Marta5
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 24
Rejestracja: 13 sty 2017, 15:59

Re: Kto prowadzi wam rachunkowośc

04 lis 2018, 19:31

W dużej firmie ciężko obejść się bez księgowej. Mój mąż wcześniej korzystał z programu online, ale teraz zdecydował się napełną obsługę księgową. Do tego korzysta z programu do faktur i dokumentów z modułem magazynowym: faktury.pl/funkcje, który można skonfigurować z programem księgowej.

Coolka
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 384
Rejestracja: 09 lut 2014, 18:55

Re: Kto prowadzi wam rachunkowośc

13 lis 2018, 15:35

Staram się rozliczać samodzielnie. Wystarczy trochę czasu i dobre narzędzia ułatwiające rozliczenie
A jak sobie radzisz ze wszystkimi zmianami w przepisach, rozliczaniem delegacji i wszelkich środków trwałych? Szczerze wcześniej jak prowadziłam księgowość nie mogłam się z tym ogarnąć i wolałam sobie odpuszczać. Teraz w TaxCare księgowa wlicza mi to wszystko i nie są to małe pieniądze do odliczenia.

mambini
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 08 gru 2014, 18:38

samodzielne prowadzenie księgowości

11 lut 2019, 15:41

Prowadząc samodzielnie księgowość, musimy na bieżąco śledzić jakie zmiany zachodzą w ordynacji podatkowej. Ja robię to na blogu podatkowym Zasady Ogólne. Ostatnio odkryłam, że są dwie metody prowadzenia księgowości. Jest metoda memoriałowa jak i metoda kasowa. Dotyczy to zarówno podatku dochodowego, rozliczeń księgowanych w Książce Przychodów i Rozchodów, jak i w ewidencjach VAT. Nie oznacza to, ze są to te same metody. Zbieżna jest jedynie nazwa. Metoda kasowa jest uproszczoną formą obliczania podatku dochodowego, a w przypadku VAT uproszczoną formą jest metoda memoriałowa. Więcej na ten temat dowiecie się z blogu o działalności gospodarczej Zasady Ogólne http://www.zasadyogolne.info/2019/02/ks ... owa-i.html .

Kasiunia85
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 50
Rejestracja: 10 paź 2018, 11:27

Re: Kto prowadzi wam rachunkowośc

22 lut 2019, 15:26

Ja prowadzę swoją rachunkowość w Dzierżoniowie w biurze na Nowowiejskiej 61A u Pani Braumann. Biuro specjalizuję się w obsłudze małych i średnich firm m.in. z Pieszyc, Dzierżoniowa i Bielawy prowadzi księgi rachunkowe oraz obsługę kadrowo-płacową. Usługi rachunkowe są dostępne w bardzo dobrych cenach.

Jajeczko
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 12 cze 2018, 00:13

Re: Kto prowadzi wam rachunkowośc

19 kwie 2019, 23:45

Mam swoje przedsiębiorstwo, tzn już całkiem spora firmę, bo mam kilkunastu podwładnych. Dlatego też zatrudniłam księgową, która świetnie wszystko ogarnia w firmie. Poza tym to jeszcze współpracuję z kancelarią adwokacką Wojas Pawlak, by w razie czego pomogli mi z umowami dla kontrahentów itp.

EdytkaN7
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 42
Rejestracja: 29 lis 2019, 10:48

Re: Kto prowadzi wam rachunkowośc

05 gru 2019, 15:49

Ja jestem zadowolona z obsługi biura księgowego, które znajduję się na Warszawskim Ursynowie u Pani Jadwigi Adamus. Zawsze mogę liczyć na fachową pomoc i można im zaufać.

Kasiunia1245
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 14
Rejestracja: 24 kwie 2020, 21:35

Re: Kto prowadzi wam rachunkowośc

29 kwie 2020, 05:12

Znam to biuro rachunkowe Abacus u Pani Adamus i jak prowadziłam swoja działalność to korzystałam z ich usług i ja również byłam bardzo zadowolona. Teraz jestem na etacie u kogoś ale wspominam bardzo miło współpracę z tym biurem.

tolinka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 96
Rejestracja: 19 paź 2016, 12:12

Re: Kto prowadzi wam rachunkowośc

06 maja 2021, 22:48

W prowadzeniu księgowości pomaga mi abonament w portalu portalfk.pl wydawnictwa Wiedza i Praktyka, po okresie próbnym zdecydowalam się na wykupienie abomanentu. Mam tam usystematyzowaną wiedzę w pigułce, łatwiej mi być na biężąco

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość