze wad konstrukcyjnych nie ma. Wiele zależy od naszej naiwności i znajomości średnich cen poszczególnych egzemplaży danego modelu.

Awatar użytkownika
szpilunia
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 316
Rejestracja: 20 sty 2012, 15:57

Re: Samochód nowy, czy używany?

08 gru 2016, 17:16

Ja bym nie chciał za bardzo nowego. Nie chciało by mi sie bawić w docieranie silnika. Poza tym nowe auto też może mieć wady. Wady konstrukcyjne które ukazują sie dopiero nowemu właścicielowi. Wielu takich najpierw ładuje w auto walizke pieniędzy a jak wszystko już działa jak powinno to ma dość i sprzedaje. Dlatego moim zdaniem ryzyko jest wyszukiwać passata b5 za ok 10tys złotych, a najlepiej to kupić auto 3 letnie które juz jest sprawdzone i wiadomo ze wad konstrukcyjnych nie ma. Wiele zależy od naszej naiwności i znajomości średnich cen poszczególnych egzemplaży danego modelu.
Takie 3 letnie chyba najbardziej sie opłacają, przez te pierwsze lata samochód najwięcej traci na wartości. Nowe warto brać, żeby leasing wrzuciś w koszty firmy, ale tak prywatnie, to chyba bardziej opłacalny taki lekko używany.

Karolus29
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 30 lis 2016, 13:44

Re: Samochód nowy, czy używany?

08 gru 2016, 20:30

Witam, mi sie wydaje ze lepiej uzywany..nie ma takiej presji jak mu sie cos stanie..zawsze uzywany a nie nowy jakos inaczej sie traktuje..

Awatar użytkownika
nykiel
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 37
Rejestracja: 13 gru 2016, 13:19

Re: Samochód nowy, czy używany?

13 gru 2016, 13:32

nowy :)

Awatar użytkownika
Ploteczka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 22 sty 2016, 14:30

Re: Samochód nowy, czy używany?

13 gru 2016, 23:20

Jakbym miała pieniądze to bym kupiła bardzo dobry nowy samochód, ale, że nie mam ich bardzo dużo to wole kupić używany i bardzo dobry. Mam znajomą, która wolała kupić, nowe auto mniejsze i według mnie słabej marki. My z mężem mamy 2 autka starsze ale za to pewnych i dobrych marek.

sproket
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 17 maja 2016, 17:26

Re: Samochód nowy, czy używany?

22 sty 2017, 22:28

Wiadmo, ze nowe auto nówka sztuka z salonu takie co to jeszcze pachnie jest najatrakcyjniejsze :-) Ale takie nowe, zwłaszcza marki premium jest drogawe (oczywiście wszystko zależy od kieszeni). Nie wydaje sie Wam, ze lepiej postawić na auto lekko używane, takie 3 letnie (czyli prawie jak nowe), ale właśnie będzie ono duzo tansze. Ale wciąż jak nowe? :-) Sa marki, które na wartości praktycznie nie tracą, np. takie merce.

ivanka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 23 sty 2017, 15:36

Re: Samochód nowy, czy używany?

23 sty 2017, 15:43

Hey, po ostatnich zmianach w naliczaniu akcyzy na sprowadzane, starsze samochody wszystko się porąbało... Jeszcze parę miesięcy temu używany, kilkuletni samochód byłby w moim zasięgu, ale po zmianach nie będzie mnie już stać ani na używany, ani na nówkę :/ To chore, że za kilkuletnie auto będzie można teraz zapłacić tyle co za nowe albo i więcej. Niedługo wrócimy do furmanek jak tak dalej pójdzie.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Yohyoa i 1 gość